READING

Adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej – dlaczego w...

Adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej – dlaczego warto?

Przecięty akt pałżeństwa

Sprawy rozwodowe nie należą to łatwych i przyjemnych. Zazwyczaj są one trudne, tak pod względem formalnym, jak i emocjonalnym. W takich przypadkach najczęściej sięga się po pomoc adwokata. Dlaczego? W czym pomoże adwokat rodzinny? Dlaczego warto jest skorzystać z takiego wsparcia?

Rozwód i adwokat rodzinny – dlaczego warto?

Trzeba od razu zaznaczyć, że sprawy związane z prawem rodzinnym zazwyczaj są trudne, głównie pod względem emocjonalnym. Rozwody niestety do prostych nie należą, a rzadko się zdarza, by małżonkowie byli całkowicie zgodni, a sama rozprawa przebiegała bezproblemowo. Może się wręcz zdarzyć, że ciężar rozwodu będzie zbyt duży, a kwestie prawne zbyt skomplikowane, by zająć się tym samemu. Dlatego też pomoc prawna często jest po prostu koniecznością i adwokat rodzinny w sprawie rozwodowej m.in poprowadzi negocjacje z małżonkiem (adwokatrodzinny.wroclaw.pl/rozwod), jak również dopilnuje formalności. Daje nam to pewien niezbędny w tym momencie komfort i poczucie spokoju.

Adwokat rodzinny i wsparcie psychologiczne

Niestety rozwody są bardzo obciążające pod względem psychicznym i wielokrotnie zdarza się tak, że na sali sądowej górę biorą emocje. Adwokat jest w stanie nad tym zapanować i odciążyć nas w tej kwestii, biorąc na siebie większość obowiązków. Mając pełnomocnika, na sali rozwodowej możemy pojawić się tylko raz i będzie nas on reprezentował w każdej innej sytuacji, bez potrzeby obecności strony. Zajmie się więc przesłuchiwaniem świadków, będzie składał wnioski i dopilnuje wszystkich terminów. Rolą adwokata rodzinnego jest również wsparcie psychiczne, nie tylko formalne. To rzecz jasna zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa minimalizując stres.

Dokumenty rozwodowe i załatwienie formalności

Należałoby od razu zaznaczyć, że rozwód w sensie formalnym nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Niestety sądy są coraz bardziej sformalizowane i samo złożenie wniosku to za mało. Trzeba nie tylko przedstawić określone dokumenty, ale i postarać się o to, by były we właściwej formie i bez błędów, co mogłoby znacząco przedłużyć cały proces rozwodowy. Nie jest to łatwe, a ilość wymogów do spełnienia i niezrozumiałe dla nas przepisy mogą doprowadzić nawet to przegrania, teoretycznie wygranej sprawy.

Adwokat rodzinny to specjalista zajmujący się prawem, mający doświadczenie przy rozwodach i innych sprawach, jak chociażby ustalania władzy rodzicielskiej, alimentów, podziału majątku czy kontaktów z dziećmi. W każdym z tych przypadków, konieczne jest sprostanie określonym formalnościom i dopilnowanie, by wszystko było dobrze pod względem prawnym.

Dobry adwokat rodzinny – gdzie szukać?

Adwokat od spraw rodzinnych to specjalista w zakresie prawa rodzinnego, znający wszelkie niuanse swojego zawodu. Dodatkowo jako że sprawy rodzinne często są ciężkie i przytłaczające psychicznie, potrafi on także podejść do każdego klienta w sposób indywidualny, wspierając go słowem i radą, będąc jego podporą – ma pomóc, a nie oceniać. Profesjonalistów można znaleźć wiele, w Polsce nie brakuje adwokatów od spraw rodzinnych, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto jest zapoznać się z opiniami, popytać wśród znajomych, a także rozeznać się, jakie kancelarie znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu.


  1. Natalia

    23 czerwca

    Myślę, że adwokat będzie potrzebny zawsze, gdy jest dziecko, wspólny majątek lub wina jednej ze stron. Na szczęście nie jest to dziś coś wcale odosobnionego. Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód i to ze wsparciem prawnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.