READING

Fotele antyczne, trony, gdy chcemy ekskluzywnie si...

Fotele antyczne, trony, gdy chcemy ekskluzywnie siedzieć, wypoczywać

Fotele antyczne i trony

Każdy z nas ma swoje miejsce w mieszkaniu, gdzie można odpocząć po ciężki dniu. Staramy się dekorować nasze pomieszczenia, aby miały nie tylko przyjazny klimat, ale także były miłe dla oka. Niektórzy starają się urządzać pokoje w modnych, popularnych stylach, a inni chcą powrócić do starych czasów i dekorują swoje salony antycznymi meblami. W niniejszym artykule opisano fotele antyczne i ich praktyczne zastosowanie.

Co wyróżnia fotel antyczny od pozostałych?

W różnych marketach meblowych można napotkać wiele rodzajów foteli przystosowanych do różnych stylów, jednakże miłośnikom starych mebli trudno jest znaleźć odpowiedni antyczny fotel, aby móc udekorować nim mieszkanie. By mieć pewność, że meble będą oryginalne i wysokiej jakości, warto zdecydować się na fotele antyczne ze sprawdzonych salonów (np. Antique Beauty), które można kupić stacjonarnie lub przez internet. W tego typu sklepach znajduje się wiele modeli foteli antycznych, a nawet tronów. Co wyróżnia je spośród innych? Przede wszystkim drewno, z którego są wykonane, dzięki któremu są nie tylko niezwykle trwałe, ale i wygodne. Warto także wyróżnić elementy dekoracyjne przy oparciach i podporach. XIX-wieczny styl kocha detale i dzięki wyrzeźbionym podporom, nóżkom, oparciom itp. można poczuć się jak w starych, klasycznych dworach szlacheckich. Dodatkową zaletą są specjalne siedziska. Są one wykonane z różnych materiałów, aby zapewnić wygodę podczas odpoczynku. Warto też wspomnieć o różnych rodzajów foteli antycznych i tronów, ale o tym będziemy pisać w poniższej części artykułu.

Jakie są rodzaje foteli, tronów antycznych?

Każde pomieszczenie powinno być zaopatrzone w jakiejś krzesła, bądź fotele. Inni starają się dekorować swoje mieszkania różnymi fotelami, aby mogły na nim wygodnie odpocząć. W przypadku foteli antycznych mamy do czynienia z szerokim wyborem siedzisk, które posiadają różne elementy dekoracyjne. Klasyczną formą tronów są zwykłe krzesła, które posiadają mnóstwo takich wyrzeźbionych ozdób, aby nadawały elegancki klimat pomieszczenia z XIX wieku. Oprócz standardowych krzeseł można wyróżnić jeszcze eleganckie niskie fotele antyczne, które posiadają grube siedzenia. Istnieją także fotele bujane, które zawierają sprężyny. Takie krzesła są odpowiednia dla osób, które preferują relaks w formie kołyski. W sklepach z antykami można napotkać także małe zestawy foteli antycznych, przy których dołączona jest niewielka sofa.

Jakie są elementy dekoracyjne do fotela, tronu antycznego?

Gdy już jesteś zaopatrzony w fotel lub tron antyczny, warto zastanowić się nad elementami dekoracyjnymi. Gdy planujesz aranżację w klasycznym stylu, musisz przede wszystkim zapoznać się z tym nurtem, aby odpowiednio udekorować nim pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że fotele, trony i inne tego typu meble antyczne charakteryzują się swoją oryginalnością z lat XIX/XX wieku. W tym należy pomyśleć nad specjalnymi meblościankami, stoliczkami, kredensami, wysokimi lampami itp. aby nadawały odpowiedni klimat pomieszczenia przy fotelach antycznych. Zalecane są jasne kolory ścian (np. beż), ponieważ styl klasyczny charakteryzuje się swoją lekkością i płynnością.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.