READING

10 najładniejszych plaż nad Bałtykiem

10 najładniejszych plaż nad Bałtykiem

Zachód słońca morze

Planujesz wyjazd nad morze, chciałabyś zmienić otoczenie, odpocząć od codziennych spraw leżąc na plaży. Zazwyczaj wybierasz zagraniczne oferty biur podróży? Poznaj piękno polskiego wybrzeża. Pokażemy Wam 10 najładniejszych plaż w Polsce.

1. Sopot

Jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce- nadmorski kurort i uzdrowisko. Koniecznie zarezerwuj swój nocleg wcześniej. Plaża usytuowana jest blisko centrum. Idąc wzdłuż głównej ulicy możemy zakupić pamiątki, wybrać się na obiad. Znajdziemy tu również najdłuższe molo nad morzem bałtyckim spacerując po nim można bezpiecznie poczuć morską bryzę. Plaża piaszczysta, dosyć popularna wśród gości i mieszkańcach, możemy przypuszczać, że w sezonie nie będziemy tam sami. Każdego roku możemy liczyć na wiele atrakcji, festiwali, które uprzyjemnią pobyt. Dużo lokali gastronomicznych, wydzielone strefy dla leżaków sprawią, że bez zbędnego przygotowania poczujesz się tam wspaniale.

Molo w Sopocie nad morzem

2. Międzyzdroje

Jesteś towarzyski, nie planujesz spędzić urlopu samotnie, interesujesz się kinem? Każdego roku w Międzyzdrojach organizowany jest festiwal gwiazd, który przyciąga mnóstwo gości.
Koniecznie wybierz się na spacer Aleją Gwiazd i sprawdź czy istnieje tam gwiazda Twojego ulubionego artysty. Następnie zaplanuj swój odpoczynek na plaży. Owszem, to popularne miejsce, ale zawsze znajdzie się tam miejsce dla ciebie. Piaszczysta plaża, wydzielone miejsca do uprawiania sportów wodnych. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Plaża w Międzyzdrojach

3. Chałupy

Miejscowość, którą każdy z nas kojarzy z piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Plaża położona w Zatoce Puckiej, słynąca z plaży naturystów. Spokojna woda, drobny piasek, możliwość nauki popularnego teraz kitesurfingu oraz windsurfingu.

Plaża w Chałupach

4. Hel

Miejsce uwielbiane przez surferów. W sezonie istnieje możliwość dopłynąć na Hel tramwajem wodnym z Trójmiasta. Unikalne położenie sprawia, że możemy odwiedzić tam dwie plaże: Dużą Plażę położoną w większości na Cyplu Helskim oraz położoną od strony Zatoki Gdańskiej – Małą plażę. Wybierając małą plażę polecamy odwiedzić Fokarium, aby dowiedzieć się jak chronić te unikalne stworzenia. Świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Zachód słońca na Helu

5. Mielno

Urzekające Mielno, położone w pobliżu morza oraz jeziora Jamno. Miasto posiada certyfikat Błękitna Flaga, mówiący o wyjątkowej czystości, bezpieczeństwie oraz postępowania zgodnego z naturą. Zadbana, strzeżona plaża, liczne szlaki turystyczne, obszary leśne, dobra komunikacja. Istnieje sporo czynników zachęcających nas do wyboru tego miejsca.

6. Władysławowo

Szeroka, piaszczysta plaża, dobrze zaopatrzone wędzarnie, wspaniałe dania kuchni pomorskiej. Przez plażę poprowadzony jest drewniany chodnik, który ułatwia przemieszczanie się po plaży, taka informacja może mieć szczególne znaczenie dla rodzin z dziećmi.

Mewy latające nad morzem

7. Gdańsk

Czarujące miasto, z bogatą historią. Wcześniej z pewnością będziesz miał ochotę zwiedzić miasto, kupić wyroby z bursztynu i inne pamiątki. Gdy już nacieszysz się bogatym w atrakcje centrum zapraszamy na pięć najpopularniejszych plaż w mieście: w Stogach, w Brzeźnie, w Jelitkowie, w Sobieszowie, w Sobieszowie Orlu. Plaże przygotowane są dla turystów w różnym wieku, znajdziemy tam różnego typu boiska, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętów wodnych. Na plażach w Jelitkowie oraz Brzeźnie znajdziemy zjeżdżalnie wodne dla dzieci.

Gdańsk Neptun

8. Kołobrzeg

Miasto kurort ale również uzdrowisko słynące ze źródeł solankowych i kopalni borowiny. Plaża nie jest szeroka, jednak od 2010 do 2012 trwał program naprawczy, mający na celu poszerzenie plaży, zasilono ją 700 m3 piasku. Zachęcamy do skorzystania z wycieczki statkami, które znajdują się na pobliskiej przystani oraz zwiedzanie latarni morskiej.

Latarnia w Kołobrzegu

9. Świnoujście

Popularny kurort wypoczynkowy, usytuowany w pobliżu granicy z Niemcami. Plaża położona blisko terenów leśnych, w porównaniu do innych miejscowości można tu znaleźć odludne miejsca. Wspaniale skomunikowane miasto, dużo ścieżek rowerowych z widokiem na morze. W każdej chwili możemy zejść z roweru i odpocząć na plaży.

Muszla leżąca na plaży

10. Rewal

Miejscowość w północno – zachodniej Polski, często odwiedzana przez naszych zachodnich sąsiadów. Atrakcją jest taras widokowy, usytuowany w okolicy głównego wejścia na plaże oraz Aleja Zakochanych – ścieżka prowadząca do kolejnego tarasu widokowego, znajdziemy tam: ławkę Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. W okolicy znajdziemy też Aleję Różaną, gdzie będziemy mieli okazję powąchać 148 gatunków róż. Gdy zwiedzimy już okolicę, zapraszamy na obiady przy plaży, koniecznie skosztujcie zupy rybnej.

Łodzie na plaży


  1. Porta

    22 sierpnia

    Nie przepadam za morzem i plażami, ale jak tak czytam, to nawet z ciekawości bym odwiedziła te miejsca 😉

  2. Aneta Boritzka

    25 kwietnia

    Zwiedziłam: Kołobrzeg, Sopot, Gdańsk, Łebą, Darłówek, Gdańsk – najlepiej czułam się w Kołobrzegu chyba dlatego bo było nadzwyczaj spokojnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.