READING

Jakie są ekologiczne kosmetyki kolorowe? Makijaż w...

Jakie są ekologiczne kosmetyki kolorowe? Makijaż w zgodzie z naturą

Paleta kolorowych cieni do powiek

Producenci coraz częściej wychodzą naprzód naturalnej pielęgnacji, mało jest jednak kosmetyków kolorowych, które byłyby organiczne i nadawały się dla wegan. Zobacz, jakich naturalnych kosmetyków kolorowych możesz użyć i gdzie ich szukać.

Minerały? Naturalnie!

Jeśli jesteś posiadaczką cery bardzo wrażliwej, możesz spróbować postawić na kosmetyki mineralne do makijażu. Zawierają w swoim składzie tylko czyste minerały takie jak mika, cynk, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry. Są przeznaczone dla każdego rodzaju cery- szczególnie trądzikowej, mogą ich używać osoby w każdym wieku. Nie zawierają w swoim składzie talku, olejów mineralnych, PEG-ów i wielu innych szkodliwych substancji obecnych w tradycyjnych kosmetykach do makijażu. Produkty mineralne są także odpowiednie dla wegan i wegetarian.

podobny temat:  Co mówią oczy? Przekaz niewerbalny informacją o emocjach

Puder sypki w pojemniku

Wybierając kosmetyki mineralne do makijażu możesz zacząć od takich marek jak Annabelle Minerals, Lily Lolo, Ecolore lub Earthnicity Minerals. Jeśli chodzi dobór odcieni- nie masz się czego obawiać ponieważ paleta barw jest tu naprawdę ogromna. Zarówno posiadaczki cery jasnej, śniadej jak i ciemnej znajdą coś dla siebie.

Z filozoficznym przesłaniem Dr Hauschka

Nie tylko z miłości do kosmetyków, ale także z przeogromnej wiedzy na temat organizmu ludzkiego, powstała marka dr Hauschka. Jej celem jest przywrócenie skórze naturalnej równowagi, co jest możliwe tylko wtedy, kiedy zostaną zrealizowane założenia filozofii holistycznej. Mówią one o tym, że organizm ludzki jest całością i jako całość powinien być traktowany.

Wizażystka maluje kobietę

W kosmetykach kolorowych dr Hauschki nie znajdziesz dlatego sztucznych barwników i silikonów. Cała kosmetyka kolorowa opiera się tu o naturalne woski roślinne, rośliny lecznicze, które nie tylko upiększają ale także leczą. W ofercie marki dr Hauschka znajdziesz podkłady, pudry, róże, cienie, tusze, szminki oraz błyszczyki

podobny temat:  Co myślą o Polakach obcokrajowcy? Fakty i mity

Nastawiona na uszczęśliwianie Marka Felicea

Marka Felicea jest polską firmą oferującą naturalne kosmetyki kolorowe. Założyło ją małżeństwo – Łukasz i Ania, którzy postanowili urzeczywistnić swoje marzenie o założeniu własnej manufaktury kosmetyków do makijażu. W ofercie firmy znajdziesz kredki do oczu, błyszczyki, szminki i korektory. Jednak żaden ze składników nie znalazł się przypadkowo w danym produkcie. Wszystkie mają przyjazne składy, bogate w naturalne olejki, witaminę C, wosk pszczeli i mineralne pigmenty. Nie znajdziesz wśród składu tych kosmetyków sztucznych barwników, konserwantów i ulepszaczy. Nazwa firmy – Felicea wzięła się z włoskiego słowa „felicita” oznaczającego szczęście i radość.

Jeśli jesteś fanką ekologicznego stylu i stosujesz naturalną pielęgnację, warto żebyś zapoznała się z naturalnymi kosmetykami kolorowymi. Dzięki nim nie zniweczysz efektów uzyskanych przy pomocy dotychczasowej pielęgnacji i będziesz mogła cieszyć się świadomością, że nie nakładasz na swoją skórę niczego szkodliwego.

podobny temat:  Ekranizacje gier komputerowych. Filmy oparte na grach komputerowych

podobne treści

  1. Wisażystka

    30 listopada

    Świetny artykuł, muszę zastosować do tych wskazówek.

  2. Roxie

    8 września

    Nawet nie wiedziałam o takich możliwościach.Wprawdzie dużo mówi się o naturalnych kosmetykach, a to zagadnienie opisane w artykule jest akurat dla mnie sporą nowością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.