READING

Jak spędzić lato na Śląsku – 5 najciekawszych atra...

Jak spędzić lato na Śląsku – 5 najciekawszych atrakcji na wakacje na Śląsku

Spodek Katowice


Każdego roku mamy dylemat, gdzie wybrać się na nasz upragniony urlop. Często wybieramy tropikalne kierunki, w tym roku zapraszamy Państwa do odwiedzin magicznego Śląska. Pragniemy pokazać najciekawsze atrakcje regionu. Zapewniamy, że jest ich dużo więcej.

1. Zamek w Będzinie – na Szlaku Orlich Gniazd

Powstanie zamku datuje się na połowę XIV wieku. Możliwe formy dojazdu to auto,komunikacja miejska lub rower. Istnieje możliwość zwiedzania: Zamku, Wieży zamkowej jak również usytuowanych w pobliskich lokalizacjach: Pałacu Mieroszewskich, Podziemi Będzińskich, Domu Modlitwy Mizrachi. Spacerując po wzgórzach zamkowych możemy dowiedzieć się więcej o historii zamku oraz okolicy dzięki specjalnej ścieżce dydaktycznej. Co roku w sierpniu na terenie zamku odbywa się Festiwal Celtycki, prawdziwy rarytas dla miłośników muzyki irlandzkiej, ale nie tylko.

podobny temat:  Jak zabić nudę w domu? 5 sposobów

Zamek w Będzinie

2. Nikiszowiec

Zabytkowe osiedle robotnicze powstałe na początku XX wieku. Dlaczego tak wyjątkowe? Zostało zaprojektowane w sposób kompleksowy, specjalnie dla pracowników kopalni, tak by mogli się tam osiedlać wraz z rodzinami, mieć blisko do pracy, czuć związek z organizacją dla której pracują. W niezmienionym układzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego, przyciągając również zagranicznych obserwatorów. Nikiszowiec to osiedle, w którym można poczuć historię, dusze Śląska, napić się kawy, skosztować potraw typowych dla regionu. Okolica tętni życiem, często odbywają się tam koncerty, jarmarki, które niezmiennie przyciągają tłumy. W takie dni lata najlepiej przyjechać tam na rowerze, gdyż może brakować miejsc parkingowych.

Nikiszowiec fasada okna

3. Przystań Marina – Gliwice

Miłośników spędzania czasu nad wodą zapraszamy na tematyczne rejsy statkiem z Przystani Marina w Gliwicach. Do wyboru mamy rejsy: muzyczne, rowerowe, przyrodnicze. W oczekiwaniu na rejs jest możliwość skorzystania z lokalnego punktu gastronomicznego.

podobny temat:  Gdzie na rower w Katowicach i okolicach - trasy rowerowe na Śląsku

Przystań Marina Gliwice

4. Pustynia Błędowska – Polska Sahara

Marzenie z dzieciństwa, zobaczyć pustynie jeszcze się nie spełniło? Nic bardziej mylnego. Wprawdzie nie spotkamy na jej terenie wielbłądów, ale widoki szczególnie ten z punktu widokowego Czubatka, zachwycą każdego. Szlaki pozwolą nam poznać rozległą okolicę. Wystarczy przygotować odpowiedni ekwipunek i możemy się poczuć jak Indiana Johnes na tropie nowej przygody. Warto!

Pustynia Błędowska Śląsk

5. Zamek Myśliwski w Promnicach

Masz dosyć siedzenia w domu, prześladują Cię myśli o nudzie, chcesz coś zmienić, poczuć się wyjątkowo jak Księżniczka/Książę, to atrakcja dla Ciebie. W przeszłości Zamek w Promnicach zamieszkiwany był w czasie polowań przez znany na całym świecie ród Hochbergów. Teraz jako stylowy hotel oraz wykwintna restauracja zaprasza Cię w swoje wspaniałe progi.
Urok tego miejsca to nie tylko historia, ale również położenie w okolicy Jeziora Paprocany, które gwarantuje mnóstwo atrakcji. Romantyczne spacery, obserwowanie zachodów słońca prosto z wybranego pokoju, wycieczki rowerowe, możliwość wynajmu rowerków wodnych oraz kajaków.

podobny temat:  Jak nabrać sił? 6 sposobów na walkę z wyczerpaniem

Paprocany Jezioro Koło Promnic


podobne treści

  1. Kora

    29 września

    niesamowite! Mieszkam na Śląsku i nie wiedziałam o niektórych z tych miejsc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.