Jak odmłodzić skórę twarzy?

Kobieta trzymająca się za głowę

Twarz to część ciała, na której najbardziej są widoczne wszystkie nasze lata doświadczeń. Zmarszczki, obwisła skóra, worki pod oczami to coś, czego obawia się każda kobieta i chce temu zapobiec wszystkimi możliwymi sposobami. Ostatnio popularne stały się zabiegi chirurgii plastycznej, chcąc jak najbardziej oddalić proces starzenia. Jednak nie trzeba się uciekać do ostateczności. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, a nasza twarz będzie wyglądać zdrowo i pięknie.

Właściwe nawilżenie

Niezależnie od wieku, skóra twarzy jest wiecznie narażona na odwodnienie. Staje się wtedy szorstka, nieprzyjemna w dotyku oraz jest narażona na liczne uszkodzenia. Ważne jest więc, by zadbać o odpowiednie nawilżenie naszej twarzy. Wystarczy do tego używać właściwych kremów o właściwościach nawilżających, które należy stosować regularnie, zarówno na dzień, jak i na noc.

podobny temat:  Jak nabrać sił? 6 sposobów na walkę z wyczerpaniem

Dieta

Właściwa dieta jest dobra na wszystko. Zdecydowanie powinno się jeść więcej świeżych owoców i warzyw, które nie tylko dobrze wpłyną na nasze zdrowie, ale także będą miały odbicie na naszym wyglądzie zewnętrznym. Zdrowe jedzenie to potężny zastrzyk witamin i minerałów, które wpływają na ogólną kondycje naszego ciała, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto również zadbać o to, by zacząć spożywać pokarmy zawierające kwasy Omega-3. Można je znaleźć chociażby orzechach, rybach czy warzywach.

Owoce i warzywa

Złuszczanie

Nie mamy jednej skóry i każdego dnia tracimy fragmenty naskórka. Dotyczy to także twarzy, gdzie zaczyna się złuszczać, a wówczas nie wygląda to zbyt estetycznie. Dobry peeling to podstawa to prawidłowego oczyszczenia skóry z łuszczącego się naskórka, dzięki czemu będzie ona o wiele bardziej odświeżona i nabierze znacznie zdrowszego wyglądu. Można znaleźć na rynku wiele preparatów przeznaczonych do złuszczania, warto więc o tym pamiętać.

podobny temat:  Jak zabić nudę w domu? 5 sposobów

Maseczki

Maseczki mogą być doskonałym źródłem nawilżenia oraz dostarczyć mogą wielu korzystnych środków odżywczych. Są świetnym sposobem na odmłodzenie skóry twarzy. Rodzajów maseczek jest bardzo wiele i można je także wykonać samemu w domu, wszystko zależy też od tego, co chcemy tym osiągnąć – nawilżenie, odprężenie czy wygładzenie. Można więc na przykład zrobić sobie maseczkę z jaj kurzych, przez ubicie białka aż do piany i tak uzyskaną maseczkę nałożyć na twarz. Jest także wiele rodzajów maseczek owocowych.

Krem do twarzy i świeczka

Masaż twarzy

Nie od dziś znane są pozytywne właściwości masaży. Pomagają przy bólach, są doskonałym środkiem do zrelaksowania, zmniejszają napięcie mięśniowe. Jest także możliwe wykonanie masażu twarzy, dzięki czemu nasza skóra będzie odprężona, zachowa swój kształt i będzie bardziej elastyczna, co zapobiegnie późniejszemu obwisaniu. Masaż ma także wpływ na gładkość skóry, a także może w dużym stopniu zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Ma on na celu pobudzić i wzmocnić mięśnie twarzy, aby stała się jędrniejsza. Można to nawet zrobić samemu, skupiając się przede wszystkim na policzkach, szczęce i czole.

podobny temat:  Co powinno się znaleźć w umowie elektronicznej?

podobne treści

  1. wizażystka

    10 października

    Kosmetyki i dieta to za mało. Trzeba postawić na medycynę estetyczną. Tylko wtedy będą widoczne efekty. Zwłaszcza, jak się wcześniej o to nie troszczyło. Lat zaniedbań nie wrócimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.