Jak osiągnąć cel?

Tarcza i rzutki

Każdy ma jakieś marzenia oraz cele, które chciałby osiągnąć, niestety nie każdy jest na tyle wytrwały, by dążyć do ich realizacji. Nie każdy jest również w stanie powiedzieć dokładnie, czego chce i czego oczekuje. Czasem nas to przerasta i rezygnujemy, a czasem zdarza się, że już na starcie, jeszcze zanim postanowimy się ruszyć z miejsca, uznajemy że jest to nierealne. Jest kilka rzeczy, o których powinno się zawsze pamiętać.

Za dużo, za mało, w sam raz

Jednym z powodów, dla którego się poddajemy i nie osiągamy upragnionego celu, jest to, że stawiamy sobie zbyt wiele wymagań, które zwyczajnie zaczynają nas przerastać swoją ilością. Trzeba wówczas pójść na kompromis i zdecydować się, czym powinno się zająć w pierwszej kolejności, a resztą odrzucić, bądź odsunąć na dalszy plan. Chęć działania zawsze walczy z lenistwem, więc jak zbyt wiele na siebie weźmiemy, możemy ostatecznie uznać, że jednak lepiej nie robić nic.

podobny temat:  Co ze sobą zrobić? 5 sposobów na to jak odmienić swoje życie

Zastanów się

To chyba powinno być jako pierwsze. Zanim cokolwiek zrobimy, powinniśmy się zastanowić, co tak naprawdę chcemy osiągnąć i do czego zmierzamy. Nasz cel musi być dokładnie i konkretnie sformułowany tak, by dawał szanse na realizację. Przykładem może być „od tego dnia do tamtego dnia zrobię to, żeby…”. Jasny, konkretny, pozytywny cel do osiągnięcia.

Człowiek stojący na skale z uniesionymi rękami

Działania

Nie „działanie”, tylko „działania”, a liczba mnoga nie jest tu przypadkowa. Aby osiągnąć jakiś cel trzeba się do tego przyłożyć i rozplanować całą listę działań odnoszących się do tego, jak mamy go zrealizować. Jeden plan to za mało, musi być rozpisany i podzielony oraz ustalony priorytetowo, czyli pod względem ważności. Każdy etap powinien być realizowany w odpowiedniej kolejności i nie powinno się rozpoczynać nowych rzeczy, dopóki nie zakończy się poprzednich, ponieważ może to doprowadzić za zburzenia wszystkich naszych założeń.

podobny temat:  Auto po gradobiciu, co robić?

Aktywność

Plan, lista priorytetów oraz podział na etapy to nie wszystko. Na nic się to zda, jeżeli pomimo tak dokładnych i przemyślanych ustaleń będziemy tkwili w miejscu. Działanie to ruch, aktywność, którą należy podejmować. Trzeba się zebrać w sobie i dążyć do systematycznego wykonywania kolejnych zadań, mających na celu przybliżenie nas do wymarzonego rozwiązania. Bardzo ważne jest zachęcanie samego siebie, w tym także nagradzając się. Jeżeli wykonamy jedno z zadań, które sobie wypisaliśmy, zasługujemy na nagrodę, która będzie zachętą do dalszego trwania w naszych działaniach.

Ciągła praca

Chodzi tu przede wszystkim o pracę nad sobą. Mamy cel do osiągnięcia i mamy plan jak do niego dojść, ale nie powinno się spoczywać na laurach. Każdy konkretny punkt, którym się zajmujemy, może być modyfikowany i ulepszany, a to co ustaliliśmy, nie musi być stałe i nie trzeba się tego sztywno trzymać. Każda podejmowana na co dzień decyzja powinna być oparta o cele, które się chce osiągnąć i ma nam pomóc z przybliżeniu się do jego realizacji. Należy sobie również pozwolić na wizualizację celu, do którego chcemy dążyć. Silna wola, dobry plan, wytrwałość oraz zobrazowanie na cel – tego trzeba się trzymać.

podobny temat:  Jak zrobić płyn do baniek mydlanych?

podobne treści

  1. SzirKan

    10 października

    Cel trzeba przede wszystkim mieć, potem trzeba szukać środków do jego osiągnięcia. Całe życie powinno się do czegoś dążyć i wyznaczać sobie kolejne wartościowe cele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.