Auto po gradobiciu, co robić?

Dach auta po gradzie

Gradobicie może spotkać nasz samochód wszędzie. Nawet jeśli jest garażowany, grad może spaść gdy jesteśmy w pracy lub akurat jedziemy autem. Nie zawsze jest możliwość, by szybko schować auto i wtedy grad niszczy doszczętnie maskę naszego pojazdu. Co zrobić z samochodem po gradobiciu?

Jak usunąć ślady po gradzie?

Metod na usunięcie wgnieceń po gradobiciu jest kilka. Wiele z nich niestety może skutecznie obniżyć wartość pojazdu. Jedną z nowoczesnych metod jest natomiast bezinwazyjne usuwanie wgnieceń (wgniecenia.pl/artykuly/6/podstawowa-metoda-naprawy-wgniecen-po-gradobiciach), które w żaden sposób nie ingeruje w maskę auta.

podobny temat:  Jakie konto osobiste założyć, kiedy zaczynasz pierwszą pracę?

Jak bezinwazyjnie usunąć wgniecenia na samochodzie?

W Polsce jest kilka warsztatów, które zajmują się takim usuwaniem wgnieceń bez lakierowania. Ta metoda staje się coraz bardziej popularna, ponieważ po jej zastosowaniu nie widać żadnych śladów, a auto wygląda zupełnie jak przed gradobiciem i nie traci na swojej wartości, jak to bywa w przypadku inwazyjnych napraw.

Taką techniką można usunąć małe wgniecenia, właśnie takie jak po gradzie. Doświadczeni fachowcy, przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń, wypychają wgniecenia. Używają do tego specjalnych lanc lub prętów stalowych, które pozwalają na naprawę bezinwazyjną. Technicy mają też profesjonalne lampy, które oświetlają dokładnie wgniecenia, dzięki czemu wiadomo, w jakim stopniu trzeba je wyciągnąć.

Popularna jest także metoda „na klej”, dzięki której też można pozbyć się wgnieceń bez większej ingerencji. Niestety, jest ona bardziej praco- i czasochłonna. Do jej zalet można natomiast dodać naprawę wgnieceń w trudno dostępnych miejscach.

podobny temat:  Jak pokonać nieśmiałość u dziecka?

Jakie są inwazyjne metody usuwania wgnieceń?

Jeśli auto zostało w znacznym stopniu zniszczone przez grad, niektórzy decydują się na całkowitą wymianę niektórych elementów – na przykład dachu. Wiąże się to z dopasowywaniem elementu do reszty auta, żeby nie było to zbytnio widoczne. Taka naprawa też w znacznym stopniu wpłynie na wartość samochodu, skutecznie są obniżając.

Można też wyklepać elementy uszkodzone przez grad. Następnie trzeba będzie nałożyć we wgłębienia warstwę szpachli, wyszlifować nierówności i pomalować cały element. Trzeba liczyć się z tym, że kolorystycznie może to nieco odstawać, więc trzeba będzie wycieniować sąsiednie elementy auta.

Jak uchronić auto przed gradem?

Przede wszystkim trzeba słuchać zapowiedzi pogodowych. Meteorolodzy potrafią z wyprzedzeniem podać ostrzeżenia przez tym zjawiskiem pogodowym. A co jeśli będzie ono nagłe? Warto wcześniej pomyśleć o Auto Casco. Jeśli nasze auto często stoi na zewnątrz, trzeba liczyć się z tym, że może ono niszczeć przez różne warunki pogodowe. Dodatkowa polisa pokryje koszty naprawy, ale na pewno podniesie płaconą corocznie składkę, co jednak może być bardziej opłacalne niż naprawa z własnej kieszeni.

podobny temat:  Jak rzeźbić brzuch? Ćwiczenia na zgrabną sylwetkę

podobne treści

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.