READING

Efekty picia herbaty z czystka. Zioło dla zdrowia ...

Efekty picia herbaty z czystka. Zioło dla zdrowia i urody

Cyklamenowy, rozwinięty kwiat czystka

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o herbatce z czystka, szybko powinnaś nadrobić zaległości. Herbatka z tego zioła nie tylko jest doskonała w walce z drobnoustrojami, łuszczycą, ale także świetnie detoksykuje organizm. Zawiera dziesięć razy więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata. Efekty picia herbatki z czystka powinny Cię przekonać do tego, by regularnie z niej korzystać. Jak zatem działa czystek?

Wspomaga układ immunologiczny

Herbatka z czystka jest niezwykle bogata w polifenole, więc świetnie radzi sobie z wszelkimi drobnoustrojami. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Jeśli nie zasmakuje Ci picie samej herbatki, możesz doprawić ją dodatkiem miodu i cytryny. Sekretem tego, by herbatka zadziałała jest regularne jej picie. Staraj się wybierać herbatkę z ciętego zioła (mielone zawiera więcej bezwartościowych gałązek).

Napój w czarce wśród kasztanów

Jest bombą antyoksydacyjną

Poprzez swoje właściwości antyoksydacyjne i zdolność do obniżania enzymu odpowiedzialnego za rozpad kolagenu, działa przez to odmładzająco i witalizująco. Czystek potrafi również usunąć metale ciężkie z organizmu, wiąże kadm, dlatego jest szczególnie polecany palaczom. Z pewnością docenisz także alkalizujące działanie czystka, zwłaszcza jeśli Twój organizm ma tendencję do zakwaszania.

Działa antybakteryjnie

Po każdym myciu staraj się przepłukiwać jamę ustna naparem z czystka. Z powodzeniem może on zastąpić Ci drogeryjne płyny do płukania ust (substancją antybakteryjną stosowaną w tradycyjnych kosmetykach jest triklosan- toksyna). Poprzez zawartość biofilmu czystek działa na zęby wybielająco. Regularne picie herbatki z czystka powoduje również redukcję przykrego zapachu potu.

Krzak z kwiatami czystka

Walczy z problemami skórnymi

Czystek doskonale wpływa na cerę trądzikową i liszajowatą. Nacieranie cery dwa razy dziennie naparem z czystka już po czterech tygodniach regularnego stosowania przynosi zadowalające rezultaty. Pozytywny wpływ na leczenie dolegliwości skórnych czystek zapewnia dzięki swoim właściwościom oczyszczającym. Pomaga zwalczać takie choroby jak łuszczyca, opryszczka, grzybica.

Przeciwdziała skutkom złapania kleszcza

Herbatkę z czystka powinnaś pić zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, wtedy, gdy występuje zagrożenie złapania kleszcza. Picie herbatki z czystka zapobiega zakażeniom, a także pomaga walczyć z już istniejącymi.

Herbatka z czystka i sposób przygotowania

Łyżeczkę ciętego ziela czystka zalej wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem około 10 minut. Odcedź i po przestudzeniu pij 2-3 razy dziennie. Jedną porcję herbatki możesz zaparzać wielokrotnie – do 4 razy, możesz także herbatkę dosłodzić stewią.

Wpływ czystka na zdrowie i urodę jest wprost nieoceniony. Napary z tego zioła wykorzystuje się także w kosmetyce do tworzenia kremów, w swojej ofercie ma je firma Nomak, która swój kosmetyk wzbogaciła o wyciągi z róży damasceńskiej, olej z kiełków pszenicy, wosk pszczeli, olejek migdałowy i glicerynę roślinną.


  1. Lena

    27 września

    Ciekawe zioło, choć nigdy go nie próbowała, ale trzeba będzie skoro ma tak lecznicze właściwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.