Czytasz

Opłatomaty – producenci i operatorzy opłatomatów w Polsce

Opłatomaty – producenci i operatorzy opłatomatów w Polsce

Opłatomaty to coraz częściej spotykane urządzenia w urzędach, sądach czy bankach. Dzięki nim, praca w tych instytucjach przebiega sprawniej, a klienci nie muszą stać w kolejkach do kas. Opłatomaty wyglądem przypominają biletomaty, które spotkać można na przystankach. Różnią się natomiast wieloma praktycznymi funkcjami, przydatnymi w danych instytucjach. Jacy są czołowi producenci i operatorzy opłatomatów w Polsce?

Mera Systemy

Mera Systemy to firma, która swoją siedzibę ma w Grodzisku Mazowieckim przy ul. M. Langiewicza 16. W ofercie znaleźć można szereg urządzeń usprawniających pobieranie opłat i wpłat w różnych instytucjach, np. w urzędach czy sądach. Opłatomaty mają dotykowe ekrany, które są wysoko kontrastowe i wandaloodporne. Większość z nich ma podświetlenie LED oraz wielojęzyczny interfejs. Jak wynika z opisu opłatomatu na stronie producenta www.mera-systemy.pl/oplatomat/ dokonywane w urządzeniu płatności mogą być gotówkowe lub bezgotówkowe (kartami Visa i MasterCard). Oprócz sprzedaży opłatomatów, Mera Systemy odpowiedzialna jest także za serwisowanie urządzeń.

PROELTRONIC

Opłatomaty dostępne są także w ofercie PROELTRONIC. Siedziba tej firmy znajduje się przy ul. Obwodowej 16 w Warce. Oferowane opłatomaty zwane są także kasami automatycznymi. Są to urządzenia wolnostojące, w pełni zautomatyzowane. Korzystanie z takich opłatomatów nie przysparza wielu problemów, nawet starszym użytkownikom. Urządzenia wyposażone są w dotykowe ekrany, drukarkę paragonową i akceptory banknotów oraz monet. Obsługują one zarówno transakcje gotówkowe, jak i za pomocą kart płatniczych.

HILLTECH

HILLTECH to kolejna firma, która ma w ofercie zautomatyzowane urządzenia do poboru opłat oraz wpłat. Zlokalizowana jest ona w Warszawie, przy ul. Farysa 29B. Opłatomaty są w pełni przystosowane do samodzielnej obsługi. Posiadają intuicyjny interfejs, dzięki czemu każdy użytkownik może z nich skorzystać. Jeżeli chodzi o rodzaje płatności, urządzenie wykonuje transakcje gotówkowe, ale i za pomocą kart (zbliżeniowo lub tradycyjnie). Opłatomaty HILLTECH przeznaczone są dla banków, urzędów, instytucji płatniczych i sieci handlowych.

Planet Cash

Planet Cash należy do spółki IT CARD, która znajduje się w Warszawie przy ul. Jutrzenki 139. Urządzenia Planet Cash umożliwiają dokonywanie opłat za pomocą kart, bilonów lub gotówki. Wyróżnia je intuicyjność obsługi, a także fakt, że można z nich korzystać nawet w miejscach z ograniczonym dostępem do transmisji danych.

Globe Solutions

Kolejną firmą, która zajmuje się produkcją opłatomatów jest Globe Solutions. Znajduje się ona w Piasecznie przy ul. Mickiewicza 5A. Urządzenia Globe Solutions wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji, są dostępne całodobowo oraz są proste w obsłudze. Wśród wielu funkcji tych opłatomatów wymienia się między innymi identyfikację klienta, wykonywanie transakcji gotówkowych oraz kartami płatniczymi, możliwość transakcji online oraz drukowanie potwierdzeń wpłat.


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *