READING

Jakie płytki do łazienki? Wybieramy płytki do małe...

Jakie płytki do łazienki? Wybieramy płytki do małej łazienki w bloku

Kafelki w nowoczesnej łazience

Wybór odpowiednich płytek wcale nie jest taki prosty, szczególnie jeśli mowa o małej łazience w bloku. Należy skupić się na poszukiwaniu takich płytek, które powiększą optycznie przestrzeń i jej nie przytłoczą. Jakie zatem wybrać? Płytki duże czy małe? Jasne czy ciemne? Matowe czy z połyskiem? Jakie płytki sprawdzą się w łazience o niewielkich wymiarach?

Jakie płytki do małej łazienki?

Istnieje wiele mitów odnośnie urządzania małych łazienek. Wśród nich panuje głównie ten, że do małej przestrzeni lepiej nie wybierać dużych płytek. Niektórzy uważają również, że lepiej zrezygnować z ciemnych lub wyrazistych kolorów. Nic bardziej mylnego! W każdej łazience można pozwolić sobie na odrobinę różnorodności i dopasowanie dodatków zgodnie z własnymi upodobaniami. A kolorowych i różnej wielkości płytek do małej łazienki nie brakuje co widać na przykładzie https://www.homebook.pl/produkty/plytki, gdzie dostępnych jest wiele produktów niezbędnych podczas budowy czy remontu.

Płytki duże czy małe?

Kiedyś myślano, że do małej łazienki pasują wyłącznie małe płytki. Obecnie zweryfikowano ten pogląd i według wielu ekspertów od aranżacji wnętrz, lepiej sięgać po duże płytki. Dlaczego? Ponieważ stworzą one jednolitą płaszczyznę i optymalnie powiększą przestrzeń. Nie znaczy to oczywiście, że osoby, które wolą małe płytki mają się na nie nie zdecydować. W tym przypadku kluczowe jest dopasowanie koloru fugi. Aby uniknąć tzw. „poszatkowania przestrzeni” warto dobrać barwę zbliżoną do płytki. Wszelkie kontrasty nie są mile widziane i mogą pomniejszyć niewielką łazienkę.

Płytki do małej łazienki – jakie kolory?

Z reguły lepiej wybierać jasne płytki. Taka kolorystyka zawsze powiększa optycznie przestrzeń. Mile widziane są więc płytki białe, écru, jasnoszare czy w kolorze kości słoniowej. Nadadzą przestrzeni głębi i sprawią, że w niewielkiej łazience będzie jasno, ale i czysto. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z ulubionych kolorów. Wyraziste barwy również można w małej łazience zastosować, np. dodając na ścianie kolorowy pas płytek. Nie bez znaczenia jest również układanie płytek. Aby zwiększyć przestrzeń, należy kłaść je poziomo. Pionowo natomiast należy je układać kiedy chcemy uzyskać wrażenie „wysokiego sufitu”.

Płytki do łazienki – z błyskiem czy matowe?

Zdania na ten temat są podzielone, chociaż większość ekspertów uważa, że płytki do małej łazienki powinny być błyszczące. Zresztą nie tylko płytki. Wszystkie akcesoria z połyskiem są w niewielkich przestrzeniach mile widziane, ponieważ optycznie powiększą łazienkę. Warto pomyśleć także o dużym lustrze (może być nawet bez oprawy), dzięki któremu pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe. Z błyskiem powinny być także elementy dekoracyjne, a nawet armatura. Sprawdzą się także szklane elementy, które odbiją światło i nadadzą pomieszczeniu nie tylko przestrzeni, ale i głębi.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.