READING

Jak wybrać łóżeczko niemowlęce? Wymiary, materiał,...

Jak wybrać łóżeczko niemowlęce? Wymiary, materiał, wykonanie… co jest ważne?

łóżeczko niemowlęce w standardowym rozmiarze

Łóżeczko niemowlęce to jeden z najważniejszych elementów na liście dziecięcej wyprawki. Sprawdź czym kierować się w wyborze i na co zwrócić uwagę kupując łóżeczko dla dziecka.

Najpopularniejsze rodzaje łóżeczek niemowlęcych

Szeroka oferta łóżeczek niemowlęcych często przyprawia przyszłych rodziców o zawrót głowy. Ogrom produktów w sklepach z akcesoriami dla małych dzieci zazwyczaj stawia Cię przed dylematem, jakie łóżeczko będzie najlepsze dla upragnionego maleństwa. Dostępne są modele w różnych rozmiarach, kształtach i bogatym wzornictwie.

Do najczęściej wybieranych należą łóżeczka o standardowych wymiarach 120 × 60 cm, to opcja przeznaczona dla dzieci do drugiego, trzeciego roku życia. Zazwyczaj posiadają funkcję dwu lub trzypoziomowej regulacji ustawienia dna, co daje możliwość obniżenia spodu pod materac w miarę wzrostu malucha. Łóżeczko niemowlęce w popularnych wymiarach 120 × 60 znajdziesz na ATBmeble.pl, wyszukasz tam produkt dopasowany do Waszych potrzeb.

Łóżeczka o większych wymiarach 140 × 70 cm dają możliwość przystosowania do potrzeb starszego dziecka, z upływem czasu można je przekształcić w mały tapczanik, który służy nawet do piątego roku życia. Dostępne są również opcje z opuszczanym jednym bokiem, co jest mile widziane przez mamy karmiące piersią oraz łóżeczka w formie dostawki do łóżka rodziców. Wiele mam nie wyobraża sobie pierwszych miesięcy życia maleństwa bez kołyski, dostępne są warianty na kółkach co ułatwia jej przemieszczanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko niemowlęce?

Pamiętaj, że dziecko spędza w łóżeczku zdecydowaną większość czasu, dlatego postaw na produkt gwarantujący bezpieczeństwo i funkcjonalność. Zwróć baczną uwagę na tworzywo, z którego jest wykonane, niezależnie od tego czy będzie to drewno, czy laminowana płyta musi spełniać wymagane atesty.

Wszystkie elementy łóżeczka muszą być starannie oszlifowane, dobrze jeżeli w konstrukcji nie ma zaślepek, drobnych fragmentów, które dziecko mogłoby połknąć. Szczebelki łóżeczka niemowlęcego powinny być zaokrąglone i ustawione pionowo, w odległości, która uniemożliwia dziecku włożenie główki pomiędzy.

Najdogodniejszą koncepcją jest zakup łóżeczka o standardowych wymiarach, decydując się za zakup łóżeczka o nietypowym rozmiarze i kształcie musisz wyszukać pasujący do niego materac. Wygodnym rozwiązaniem jest łóżeczko z wmontowaną szufladą przeznaczoną do przechowywania pościeli lub podręcznych przedmiotów malucha.

Co należy kupić wraz z łóżeczkiem niemowlęcym?

Kiedy wybrałaś już najlepsze dla Twojej pociechy łóżeczko niemowlęce kup, odpowiedni do jego wymiarów, wysokiej jakości materac. Najczęściej rodzice decydują się na materace gryczane, kokosowe, piankowe lub lateksowe. Niezbędna będzie też ceratka lub specjalny ochraniacz zabezpieczający materac przed zamoczeniem i zabrudzeniem.

łóżeczko niemowlęce dla dziewczynki

W pierwszych tygodniach życia dziecka przydatny będzie rożek, który zapewni maleństwu poczucie bezpieczeństwa i ciepło. Potem zainwestuj w śpiworek i pościel, warto pomyśleć również o ochraniaczu na szczebelki, który zabezpiecza przed urazami.


  1. Otelia

    3 marca

    My nie kupowaliśmy łóżeczka dla niemowlaka, bo mała i tak cały czas spałą z nami. Polecam pierwsze łóżeczko kupić jak dziecko będzie miało ze dwa lata 😉

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.