READING

Wymarzone akcesoria dla miłośnika gier — co warto ...

Wymarzone akcesoria dla miłośnika gier — co warto kupić?

Gracz, monitor, mysz

Szukasz idealnego prezentu dla miłośnika wirtualnych rozgrywek? Na rynku znajdziesz szeroki wybór akcesoriów gamingowych, które są nie tylko atrakcyjnymi gadżetami, ale przede wszystkim niezwykle praktycznymi dodatkami, sprawiającymi, że gra jest o wiele bardziej komfortowa. Zobacz, na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę, by ucieszyć zapalonego gracza.

Dobry komputer to oczywiście podstawa

Zakładamy, że osoba obdarowywana posiada już odpowiedni komputer, nadający się do grania. Jeśli nie, możesz rozważyć zakup takiego sprzętu, choć będzie to oczywiście odpowiednio większy wydatek niż w przypadku dodatkowych akcesoriów.

Jaki powinien być komputer gamingowy? Przede wszystkim posiadać musi dobrej jakości kartę graficzną — wśród topowych propozycji znajdują się np. karty 8 GB z pamięcią GDDR5X 384 bit. Niezwykle istotny jest mocny procesor, co najmniej 4-rdzeniowy, a w przypadku wymagających graczy mający nawet 6 czy więcej rdzeni. Zwróć uwagę także na częstotliwość taktowania, rozdzielczość i rodzaj matrycy (powinna zapewniać możliwie krótki czas reakcji, ale też szerokie kąty widzenia i odpowiednie odwzorowanie kolorów). W przypadku osób, które są mobilne oraz lubią mieć możliwość grania w każdych okolicznościach, najlepszym wyborem będzie oczywiście laptop — sprawdź topowe modele tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-laptop-do-gier-do-3000-zl-ranking-top-7.bhtml.

Gracz w fotelu

Zadbaj o wygodę i ergonomię

Wytrawny gracz powinien posiadać specjalną myszkę oraz klawiaturę, które zostały stworzone z myślą o wielogodzinnym graniu. Są one znacznie bardziej ergonomiczne niż standardowe myszki i klawiatury biurowe. Warto zwrócić uwagę na modele ze specjalnymi podkładkami pod nadgarstki, funkcją anti-ghosting, zwiększoną czułością i antypoślizgową powierzchnią.

Dobrym wyborem będzie też z pewnością nowoczesny kontroler, czyli tzw. pad. Wbrew pozorom urządzenia te przydają się nie tylko podczas gry na konsoli — ergonomiczne kontrolery sprawdzają się świetnie także przy rozgrywkach na PC. Wśród wartych rozważenia gadżetów są pady posiadające dodatkowe przyciski oraz łopatki, a także modele ze specjalnym mechanizmem, umożliwiającym przyspieszenie przesyłania sygnału, a tym samym skracającym czas reakcji.

Gracz e goglach i dziecko

Gadżety, które pozwolą na pełne zanurzenie w wirtualnym świecie

Podstawą wyposażenia każdego gracza są wysokiej jakości słuchawki, pozwalające odciąć się od świata zewnętrznego i zanurzyć w grze. Pełnią one też funkcję komunikacyjną, ponieważ to dzięki nim gracz porozumiewa się z innymi graczami — dlatego warto zwrócić również uwagę na jakość mikrofonu. Niezwykle atrakcyjne są słuchawki dające poczucie przestrzenności dźwięku.

Jeżeli chcesz zapewnić obdarowywanej osobie całkowite zanurzenie w wirtualnym świecie, zdecyduj się na nowoczesne gogle VR, czyli okulary do gry w wirtualnej rzeczywistości. Dopasuj rodzaj gogli do sprzętu, z jakim będą używane — może być to konsola, smartfon lub komputer. Te stosowane z komputerem i konsolą posiadają wbudowany ekran. Zdecyduj się na model z regulacją wielkości, dzięki czemu gogle będą wygodne i łatwo dopasują się do różnych wymiarów głowy.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.