READING

Paintball dla firm – czego uczy pracowników?...

Paintball dla firm – czego uczy pracowników?

Zespłół na wyjeżdzie integracyjnym: paintball

Paintball od kilku lat króluje wśród pomysłów na wyjazdy integracyjne dla firm. Strzelanie, obmyślanie strategii, logiczne myślenie, działanie, adrenalina – to coś, co kusi wszystkich wielbicieli tego rodzaju aktywności. Czemu paintball jest tak chętnie wybierany na wyjazdach firmowych? Czego uczy pracowników?

1. Paintball dla firm – dobry pomysł?

Jak najbardziej! Paintball firmowy nauczy pracowników przede wszystkim gry zespołowej (www.bcamp.pl/paintball) co jest ważne w każdej firmie. Podczas gry w paintball nie da się działać na własną rękę. Aby wygrać, trzeba umiejętnie rozdzielić role, przypisać zadania itp. Bez tego drużyna po prostu nie wygra. Takie umiejętności zdobyte podczas gry, szybko przełożą się na pracę w firmie. Świadomość, że gramy do jednej bramki jest ważna, zarówno na polu bitwy, jak i w biurze.

2. Paintball – oczyszczenie atmosfery?

Paintball to świetna okazja do tego, aby wyrównać rachunki między pracownikami i zacząć wszystko od zera. Któż z pracowników nie marzył o tym, żeby odegrać się na szefie, bo nie dostał urlopu? Kto nie chciał trafić kulką z farbą Aśki za to, że obgadywała go w firmowej kuchni? Paintball to doskonała okazja do tego, żeby oczyścić atmosferę i zacząć budowanie relacji od nowa. Oczywiście nikt tu nikogo nie namawia do stosowania aktów przemocy. Udowodniono jedynie, że po wyjazdach firmowych na paintball więzi między pracownikami znacznie się poprawiają.

3. Komunikacja poprzez strzelanie?

Paintball uczy również komunikacji. Bez wspólnego działania nikt nie wygra. Trzeba umieć się dogadywać między sobą. Czasem nie chodzi tylko o komunikację werbalną, ale o używanie znaków i umiejętne odczytywanie ich. Sami nie zestrzelimy wszystkich i nie sprawimy, że nasza drużyna wygra. Bez komunikacji między pracownikami nie można mówić o sukcesie.

4. Strategia i logiczne myślenie w paintballu

Gra zespołowa tego typu zakłada realizowanie różnych scenariuszy, które mają doprowadzić drużynę do wygranej. Aby tak się stało, potrzebna będzie umiejętność logicznego myślenia, przewidywania działań grupy przeciwnej, tworzenie planów A i B, na wypadek gdyby coś się nie powiodło. Paintball to nie jest zwykła strzelanka, tutaj po prostu trzeba myśleć. Kto to robi, najdłużej zostaje na polu bitwy.

5. Paintball – adrenalina i powrót do dzieciństwa

Paintball każdemu zafunduje powrót do dzieciństwa. Od razu przypomną się te beztroskie chwile, kiedy graliśmy w strategiczne gry na komputerze i chcieliśmy je przenieść w realny świat. Paintball nam to umożliwia, a dodatkowo wyzwala adrenalinę, dzięki której stajemy się prawdziwymi uczestnikami gry strategicznej. Każdy, kto raz zagrał w paintball, na pewno do tego wróci. Różne możliwości, jakie oferuje ta zabawa, sprawią, że paintball nigdy nam się nie znudzi i chętnie będziemy w nim uczestniczyć.


  1. Leila

    3 października

    Oczyszczenie atmosfery? Serio? Moim zdaniem lepiej sprawdzają sie takie grupowe konkurencje, gdzie nikt do nikogo nie strzela i potem nie ma pretensji o siniaki. I może na facetów taka zabawa działa rozładowująco, ale na kobiety już mniej.

  2. Artur

    7 października

    Czego paintball uczy pracowników? Wiadomo. Ćwiczą niezbędne w pracy umiejętności krycia się przed szefem i nie wchodzenia w zasięg jego wzroku 😀

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.