READING

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna? Co lepsze dla...

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna? Co lepsze dla lekarzy, przychodni, usług medycznych?

Lekarz, branża medyczna

Zgodnie z prawem, prawie każda usługa w zakresie opieki medycznej musi być rejestrowana na urządzeniu fiskalnym. Do wyboru mamy kasy lub drukarki fiskalne. Sprawdzamy, które z tych dwóch urządzeń warto wybrać dla usług medycznych i dlaczego?

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna – różnice

Oba urządzenia służą do ewidencjonowania sprzedaży oraz wystawiania paragonów fiskalnych klientom i oba wymagają fiskalizacji. A co je różni? Głównie cena, dodatkowe funkcje, a przede wszystkim to, że drukarka fiskalna, w przeciwieństwie do kasy, nie działa samodzielnie. Aby móc za jej pomocą prowadzić sprzedaż, drukarka fiskalna musi być połączona ze specjalnym programem zainstalowanym na komputerze, w którym będzie znajdować się również baza towarów i usług. Oprócz paragonów to urządzenie może wydrukować również wiele dokumentów niefiskalnych oraz raportów i analiz. Czy zatem drukarka fiskalna lepiej sprawdzi się w gabinetach lekarskich? Które urządzenie fiskalne warto kupić do przychodni?

Jakie urządzenie fiskalne dla lekarzy, usług medycznych?

Zarówno kasy, jak i drukarki fiskalne dla lekarzy zamówić można w sieci, m.in. na: https://mojafiskalna.pl, gdzie znajduje się szeroki wybór takich urządzeń. A które z nich najlepiej sprawdzą się w branży medycznej? Jakie modele drukarek i kas fiskalnych dla lekarzy warto wybrać? Wybór urządzenia zależy od wielu czynników. Drukarki fiskalne są droższe i wymagają posiadania komputera, jednak w większości gabinetów lekarskich i tak się on znajduje. Dlatego w takim przypadku drukarka fiskalna okaże się korzystniejsza niż kasa, szczególnie jeśli zdecydujemy się na model, który może drukować nie tylko paragony fiskalne, ale również wyceny leków i recepty.

Z kolei jeśli poszukujemy urządzenia fiskalnego dla lekarza, lekarza weterynarii czy rehabilitanta, który składa swoim pacjentom domowe wizyty, lepszym wyborem okaże się przenośna kasa fiskalna. W tym przypadku warto postawić na niewielki, lekki model z solidnym akumulatorem, który przyda się również lekarzom podróżującym między różnymi gabinetami. Wybierając kasę fiskalną do przychodni, warto postawić na model wyposażony w antybakteryjną obudowę z jonami srebra, które skutecznie redukują i blokują namnażanie się bakterii.

Wybierając urządzenie fiskalne, należy również zwrócić uwagę na takie parametry jak ilość towarów, które mogą zostać zaprogramowane czy długość nazwy usługi. W branży medycznej często występują kilkuczłonowe zwroty, które powinno się zapisywać pełną nazwą, dlatego też trzeba wybrać odpowiednią szerokość papieru.

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna?

Oprócz wspomnianych wyżej czynników, przy wyborze urządzenia fiskalnego warto wziąć pod uwagę również inne wady i zalety kasy i drukarek fiskalnych. Warto pamiętać, że drukarka fiskalna zazwyczaj jest droższa od kasy, jednak posiada więcej funkcji, dzięki czemu może znacznie usprawnić zarządzanie przychodnią czy gabinetem lekarskim. Oferuje również możliwość poprawy paragonu przed wydrukiem. Z kolei w gabinetach lekarskich, w których nie ma komputera, sprawdzi się kasa fiskalna, w której baza usług i towarów znajduje się w pamięci urządzenia.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.