READING

Wakacje z dzieckiem na Śląsku – 6 miejsc na ...

Wakacje z dzieckiem na Śląsku – 6 miejsc na wycieczkę z dziećmi


Spędzasz wakacje z dziećmi na Śląsku, ale nie wiesz, które miejsca sprawią, że Twoje dziecko uzna je za najważniejsze w swoim życiu? Jesteś mieszkanką innego rejonu i chcesz pokazać dzieciom nowe, inspirujące miejsca? Ten artykuł jest dla Was!

1. Koleje Wąskotorowe – trasa z Bytomia do Miasteczka Śląskiego

Kolejka Wąskotorowa Bytom

W każdy weekend Koleje Wąskotorowe zapraszają na wycieczkę z Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Długość trasy to 21 kilometrów, a czas przejazdu 1 godzina i 10 minut. Istnieje możliwość zabrania ze sobą rowerów. Trasa ma 11 przystanków najciekawsze to Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Miasteczko Śląskie Zalew. Na taką wycieczkę najlepiej zaplanować cały dzień gdyż oprócz tras pieszych/rowerowych można przyjemnie spędzić czas nad Jeziorem Chechło-Nakło.

2. Szlakiem Orlich Gniazd – Zamek Ogrodzieniec- Wieczór z Duchami

Wyjątkowa atrakcja dla odważnych. Idealna dla starszych dzieci oraz ich opiekunów, którzy chcieliby urozmaicić czas wolny i w niekonwencjonalny sposób odkryć na nowo Zamek Ogrodzieniec po zmroku. Polecamy rozpocząć wycieczkę wcześniej, zapoznać się z urokami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dzięki temu poza lekcją historii, wasze dziecko dowie się więcej o skałach wapiennych, być może przywiezie ze sobą cenne geologiczne znaleziska. Miła odmiana dla zajęć szkolnych,która sprawi, że pociecha będzie zainteresowana poszerzaniem wiedzy.

Zamek Ogrodzieniec Jura

3. Miasteczko Westernowe TwinPigs

Dziki zachód Indianin na koniu

Park rozrywki położony w Żorach, zaprasza wszystkich kowbojów spragnionych nauki i zabawy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Prawie czterdzieści atrakcji różnego typu sprawi, że nie tyko dzieci z przyjemnością spędzą tam cały dzień. Jest to okazja do nauki historii dzikiego zachodu i poszerzenie dotychczasowych umiejętności. Przykładowe atrakcje to: wesołe miasteczko, płukanie złota, wioska indiańska, strzelnica Texas, rodeo, kino itd.. Oprócz darmowego zlokalizowanego przy parku parkingu, na terenie parku istnieje punkt gastronomiczny oraz hotel utrzymany w klimacie parku.

4. Planetarium – Park Śląski, Chorzów- Wycieczka z Kopernikiem

Dzieci zadają wiele pytań, aby odpowiedzieć na te dotyczące kosmosu, układu planet czy gwiazd zapraszamy na wycieczkę do Planetarium Śląskiego najstarszego oraz największego w Polsce. Pokazy są dostosowane dla dzieci w różnym wieku. W okresie wakacyjnym Planetarium oferuje trzy seanse w godzinach południowych. Po pokazach polecamy spacer po Parku Śląskim oraz odwiedzenia kolejnych atrakcji na jego terenie np. ZOO lub Legendii Parku Rozrywki.

Kopernik Planetarium

5. Park Wodny Nemo- Dąbrowa Górnicza

Oferta Parku skierowana jest do rodzin z dziećmi. Można tam spędzić cały dzień pływając w basenach o różnych głębokościach. Zjeżdżalnie, nauka pływania, wodny aerobik, grota solna, bilard- każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To wspaniała zabawa dla każdego. Jeżeli obawiasz się, że Twoje dziecko ma za mało ruchu, chciałbyś by czuło się zdrowo i dobrze, zapraszamy do skorzystania z oferty.

Zjeżdzalnie Park Wodny

6. JumpCity Park Trampolin Katowice

Jeżeli dziecko odwiedziło wyznaczone przez opiekunów miejsca i nadal ma mnóstwo energii, zapraszamy do JumpCity w Katowicach. Na jego ternie znajdują się rozległe trampoliny połączone z boiskami sportowymi oraz baseny z gąbki,które uczą nawet najbardziej bojaźliwego malca, że upadki to nic strasznego. Istnieje możliwość organizacji urodzin dla dzieci na terenie parku. W ofercie oprócz możliwości skorzystania z trampolin, opieki animatora, znajduje się również poczęstunek, gość maskotka- wybrana przez solenizanta postać, wspólne gry i zabawy.


  1. Morena

    21 sierpnia

    Wbrew pozorom miejsc na dzieci na śląsku jest naprawdę wiele i ta lista, choć krótka doskonale to ukazuje, oczywiście można znaleźć jeszcze więcej przykładów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.