READING

Ciekawe imprezy i wydarzenia na Śląsku: koncerty, ...

Ciekawe imprezy i wydarzenia na Śląsku: koncerty, festiwale, teatry

Widownia podczas koncertu

Interesują Cię wydarzenia odbywające się na Śląsku. Jesteś fanem teatru, lubisz słuchać muzyki, być może jesteś otwarty na rożne formy wydarzeń? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i skorzystaj z bogatej oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie i Twoich przyjaciół!

Letni Ogród Teatralny – Katowice

Od wielu,wielu lat Letni Ogród Teatralny zaprasza nas na swoje wydarzenia. Skąd taka nazwa festiwalu? Odbywa się on w okresie letnim, w weekendy lipca i sierpnia. Zlokalizowany w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy palcu Sejmu Śląskiego 2.
Wydarzenia cieszą się tak dużą popularnością, że aby zakupić bilet uczestnicy ustawiają się w długich kolejkach już wiele godzin wcześniej. Dlaczego? Kasy biletowe otwierane są godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia. Nie przeszkadza to jednak miłośnikom kultury,którzy w oczekiwaniu na zakup biletu nawiązują nowe znajomości, mile spędzają czas w gronie znajomych. Przyciąga również atrakcyjna cena biletu od 15 – 20 złotych.
W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają nas na spotkanie z teatrem natomiast w niedziele na koncerty, występy kabaretowe. W ofercie znajdziemy również coś dla maluchów, w każde niedziele popołudnie odbywa się darmowe przedstawienie specjalnie dla nich.

Chorzowski Teatr Ogrodowy- Chorzów

Kolejny festiwal kulturalny,który przyciąga widzów dobranym repertuarem przedstawień oraz koncertów w okresie od lipca do początków września. Wydarzenia odbywają się w piątkowe i niedzielne wieczory, na terenie Kompleksu Sztygarka przy ulicy Piotra Skargi 34 d w Chorzowie oraz w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Henryka Sienkiewicza 3 również w Chorzowie. Dodatkowo w sierpniu zapraszamy najmłodszych na przedstawienia przygotowane specjalnie dla nich.

Off Festiwal – Katowice

Festiwal muzyki alternatywnej odbywający się w sierpniu na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Pomysłodawcą wydarzenia jest Artur Rojek, były wokalista zespołu Myslovitz. Każdego roku festiwal przyciąga mnóstwo odbiorców. Został nagrodzony European Festival Award, jako najlepszy festiwal średniej wielkości oraz Green’n’Clean jako festiwal przyjazny środowisku naturalnemu.

Koncert widownia

Festiwal Tauron Nowa Muzyka – Katowice

Pomysł na Festiwal Tauron pojawił się w 2006 roku. Od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem w całym kraju i nie tylko. Jego misją jest zapoznanie nas z muzyką z pogranicza jazzu, elektro, proponuje nam najróżniejsze muzyczne kombinacje, które ciężko jest usłyszeć na innych festiwalach. Różnorodność muzyczną doskonale dopełnia otoczenie nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach. Industrialna okolica, bogata historia składają się na wyjątkowość tego miejsca.

Koncerty Promenadowe – Park Kościuszki- Katowice

Melomanów zainteresowanych muzyką klasyczną zapraszamy w wakacyjne niedzielne przedpołudnia do Parku Kościuszki w Katowicach. Koncerty odbywają się od wielu lat, gromadząc gości w różnym wieku, którzy uwielbiają słuchać muzyki na łonie natury. Dla uczestników wydarzeń przygotowane są krzesełka, ale można również przynieść własny koc, by wygodnie rozkoszować się przygotowywanym repertuarem.

Międzynarodowy Festiwal Ulicznicy – Gliwice

Jeżeli jesteś wielbicielem sztuki ulicznej, uwielbiasz kuglarzy, pokazy tańca z ogniem lub czekasz na nowe formy sztuki, dzięki którym wspaniale spędzisz czas, ten festiwal jest dla Ciebie. Wakacyjne weekendy które spędzasz na Śląsku już nigdy nie będą nudne. To doskonałe dopełnienie do innych wydarzeń, które zainspirują Cię do działania, uzbroją w pogodę ducha na cały rok.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Festiwal organizowany jest od wielu lat w okresie wakacyjnym. Zespoły folklorystyczne z wielu krajów min.: Turcji, Słowacji, Włoch przyjeżdżają do Polski aby pokazać nam swoje umiejętności, zaznajomić z kultura swoich przodków. To ważne wydarzenie dzięki, któremu pokazuje się walory kultywowania rodzimych tradycji. Powód do wstydu, nic bardziej mylnego, patrząc na tych wspaniałych wykonawców. Wspaniałe stroje, taniec, zachęcają by zainteresować się naszym polskim folklorem. Polecamy.

Festiwal Folklorystyczny w strojach ludowych

Festiwal Muzyki Celtyckiej Zamek- Zamek w Będzinie

Cyklicznie odbywający się w sierpniu na terenie Będzina festiwal jest organizowany przez władze miasta oraz Zespół Muzyki Celtyckiej Beltaine. Co roku przyciąga fanów muzyki, kultury celtyckiej. Oprócz koncertów, organizowane są również pokazy oraz warsztaty tańca irlandzkiego.
Oprócz wydarzeń zapraszamy również na jarmark rękodzieła oraz do strefy gastronomicznej.

Festiwal Pieśni Żeglarskiej – Tychy

Wydaje Ci się, że aby usłyszeć szanty musisz się wybrać na wyprawę morską lub jachtem mazurskimi jeziorami. Nic bardziej mylnego… Już od wielu lat w okresie letnim, na terenie Tychów organizowany jest Festiwal Szantowy. Zaproszeni goście, to nie tylko Polacy ale również wprawni zagraniczni muzycy, który przeniosą nas w klimat morskich( i nie tylko) opowieści. Walorem imprezy, jest to, że większość koncertów odbywa się na plaży przy paprocańskim jeziorze.Czy można stworzyć lepszy klimat? Na pozostałe wydarzenia organizatorzy zapraszają do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach lub Pubu Underground przy placu Korfantego 1.

Festiwal ZagłębieWood- Dąbrowa Górnicza

Festiwal odbywa się w kilku lokalizacjach Dąbrowy Górniczej. Składają się na niego przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Bilety wprowadzane do obiegu z początkiem września wyprzedają się w mgnieniu oka. Sukces całego przedsięwzięcia gwarantuje znakomity repertuar, wspaniali goście, którzy inspirują uczestników w różnym wieku.


  1. Jokasta

    29 września

    fajny artykuł, na pewno będę mieć na uwadze te propozycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.