Czytasz

Adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej – dlaczego warto?

Adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej – dlaczego warto?

Sprawy rozwodowe nie należą to łatwych i przyjemnych. Zazwyczaj są one trudne, tak pod względem formalnym, jak i emocjonalnym. W takich przypadkach najczęściej sięga się po pomoc adwokata. Dlaczego? W czym pomoże adwokat rodzinny? Dlaczego warto jest skorzystać z takiego wsparcia?

Rozwód i adwokat rodzinny – dlaczego warto?

Trzeba od razu zaznaczyć, że sprawy związane z prawem rodzinnym zazwyczaj są trudne, głównie pod względem emocjonalnym. Rozwody niestety do prostych nie należą, a rzadko się zdarza, by małżonkowie byli całkowicie zgodni, a sama rozprawa przebiegała bezproblemowo. Może się wręcz zdarzyć, że ciężar rozwodu będzie zbyt duży, a kwestie prawne zbyt skomplikowane, by zająć się tym samemu. Dlatego też pomoc prawna często jest po prostu koniecznością i adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej m.in poprowadzi negocjacje z małżonkiem (adwokatrodzinny.wroclaw.pl/rozwod), jak również dopilnuje formalności. Daje nam to pewien niezbędny w tym momencie komfort i poczucie spokoju.

Adwokat rodzinny i wsparcie psychologiczne

Niestety rozwody są bardzo obciążające pod względem psychicznym i wielokrotnie zdarza się tak, że na sali sądowej górę biorą emocje. Adwokat jest w stanie nad tym zapanować i odciążyć nas w tej kwestii, biorąc na siebie większość obowiązków. Mając pełnomocnika, na sali rozwodowej możemy pojawić się tylko raz i będzie nas on reprezentował w każdej innej sytuacji, bez potrzeby obecności strony. Zajmie się więc przesłuchiwaniem świadków, będzie składał wnioski i dopilnuje wszystkich terminów. Rolą adwokata rodzinnego jest również wsparcie psychiczne, nie tylko formalne. To rzecz jasna zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa minimalizując stres.

Dokumenty rozwodowe i załatwienie formalności

Należałoby od razu zaznaczyć, że rozwód w sensie formalnym nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Niestety sądy są coraz bardziej sformalizowane i samo złożenie wniosku to za mało. Trzeba nie tylko przedstawić określone dokumenty, ale i postarać się o to, by były we właściwej formie i bez błędów, co mogłoby znacząco przedłużyć cały proces rozwodowy. Nie jest to łatwe, a ilość wymogów do spełnienia i niezrozumiałe dla nas przepisy mogą doprowadzić nawet to przegrania, teoretycznie wygranej sprawy.

Adwokat rodzinny to specjalista zajmujący się prawem, mający doświadczenie przy rozwodach i innych sprawach, jak chociażby ustalania władzy rodzicielskiej, alimentów, podziału majątku czy kontaktów z dziećmi. W każdym z tych przypadków, konieczne jest sprostanie określonym formalnościom i dopilnowanie, by wszystko było dobrze pod względem prawnym.

Dobry adwokat rodzinny – gdzie szukać?

Adwokat od spraw rodzinnych to specjalista w zakresie prawa rodzinnego, znający wszelkie niuanse swojego zawodu. Dodatkowo jako że sprawy rodzinne często są ciężkie i przytłaczające psychicznie, potrafi on także podejść do każdego klienta w sposób indywidualny, wspierając go słowem i radą, będąc jego podporą – ma pomóc, a nie oceniać. Profesjonalistów można znaleźć wiele, w Polsce nie brakuje adwokatów od spraw rodzinnych, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto jest zapoznać się z opiniami, popytać wśród znajomych, a także rozeznać się, jakie kancelarie znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *