READING

Co to jest coaching czyli jak trener pracy pomaga ...

Co to jest coaching czyli jak trener pracy pomaga w rozwoju zawodowym?

Na siatce wektorowej napis

Marzy Ci się spełnienie zawodowe i rozwój w pracy, ale nie wiesz jak poradzić sobie z kłopotami i konfliktami w swoim biurze? Coaching jest treningiem, który pomoże Ci pokonać przeszkody na drodze do sukcesu.

Zielone światło dla kariery

Coaching pomoże Ci wykorzystać swoje mocne strony i wydobyć te, z których istnienia nie zdajesz sobie nawet sprawy. Coach czyli osoba będąca trenerem pracy pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązania Twoich zawodowych problemów. Oczywiście nie rozwiąże on ich za Ciebie, ale może zwrócić Ci uwagę na rzeczy, które mają wpływ na to co dzieje się w Twoim biurze: na konflikty, brak asertywności, zły podział obowiązków.

Grupa ludzi siedzi podczas spotkania z trenerem pracy

Coach jest w stanie pomóc Ci w rozwoju zawodowym, a co za tym idzie przybliżyć Cię do sukcesu. Jeśli czujesz, że praca przestała Cię już pociągać, ubywa Ci sił do podejmowania codziennych obowiązków, męczy Cię „wyścig szczurów” w Twoim miejscu pracy, możesz poprosić coacha o radę. Szczera rozmowa z trenerem pracy na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.

podobny temat:  Co to jest korporacja czyli jak podporządkować pracownika

Life i Business coaching

Life coaching jest nastawiony na wprowadzanie zmian w życiu osobistym i zawodowym. Pomoże osiągnąć Ci zamierzone cele i skierować na drogę sukcesu. Nie myl go z terapią, gdyż life coaching jest przeznaczony dla osób zdrowych, które chcą podnieść jakość swojego życia. Kieruje się także kodeksem etycznym, który mówi o tym, że coach musi trzymać się ustalonych granic wytyczonych przez klienta i nie obiecywać mu niemożliwego.

Business coaching jest skierowany dla firm i często prezesi korporacji decydują się na wykupienie szkoleń w pakiecie oferowanym przez trenerów pracy. Szkolenie z coachem odbywa się wtedy grupowo i jest nastawione na poprawę jakości pracy zespołowej. Sesja z coachem nawiązuje również do etyki firmy, która ma przeważnie własne, ustalone przez siebie, zasady.

podobny temat:  Co to jest korporacja czyli jak podporządkować pracownika

Terapia sukcesu czyli sesja z coachem

Jeśli zdecydujesz się na sesję z coachem, miej sprecyzowane cele, do których chcesz dążyć. Trener na pewno ustali, jakie przeszkody nie pozwalają Ci osiągnąć tego, czego pragniesz. Sesja coachingu jest porównywana do rozmowy z przyjacielem – to nic innego jak zwierzanie się z zawodowych problemów i porażek. Coach słucha i zadaje pytanie wtedy, kiedy uznaje to za słuszne.

Grupa ludzi siedzi i słucha wykładu

Trener pracy może dać Ci konkretne zadanie do wykonania tzw. „ćwiczenie coachingowe”. Jego celem będzie wskazanie konkretnego problemu i spojrzenie na niego z innej perspektywy niż dotychczas. Zadania, które dostaniesz mogą przyczynić się do odkrycia przez Ciebie cech charakteru, które do tej pory nie były przez Ciebie wykorzystywane – dzięki temu uaktywnisz drzemiący w sobie potencjał.

podobny temat:  Co to jest korporacja czyli jak podporządkować pracownika

Dla pechowca i dla szczęśliwca

Coaching jest w stanie pomóc zarówno osobie, która chce działać jeszcze efektywniej na polu zawodowym jak i osobie tkwiącej w marazmie wywołanym sytuacją w pracy. Coach nie pomoże natomiast klientowi, który wykazuje brak pewnych, konkretnych umiejętności np. nie potrafi występować publicznie, ma problemy z samoakceptacją. Niezależnie jednak od tego czy jesteś szczęściarzem w czepku urodzonym, czy pechowcem, któremu nigdy nic nie wychodzi, coaching potrafi wesprzeć Twoje działanie i pomóc w dążeniu do zawodowego celu.

Najczęściej z pomocy coacha korzystają managerowie i pracownicy korporacji, ale także sportowcy. Dzięki kształtowaniu odpowiednich postaw w pracy, pozytywnemu motywowaniu i pomocy w radzeniu sobie ze stresem, coaching jest w stanie wesprzeć wiele jednostek walczących z zawodowymi kryzysami.


podobne treści

  1. sukcesywny_sukces

    27 września

    To ostatnio bardzo modne słowo, które dla mnie właściwie nic nie znaczy. Wydumane i niewiele dające – taka moja opinia. Terapia sukcesu dla naiwnych

  2. as 2

    5 października

    Nie podlega dyskusji, że pomaga.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.