READING

Gdzie jechać w Bieszczady? Miejsca, które warto od...

Gdzie jechać w Bieszczady? Miejsca, które warto odwiedzić

Widok na Połoniny w Bieszczadach

Bieszczady to jedne z najbardziej ulubionych miejsc, do których zajeżdżają turyści i nie tylko. Wspaniałe masywy górskie, piękne widoki natury, wspaniała atmosfera. Idealne miejsce na wypoczynek, jak również wycieczkę krajoznawczą i aktywność fizyczną. Co można zobaczyć w Bieszczadach i gdzie warto pojechać?

Połoniny

Z pewnością zaliczają się do wyjątkowych osobliwości w Bieszczadach. W dodatku jest to najczęstsze wybierane przez turystów miejsce i nie bez powodu. Nie są to najwyższe góry, ale charakteryzuje się niezwykłym urokiem, bujną roślinnością, gdzie wiele występujących tu roślin jest jedyna w swoim rodzaju. Można tu też znaleźć liczne gatunki zwierząt, które są pod ochroną. To przede wszystkim trasy turystyczne oraz piękne, niezapomniane widoki. Należy tu wymienić chociażby Połoninę Cyrańską czy Połoninę Wetlińską, które charakteryzują się niezwykłą urodą. Obie połoniny wyróżniają się doskonałymi punktami widokowymi, z których można dostrzec odległe masywy górskie zarówno Polskie, jak i te za granicami kraju.

Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne

Ustrzyki Dolne jest miastem uznawanym za stolicę Bieszczad. To malownicza miejscowość położona pośród wzgórz i lasów, jak również doskonała baza wypadowa na różne wyprawy. Można z nich wybrać się na góry Słonne, Podgórze Bieszczadzkie, jak również dojść w okolice jeziora Solińskiego. Przez miasteczko przebiega kilka szlaków turystycznych, dotyczące nie tylko naturalnego piękna okoli, ale również pokazujących zabytkową architekturę drewnianą. Ustrzyki Górne to niewielkie miasteczko turystyczne, przepełnione w czasie sezony, zupełnie puste poza nim. Znajduje się tu kilka ośrodków noclegowych, dodatkowo można tam również obejrzeć Muzeum Turystyki Górskiej PTTK. Jest to także dobre miejsce wypadowe, ponieważ rozpoczyna się w nim wiele szlaków turystycznych, pieszych ścieżek oraz ścieżek przyrodniczych. Można z nich iść na Połoninę Caryńską, jak również w stronę Tarnicy, Szeroki Wierch i Halicz.

Znaki wskazujące drogę

Jezioro Solińskie

Zostało już ono wspomniane wyżej. Należy jednak dodać, że jest to największe zaporowe, zalewowe jezioro w Polsce. Wybudowana w połowie XX wieku tama na Sanie doprowadziła do wytworzenia się nowego zbiornika wodnego, na którego dnie znajduje się resztki dawnej wsi Solina, jak również inne przyległe tereny. Okolice wokół jeziora stały się doskonałym miejscem wypadowym turystów i można tam znaleźć wiele kurortów wypoczynkowych i uzdrowiskowych. Jezioro Solińskie jest powszechnie zwane „bieszczadzkim morzem” i świetnie nadaje się do sportów wodnych oraz żeglugi. Wokół jeziora znajduje się też wiele innych atrakcji, zatok, można także zobaczyć martwy las, którego czubki drzew wystają z wody.

Dla każdego coś dobrego

Ciężko jest wymienić wszystkie dostępne w Bieszczadach atrakcje oraz miejsca warte odwiedzenia, jest ich po prostu wiele. Dostępnych jest cały ogrom tras turystycznych, krajoznawczych i przyrodniczych, które są bardzo często oblegane przez turystów. W licznych niewielkich miejscowościach można skorzystać z odpoczynku, a rozmieszczone w wielu miejscach schroniska pozwalają na wielodniowe wyprawy. Nie bez powodu Bieszczady są miejscem tak często odwiedzanym, każdy może tam znaleźć coś dla siebie.


  1. Antek

    5 października

    Ja bym jechał na oślep, wszędzie w Bieszczadach jest pięknie.

  2. Siara

    7 października

    A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.