READING

Wiesz już, dokąd udasz się na wakacje zimą?

Wiesz już, dokąd udasz się na wakacje zimą?

Do prawdziwych, letnich wakacji jeszcze kupa czasu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byś wykorzystał część urlopu w styczniu lub lutym i wybrał się na ekscytujące wakacje zimą. Sprawdź, dokąd możesz się udać, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Przeczytaj o popularnych regionach i poznaj ich dobre strony. Zakończ lekturę z decyzję: tak, w najbliższych miesiącach pojadę właśnie tu!

Turcja czy Egipt?

Jeśli marzył Ci się wyjazd do popularnych ciepłych krajów, jednak z jakiejś przyczyny nie mogłeś albo wygospodarować czasu, albo pozwolić sobie na tę przyjemność finansowo, zrób to teraz. W zimie niższe są zarówno koszty wycieczek, jak i atrakcji na miejscu.

Dlaczego powinieneś wybrać Turcję? Ponieważ to piękny kraj dla osób, które kochają luksus. Poza sezonem za jeden z licznych hoteli pięciogwiazdkowych nie zapłacisz wiele. W Side, Kusadasi, Didim, Belek oraz Antalyi czekają na Ciebie przepiękne i obszerne piaszczyste plaże (w zimie nadają się raczej tylko do zwiedzania). Możesz skorzystać ze zorganizowanych wycieczek do popularnych regionów. Na dodatek zima w Turcji jest łagodna, taka jak polska jesień – panuje ok. 10 stopni Celsjusza.

Dlaczego na wakacje zimą jechać do Egiptu? To właściwe miejsce dla miłośników ciepła – w grudniu, styczniu i lutym możesz tu liczyć na stałą temperaturę ok. 20 stopni Celsjusza. Słońce nie schodzi z nieba, co umożliwia i zwiedzanie, i opalanie się, i uprawianie letnich sportów: surfingu, windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania. Fani wycieczek mogą pokusić się o odwiedzenie miejsc takich jak Kair, Jerozolima, Izrael. Zwolennicy leżenia na plaży z drinkiem w dłoni też będą zadowoleni.

Sprawdź, na jakie wakacje zimą udają się Polacy najchętniej i zainspiruj się! https://kioskpolis.pl/wakacje-zima-jakie-kierunki-sa-najczesciej-wybierane/.

Zamek

Madera czy Azory?

Jeśli Turcja i Egipt to kierunki zbyt oklepane, bądź też już w tych krajach byłeś, być może zainteresują Cię odleglejsze regiony: Madera lub Azory. Oba archipelagi położne na Ocenie Atlantyckim są malownicze i widowiskowe. Nie brakuje na nich atrakcji ani dla aktywnych, ani dla zwolenników relaksowania się w budynkach lub wnętrzu samochodu – koniecznie z zapierającymi dech w piersiach widokami za szybą!

Dlaczego wakacje zimą będą cudowne na Maderze? Chociażby z tego powodu, że widoki zapierają dech w piersiach. Aż chce się wyruszyć na pieszą wycieczkę, co zresztą jest możliwe, trzeba tylko mieć wysoki próg odporności na lęk wysokości. Jest wiele tras górskich dla piechurów. Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny – w zimie panuje tu ok. 15 stopni Celsjusza.

Widok na góry

Dlaczego zastąpić wyjazd na Maderę podróżą na Azory? Chociażby dlatego, że można tu obejrzeć chmury wolno przesuwające się nad kraterami. Miłośnicy gór znów znajdą coś dla siebie – masę szlaków do zaliczenia. Uwaga jednak: na pięknych zielonych Azorach pogoda jest mniej przewidywalna, więc warto mieć do dyspozycji samochód, gdyby zaczęło obficie padać (ma to plusy, ponieważ roślinność jest na tej wyspie rajska). Na Azorach jest więcej wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni. Docenisz spokój, ciszę i czyste, świeże powietrze.


  1. Deresa

    14 kwietnia

    Jak bym miała wybierać, to chyba Egipt. W zimie to mi się wydaje jedyny słuszny kierunek. No ale w sumie każdy ma jakieś swoje preferencje. Grunt to za nimi podążać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.