READING

Ślub i wesele na plaży, w ogrodzie, na zamku… Jaki...

Ślub i wesele na plaży, w ogrodzie, na zamku… Jakie jeszcze oryginalne pomysły na wesele i ślub?

Ślub w plenerze

Standardowo śluby organizowane są w kościołach, a wesela w specjalnych salach czy restauracjach. Gdzie jeszcze można pokusić się o zorganizowanie takiej uroczystości? Jakie nietypowe miejsca mogą cieszyć się dużą popularnością?

Gdzie można zorganizować ślub i wesele?

Ślub najczęściej organizowane są w kościołach, by potem para młoda wraz z gośćmi mogła przenieść się do innego miejsca. Zazwyczaj jest to specjalnie zarezerwowana sala weselna np. w restauracji. Bywa jednak, że młodzi decydują się na inne, mniej typowe rozwiązania, jak choćby imprezy w plenerze. Do ciekawych rozwiązań zalicza się między innymi wesele na plaży, nad brzegiem jeziora czy w ogrodach. Z mniej typowych wyborów będą także sale weselne na zamkach i pałacach.

Zarówno ślub, jak i wesele mogą się odbyć w dowolnym miejscu, choć należałoby też wziąć pod uwagę kwestie związane z rodziną, dojazdem i innymi ewentualnymi trudnościami, jakie mogą się pojawić. Nieważne czy będzie to kościół, czy urząd stanu cywilnego w rodzinnej miejscowości, czy na drugim końcu Polski, czy nawet za granicą, ważne, by ten dzień był dla nas jak najpiękniejszy.

podobny temat:  Oryginalne atrakcje, pomysły na wesele – czym zaskoczyć gości weselnych?

Wesele na plaży

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się wesela na plaży czy też w kurortach i nadmorskich restauracjach. Można wówczas nawet ślub zorganizować w plenerze, choć częściej ma to miejsce w przypadku zaślubin cywilnych niż kościelnych. Można wówczas stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Gdyby pogoda jednak nie dopisała, zawsze będzie istniała możliwość przeniesienia się pod dach, np. pobliskiej restauracji, przy której organizuje się wesele.

Piasek i pierścionki

Wesele na zamku

Do niezwykle malowniczych miejsc z pewnością zaliczają się zamki i pałace. Stare historyczne budowle wyróżniają się swoją architekturą i zazwyczaj dają jednocześnie wiele możliwości. Oprócz dużych sal balowych i bankietowych można nierzadko skorzystać z przyległych ogrodów, a nawet zorganizować zabawę w plenerze, jeżeli pogoda dopisze. Mimo wszystko wnętrze takich miejsc już samo w sobie sprawia, że wesela w nich organizowane stają się wyjątkowe.

podobny temat:  Skąd czerpać pomysły na wesele? Blogi, portale ślubne, a może współpraca z firmą organizującą wesela?

Wesele w ogrodzie

Można też z powodzeniem zorganizować wesele, a nawet ślub w ogrodzie czy parku. Przykładem jest choćby to, co zostało wymienione wyżej, czyli ogrody przypałacowe. Wiele firm zajmujących organizacją takich imprez ma je w swojej ofercie. To też duże wyzwanie, które pozwoli jednak na stworzenie wyjątkowego otoczenia pełnego naturalności. Ma się więcej miejsca, a także zyskuje się gotowe motywy. Sprawdza się to jednak tylko w ciepłych sezonach, a na pogodę nie mamy większego wpływu, trzeba też dobrze dobrać menu weselne i uważać na insekty.

Wesele nad jeziorem

Wiele sal weselnych, pałaców i lokali umiejscawia się też w niezwykłych zakątkach pod względem widokowym. Zaliczają się do tego między innymi jeziora, a wesele nad brzegiem wody może być naprawdę wyjątkowe. Postawienie stołu na brzegu i organizacja sesji zdjęciowej na pomoście przy refleksach świateł odbitych w wodzie może stworzyć niezwykłą atmosferę.

podobny temat:  Nietypowe pomysły na wesele. Oryginalne miejsca i sposoby na wesele marzeń

podobne treści

  1. Becia

    16 grudnia

    Fajnie, że są teraz takie możliwości, ludzie mają szansę pobrać się naprawdę w takim miejscu, jakie sobie wymarzą.

  2. Bride2be

    24 listopada

    Bardzo bym chciała takie wesele w plenerze, w górach lub nad jeziorem… Ale z pogodą w Polsce jest naprawdę różnie… Już prędzej bym rozważała ślub w Grecji czy gdzieś…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.