READING

Podróżowanie rowerem po Polsce: trasy rowerowe, ja...

Podróżowanie rowerem po Polsce: trasy rowerowe, jak zaplanować?

Prowadzenie roweru

W Polsce mnóstwo jest pięknych miejsc, przez które prowadzą ścieżki rowerowe. Szczególną popularnością cieszą się te zlokalizowane w górach lub na Pomorzu. Wyprawy rowerowe warto połączyć z urlopem i zaplanować aktywny wypoczynek w atrakcyjnych miejscach. Jakie trasy rowerowe polecane są w Polsce? Jak zaplanować taką wyprawę na jednośladzie?

Trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim

Beskid Śląski to dobre miejsce zarówno dla amatorów kolarstwa, jak i dla osób, które zajmują się tym bardziej profesjonalnie. Trasy rowerowe w Beskidach wymienia poradnik w serwisie krzysztofskok.pl, z którego dowiemy się, jak te szlaki wyglądają. Nie brakuje wąskich ścieżek pełnych zakrętów, ale i zwykłych tras, którymi bezpiecznie jest podróżować z dziećmi. Wśród popularnych szlaków w Beskidach wymienia się ten na górze Skrzyczne. Wymaga ona jednak nieco wysiłku, podróż pod górę nie dla każdego będzie łatwa. Warto jednak spróbować, chociażby ze względu na niesamowite widoki.

Trasy rowerowe nad morzem

W sezonie letnim dużym zainteresowaniem cieszą się trasy rowerowe nad morzem. Będąc w okolicy Półwyspu Helskiego, warto zdecydować się na wyprawę śladami latarni morskich. Ta zlokalizowana jest między Helem a Ustką. Trasa ma około 170 km, żeby ją pokonać potrzeba czasem dwóch dni. Wszystko zależy od kondycji, ale i do tego, czy podczas wyprawy chcemy też zwiedzać okoliczne atrakcje, a tych jest całkiem sporo.

Green Velo

Green Velo to szlak rowerowy, który biegnie przez wschodnią część Polski. Liczy on przeszło 2 000 km i przecina województwa lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Trasa jest komfortowa, ale i bezpieczna dla rowerzystów w każdym wieku. Wyprawę można połączyć, a nawet trzeba, ze zwiedzaniem tej malowniczej części naszego kraju. Wiele etapów szlaku przebiega przez miejscowości agroturystyczne w pobliżu rzeki Bug. Nie brakuje też większych miast, w których zwiedzić można wiele interesujących zabytków. W tej części Polski w sezonie letnim organizuje się też wiele ciekawych festiwali, w których warto wziąć udział.

Velo Dunajec

Velo Dunajec określany jest mianem najpiękniejszego szlaku w Polsce. Zaczyna się w Zakopanem, a kończy pod Tarnowem. Można więc sobie tylko wyobrazić, jakie piękne widoki czekają nas podczas przejazdu. W dodatku trasa biegnie nad Jeziorem Czorsztyńskim i przez Pieniński Przełom Dunajca, warto więc połączyć taką wyprawę z wypoczynkiem w tych malowniczych okolicach.

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej?

Wyprawę rowerową trzeba przede wszystkim zaplanować. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, a nie jesteśmy zwolennikami spania pod chmurką, wówczas konieczne będzie przejrzenie ofert noclegowych w wybranych miejscowościach. Do tego dochodzi jeszcze zadbanie o rower. Przed taką wyprawą warto oddać sprzęt do serwisu, by mieć pewność, że wszystko działa w nim, jak należy i będziemy mogli bezpiecznie na jednośladzie podróżować. Rower należy też doposażyć w bagażnik, sakwy czy torby rowerowe, w których schowamy niezbędny ekwipunek. Nie można przy tym zapominać o sobie. Wyprawa rowerowa to spory wysiłek fizyczny. Jeszcze przed nią warto więc zadbać o kondycję.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.