READING

5 miejsc gdzie warto wybrać się na obiad w Katowic...

5 miejsc gdzie warto wybrać się na obiad w Katowicach

Nakryty stół

Masz dosyć gotowania w domu i chcesz spróbować czegoś nowego? Wybierz się z nami w podróż po najpopularniejszych lokalach Katowic!

1. Mad Mick

Idealne miejsce dla miłośników burgerów, jedno z najlepszych w mieście. Lokal znajduje się przy ulicy Warszawskiej 13 oraz na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 5 w Katowicach. W menu naliczyłam 19 rodzajów hamburgerów, do wyboru w gramaturze 200 lun 400 g, podawane z frytkami i pysznymi sosami. Na pewno tam wrócisz, ten smak ciężko jest zapomnieć. Dodatkowo miła obsługa i menu rozszerzone o inne opcje jedzeniowe jak tortille, bagietki, hot-dogi, sałatki, napoje sprawią, że nie odczujesz monotonii. Dokładniejsze informacje znajdziesz na stronie lokalu internetowej lokalu.

Mad Mick Hamburgery

2. Złoty Osioł

Świetna alternatywa dla mięsożerców. Wegebar Złoty Osioł położony na ul. Mariackiej 1 w Katowicach. Każdego dnia czynny do 22:00, więc nawet jeśli pracujesz naprawdę długo, uda ci się zjeść ciepły posiłek. Menu Złotego Osła jest niesamowicie obszerne: lazanie, gulasze, makarony, placki, naleśniki, zapiekanki, kotlety. Koszt dania jest na tyle przystępny, że w lokalu są zawsze tłumy. Dodatkowo zamawiając główne danie, otrzymujemy miseczkę aby wybrać dla siebie ulubione sałatki, można je jeść do woli. W menu znajdziemy również zupy oraz napoje.

3. Len Arte

Prawdziwie włoska pizza w Katowicach? Oczywiście! Znajdziecie ją przy ulicy Mariackiej 25 w Katowicach. Menu dogodzi nawet największym łasuchom, wybór jest dosyć spory, a oprócz pizzy, możemy jeszcze skosztować przystawek, zup, makaronów oraz produktów włoskiej kuchni. Wszystkie składniki sprowadzane są z Włoch, co w konsekwencji nadaje serwowanym potrawom niepowtarzalnego smaku.

Len Arte Pizzeria

4. Cafe Byfyj

Niedopuszczalne, żebyś planował obiad w Katowicach, bez spróbowania lokalnych przysmaków. W Cafe Byfyj, przy ulicy Krawczyka 5, od 9:00 – 20:00 serwowane są śląskie specjały.
Menu jest ciągle urozmaicane, jednak lokalnym zwyczajem w niedzielę zjesz tutaj rosół oraz kluski śląskie z roladą i modrą kapustą. Oczywiście znajdzie się też coś na śniadanie i deser. Klimatyczne wnętrze Byfyja trzeba koniecznie odwiedzić, by poczuć lokalny klimat. Po obiedzie warto przejść się na spacer po zabytkowym osiedlu robotniczym Nikiszowiec.

Cafe Byfyj

5. Karczma pod Młynem

W tym lokalu bez problemu zorganizujemy imprezę firmową lub inne ważne przyjęcie. Ilość dań prezentowana w menu jest naprawdę imponująca. Dlatego zanim wybierzesz się na obiad przejrzyj wcześniej proponowane dania, zaoszczędzisz dzięki temu sporo czasu i szybciej zjesz upragniony posiłek. Dodatkowo w budynku znajdziemy również miejsca noclegowe oraz club fitness z basenem.

Karczma pod Młynem


  1. Pyszności

    13 listopada

    Złoty Osioł i Byfyj moi faworyci. Jest jeszcze fajna restauracja w Ochojcu przy Jankego: Cztery Kąty i Smak Piąty. Boska gęsina jest teraz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.