READING

Pomysły na wesele w stylu boho, rustykalnym, glamo...

Pomysły na wesele w stylu boho, rustykalnym, glamour… W jakim stylu zorganizować wesele?

panna młoda

Od kilku lat można zauważyć pewną modę w organizowaniu przyjęć weselnych, a mianowicie modę na wesela w konkretnym stylu. Para młoda, która planuje ten wyjątkowy dzień, wybiera zwykle konkretny styl, motyw przewodni oraz kolorystykę, w której utrzymane są dekoracje sali, kościoła oraz dodatki. Niezwykłą popularnością cieszą się wesela w stylu boho oraz rustykalnym, ale nie tylko.

Wesele w stylu boho

To najpopularniejszy styl ostatnich lat. Na boho wesele decydują się przeważnie pary, które nie lubią przesadnego perfekcjonizmu, cenią sobie spontaniczność i luz, nawet w tak ważnym momencie, jakim jest ślub. Styl boho cechuje się lekkością, związana z nim kolorystyka nawiązuje do kolorów ziemi, a więc brązów, beżu, écru, czy zieleni. Decydując się na wesele w określonym stylu, młodzi starają się także dopasować do niego swój strój. Panna młoda w stylu boho powinna mieć luźno upięte włosy, zwiewną suknię oraz delikatny makijaż. Pan młody może pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w ubiorze, dlatego też panowie często wybierają garnitury w niestandardowych kolorach, takich jak brąz, czy oryginalna krata.

Dużą zaletą stylu boho jest to, że nie wymaga on tego, by wszystkie elementy były jednakowe. Dzięki temu wiele ozdób można wykonać samemu, np. etykietki na butelki z alkoholem, winietki dla gości, czy plan rozmieszczenia stołów i gości.

Rustykalne wesele

Wesela w stylu rustykalnym, podobnie jak boho, cieszą się ogromną popularnością. Wiele par wyszukuje nietypowe miejsca do zorganizowania takiego wesela, a najlepiej nadają się do tego odrestaurowane stodoły. Styl rustykalny pozwala poczuć się swojsko, przełamuje sztywną atmosferę, która często panuje podczas ważnych uroczystości. Przypomina także o tym, jak piękna jest wieś i ile magii i uroku mają w sobie oddalone od wielkich miast rejony naszego kraju. Biorąc pod uwagę, że styl rustykalny to powrót do natury, idealnie odnajdą się w nim osoby zakochane w rękodziele. Urządzając wesele w tym stylu, warto postawić na ręcznie wykonane ozdoby, naturalne materiały i dużą ilość kwiatów. Do stworzenia ozdób można wykorzystać sznurek jutowy, specjalnie postarzany papier (wspaniale będą się prezentować tak wykonane zaproszenia ślubne, winietki i inne dodatki), drewniane skrzynki, świece w rustykalnych świecznikach, postarzane lampiony i latarenki, koronkowe serwetki.

Strój państwa młodych również powinien nawiązywać do tego stylu, świetnym wyborem będzie koronkowa suknia ślubna i wianek, a w przypadku pana młodego szary, brązowy lub beżowy garnitur, dopuszczalna jest też krata.

Jak przygotować wesele w stylu glamour?

Wesele w stylu glamour to totalne przeciwieństwo dwóch wcześniej opisanych stylów. Jest to propozycja dla osób, które uwielbiają przepych i najlepiej czują się wtedy, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie chodzi tu o przesadę, styl glamour to przede wszystkim klasa. Zarówno dekoracje, jak i dodatki powinny być utrzymane w eleganckim i wysmakowanym stylu. Kolory, które pasują do stylu glamour to przede wszystkim srebro i złoto, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco urozmaicić wystrój, dodając odrobinę granatu, purpury, czy ciemnej zieleni.

Suknia panny młodej powinna być klasyczna, odradzamy w tym wypadku zwiewne kreacje w nietypowych kolorach, gdyż najlepiej sprawdzi się klasyczna biel. Pan młody powinien natomiast założyć na tę okazję smoking lub frak.


  1. Daga

    8 września

    Mnie bardzo ciekawi wesele w stylu boho. Sama takie planuję, ale podejrzewam, że musi być wtedy idealna pogoda. Wyobrażam sobie wesele na tarasie, wśród kwiatów i palm. Ale to musi być lato:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.