READING

Jak zorganizować wieczór panieński? Kilka rad dla ...

Jak zorganizować wieczór panieński? Kilka rad dla świadkowej

Impreza, wieczór panieński

Przyjaciółka poprosiła Cię o to, byś została jej świadkiem na ślubie i jesteś tym samym zobowiązana do przygotowania jej wieczoru panieńskiego? To nic strasznego, wystarczy się do tego dobrze przygotować. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych rad.

Kiedy powinna się odbyć impreza i kogo zaprosić?

Teoretycznie wieczór panieński to ostatnia noc przed ślubem, którą przyszli małżonkowie powinni spędzić osobno i wykorzystać ją do ostatnich przedmałżeńskich szaleństw. Oczywiście nie chodzi tu zbyt ryzykowne zachowania, ani takie, które mogłyby postawić ich ślub pod znakiem zapytania. Ma to być przyjemny wieczór, spędzony w towarzystwie najbliższych przyjaciółek panny młodej. Najczęściej wieczory panieńskie odbywają się około tygodnia przed ślubem i zapraszane są siostry, przyjaciółki, czasem koleżanki z pracy panny młodej. Najlepiej jest powiadomić wszystkie zainteresowane osoby wcześniej, aby miały zarezerwowany termin, a przy tym na pewno znajdą się osoby chętne do pomocy.

podobny temat:  Jak przeprowadzić dobry wywiad? 5 porad dla dziennikarza

Gdzie powinien odbyć się wieczór panieński?

Powoli staje się tradycją schemat, w którym początek imprezy ma miejsce w mieszkaniu np. świadkowej, a następnie uczestniczki przenoszą się do jakiegoś klubu lub dyskoteki. Warto jednak zastanowić się, czy przyszła panna moda dobrze się czuje w tego typu miejscach i czy chętnie spędzi tą wyjątkową noc na klubowej imprezie. Coraz popularniejsze stają się wspólne wyjazdy przyjaciółek do pensjonatów z gabinetami SPA, w których mogą się zrelaksować i poddać upiększającym zabiegom przed tym najważniejszym dniem. Dobrym pomysłem jest również wynajęcie jakiegoś domku nad jeziorem lub w górach. Taka przestrzeń daje szansę na stworzenie wyjątkowego nastroju dla tego wydarzenia, które na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników.

podobny temat:  Jak przeprowadzić dobry wywiad? 5 porad dla dziennikarza

Dwie dziewczyny z zimnymi ogniami

Jakie atrakcje przygotować dla przyszłej panny młodej?

Aby urozmaicić to spotkanie, warto przygotować kilka zabawnych gier z udziałem przyszłej panny młodej. Można zadać parę pytań dotyczących pana młodego, związanych np. z jego zainteresowaniami, przyzwyczajeniami czy anegdotami z jego młodości. Oczywiście wcześniej należy przeprowadzić z nim wywiad, w którym udzieli on wszystkich odpowiedzi, aby móc sprawdzić czy jego wybranka wystarczająco dobrze go poznała. Miłym akcentem może być również przygotowanie albumu ze zdjęciami, które przypomną wszystkie miłe i zabawne chwile spędzone w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny.

Wieczór panieński w stylu pin-up?

Dobrym pomysłem jest wybór motywu przewodniego imprezy. Aby spotkanie było nietypowe i wyjątkowe można poprosić, aby uczestniczki ubrały się bardziej oryginalnie niż robią to na co dzień. Popularne są imprezy w stylu pin-up girl, dominują wtedy lekkie, rozkloszowane sukienki w grochy oraz elementy wystroju nawiązujące do mody lat 40’ 50’ ubiegłego wieku. Ciekawym pomysłem może być również styl moulin rouge lub bal przebierańców, kiedy każda przebiera się za wymyśloną przez siebie postać np. z bajki.

podobny temat:  Jak przeprowadzić dobry wywiad? 5 porad dla dziennikarza

To tylko parę propozycji, na pewno każdy mógłby dopisać do tego zestawienia swoje własne patenty na udany i wyjątkowy wieczór panieński. Należy jednak pamiętać, że ma to być impreza, na której przyszła panna młoda będzie się czuła komfortowo. Nie warto też przesadzać z udziwnieniami, które podnoszą znacznie koszt całego wydarzenia, w końcu już sam ślub oraz wesele to spory wydatek zarówno dla pary młodej, jak i dla gości.


podobne treści

  1. marena

    4 września

    Takie wieczory panieńskie naprawdę brzmią ciekawie, zwłaszcza że teraz jest tyle opcji i możliwości do wykorzystania, że nic tylko korzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.