READING

Jak spełniać marzenia? 5 sposobów, by urzeczywistn...

Jak spełniać marzenia? 5 sposobów, by urzeczywistnić plany

Kobieta w sukni unosi się pod różowe niebo

Tyle razy powtarzasz sobie, że tym razem pojedziesz na długą wycieczkę, kupisz białego labradora lub pójdziesz na jogę. Wciąż jednak tego nie robisz i zadajesz sobie pytanie „dlaczego?”. Podpowiadamy jak zrealizować marzenia, by osiągnąć zamierzone cele.

1. Zrób mapę marzeń

Tak, to wcale nie takie proste i w niczym nie przypomina zabawy dla dziecka. Forma plastyczna mapy marzeń jest dowolna, chodzi o to, by określić swoje plany na najbliższy rok. Maluj, rysuj, wklejaj, fotografuj, wyklejaj papierem kolorowym wszystkie rzeczy, które obrazują Twoje pragnienia. Wykonanie mapy marzeń pozwoli Ci przemyśleć, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, co chcesz posiadać, gdzie jechać na wakacje, pracować. Kiedy już wykonasz mapę marzeń, najlepiej powieś ją w widocznym miejscu, tak by jej widok przypominał Ci wciąż o Twoich planach. Oddziaływanie mapy marzeń na psychikę jest ogromne, jej widok dostarcza bowiem nowych bodźców, karmi podświadomość pragnieniami.

podobny temat:  Auto po gradobiciu, co robić?

Łódka wypełniona różami na fioletowym morzu

2. Pozbądź się nieśmiałości

Jeśli nie wyzbędziesz się nieśmiałości i strachu, będziesz mieć problem z realizacją marzeń. Musisz zadać sobie pytanie, co powoduje w Tobie największą nieśmiałość. Najlepiej jeśli podejmiesz się trudnych wyzwań, wyjdziesz do ludzi, przestaniesz zamartwiać się tym, jak to będzie dalej. Po prostu staraj się żyć nie myśląc o tym, że zrobisz coś źle lub, że na pewno Ci się nie uda.

3. Zacznij oszczędzać

Rzadko kto ma marzenia nie wymagające sporych nakładów finansowych. Jeśli jednak będziesz codziennie odkładać po kilka złotych, sprawdzi się zasada”ziarnko do ziarnka” i doczekasz się wymaganej sumy. Na początek przeanalizuj swój domowy budżet i sprawdź, co pochłania najwięcej pieniędzy, ustal, które wydatki są koniecznością, a z których możesz zrezygnować. Zebraną sumę najlepiej ulokuj w banku, tak by odsetki same na Ciebie pracowały.

podobny temat:  Jak opiekować się szczeniakiem? Młody pies w domu

4. Zerwij z rutyną

Prawdopodobnie rutyna jest tym, co najbardziej Cię demotywuje na drodze do spełniania marzeń. Jeśli codziennie masz zwyczaj siadania w fotelu z kawą i ciastkiem zamiast wybrać się na upragniony kurs malowania, musisz to zmienić. Podejmij ryzyko i wyjdź z domu, chociażby po to, by spotkać się z ludźmi, którzy zrealizowali swoje cele.

Oczy patrzą na zachód słońca nad morzem

5. Zacznij działać

Jeśli masz już zgromadzony kapitał, możesz przystąpić do spełniania swoich marzeń. Na początku skup się na jednym, a jeśli już je zrealizujesz, zacznij snuć plany o spełnianiu kolejnych. Wybrane przez Ciebie marzenie musi być jednak konkretne, ambitne i osiągalne. Określ także czas, jaki zamierzasz sobie dać na realizację danego celu. Pamiętaj także, by mierzyć siły na zamiary- nie rób czegoś co na razie jest ponad Twoje możliwości. Wybranie się do hodowli po psa czy pójście na ćwiczenia z jogi nie będzie już odległym zamysłem, ale bliskim celem.

podobny temat:  Co powinno się znaleźć w umowie elektronicznej?

Nie mów, że nie masz marzeń, jeśli tak myślisz, prawdopodobnie boisz się z jakichś powodów, że nigdy ich nie spełnisz. Każdy jednak posiada marzenia- to one dają nadzieje na lepsza przyszłość, na szczęśliwsze życie. Daj sobie szansę, nie bój się mieć marzenia-uwierz, przy Twoim nakładzie, one kiedyś się spełnią.


podobne treści

  1. Tomek

    7 października

    A może po prostu musimy marzyć i dlatego tych marzeń nie realizujemy, bo jeśliby nam się udało… to o czym byśmy wtedy marzyli?

  2. Marion

    10 października

    Do marzeń trzeba dążyć, nie tylko je mieć ale przede wszystkim d nich zmierzać. Trzeba wyznaczać sobie kolejne cele w życiu i do nich nieustannie dążyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.