READING

Jaka muzyka na spokojne wieczory we dwoje? 9 propo...

Jaka muzyka na spokojne wieczory we dwoje? 9 propozycji muzycznych

Macie zamiar spędzić wieczór przy muzyce, ale nie wiecie jaki jej rodzaj wybrać? Wszystko zależy od waszego gustu i nastroju ale by pozostał on dobry możecie skorzystać z przedstawionych poniżej propozycji. Sprawdźcie, które z 9 pomysłów muzycznych najbardziej Wam się spodobają.

1. Spacer w słońcu

Jeśli lubicie nurt pop rockowy, dobrą propozycją będzie dla Was płyta „Katrina&The Waves”. Szczególnie warto zatrzymać się tutaj nad piosenką „Waking on Sunshine”, która jest pełna dziecięcego optymizmu i sprawi, że nawet deszczowy wieczór zamieni się w pozytywną chwilę relaksu.

Promienie słońca podają na pięciolinię

2. Życie jest piękne

Kultową piosenką, której nie powinno zabraknąć w Waszym wieczornym repertuarze jest „What A Wonderful World” Louisa Armstronga. Słuchając jej z pewnością poczujecie piękno świata i stwierdzicie, że warto pozostawić smutki za drzwiami.

3. W rytmie zwariowanego jive’a

Kolejną propozycja dla Was są piosenki Kenny’ego Logginasa, szczególnie bardzo żywiołowy przebój „Footloose” z którym na pewno skojarzycie film o tym samym tytule. Loggins uczestniczył także w nagraniu piosenki „We Are the World”, która stała się światowym hitem.

4. Niekoniecznie tylko taniec

Pewnie pamiętacie Patricka Swayze z filmu „Dirty Dancing”? Piosenki z płyty o tym samym tytule to już klasyka muzyki filmowej i obowiązkowa pozycja dla muzycznych koneserów. Wy, słuchając jej, na pewno poczujecie się jak bohaterowie filmu. Szczególnie przy utworach „She’s like the wind”i „Hungry Eyes”.

5. Zabawna dziewczyna

Kto z Was nie lubi zwariowanej i zabawnej Cyndy Lauper? Ta znana amerykańska wokalistka zyskała popularność dzięki wielu singlom, między innymi „Girls Just Want To Have Fun”. Ta ikona pop muzyki potrafi swoim głosem rozświetlić ponury, deszczowy wieczór.

6. Podekscytowanie mile widziane

Słuchając zespołu, który założyły cztery siostry z Oakland – Pointers Sisters z pewnością spędzicie miło wieczór. Przy piosence „I’m so excited” na pewno udzieli Wam się ten słoneczny, pełen pozytywnej energii nastrój.

Duża, czerwona nuta na tle innych nut

7. W kolumbijskim klimacie pop

Latynoskie rytmy aż kipią optymizmem i energią. Możecie dlatego posłuchać wybranej płyty Shakiry, nie zapominając o wysłuchaniu piosenki „Waka Waka”, która jest dosłownie eksplozją muzyczną tej egzotycznej wokalistki.

8. Pozytywny Rhythm and blues

Słuchając albumu „Love Songs” i głosu amerykańskiej wokalistki Beyonce udzieli Wam się pozytywny nastrój i przeniesiecie się zarówno do opery jak i na równiny Teksasu. Koniecznie musicie posłuchać tego mocnego głosu.

9. Popowa sopranistka

Jeśli wybierzecie którąś z płyt Christiny Aguilery, postarajcie się by zawierała piosenkę „Candyman”. Jest ona bardzo zabawna, a sama Christina uwodzi w niej brzmieniem swojego sopranowego głosu.

Na pewno przynajmniej kilka z wymienionych propozycji przypadnie Wam do gustu. Wybierzcie piosenki zgodnie ze swoim gustem, niech nie będą to jednak mocne brzmienia, które powodują, że nastrój staje się melancholijny. Słuchając muzyki retro lub którejś ze współczesnych wokalistek z pewnością poprawicie sobie nastrój.


  1. Muzykoholiczka

    6 października

    O znalazło się tu również „Girls just wanna have fun”! Uwielbiam tę piosenkę! Naprawdę poprawia mi humor!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.