READING

Jakie wkładki do drzwi wejściowych są najbezpieczn...

Jakie wkładki do drzwi wejściowych są najbezpieczniejsze?

klucze do drzwi

Wiadomym jest, że bezpieczeństwo to podstawa. Najbezpieczniej można się czuć np. za zamkniętymi drzwiami własnego domu. Jednak jak upewnić się, czy nasze drzwi oferują wystarczający poziom ochrony, a do tego pozostają wygodne w użyciu? Pomocne będzie zwrócenie uwagi na to, czy wkładki do drzwi wejściowych są dobrane odpowiednio do naszych potrzeb.

Jak wybrać zabezpieczenie do drzwi wejściowych?

Wkładki do drzwi wejściowych można podzielić na kilka kategorii, w tym do drzwi wejściowych bez klamki oraz na jeden klucz. Dobór odpowiedniej wkładki zależny będzie więc od konkretnych potrzeb użytkownika. Jeśli priorytetem ma być bezpieczeństwo i wygoda, warto rozważyć drzwi wejściowe bez klamki, a dodatkowo użycie systemu jednego klucza. Dobrym zabezpieczeniem do drzwi wejściowych będzie również zwykła wkładka dwustronna, która posiada odpowiedni atest.

Łatwodostępne i tanie są również produkty bez atestu, ale dobre wkładki do drzwi powinny cechować się wyższym poziomem zabezpieczeń niż np. te do drzwi szopy. Przy wyborze wkładki do drzwi wejściowych najlepiej wziąć pod uwagę oczekiwany poziom zabezpieczenia oraz wygodę użytkowania. Dwie propozycje godne uwagi to wkładki z gałką, oraz wkładki do drzwi z systemem jednego klucza.

Czy drzwi wejściowe bez klamki są bezpieczne?

Przy wyborze zabezpieczeń do drzwi wejściowych warto pochylić się nad naszym miejscem zamieszkania. Drzwi wejściowe bez klamki, często wyposażone we wkładkę z gałką, mogą okazać się o wiele wygodniejsze od klasycznego rozwiązania dwustronnego.

Zastosowanie dobrej wkładki do drzwi rozwiąże tu problem szukania kluczy przy nagłej potrzebie, co szczególnie przyda się w drzwiach wejściowych do mieszkania w bloku. Rozwiązanie to powinno również cechować się wysokim poziomem zabezpieczeń. W takim przypadku należy jednak zwrócić szczególną uwagę na przypisany poziom bezpieczeństwa i atesty wkładki. Dobre wkładki do drzwi powinny więc spełniać europejską normę PN-EN 1303, która zdefiniuje późniejszy poziom zabezpieczenia drzwi wejściowych.

Wkładki do drzwi wejściowych na jeden klucz

W przypadku kiedy potrzeba zabezpieczyć więcej niż jedne drzwi wejściowe dobrym zabezpieczeniem do drzwi może okazać model wkładki na 1 klucz. Tego typu zabezpieczenie łączy w sobie wygodę użytkowania oraz wysoką jakość. Zasada działania jest tu prosta, określoną ilość drzwi można otworzyć jednym kluczem, bez potrzeby szukania innych w wielkim pęku. Ma to również swój minus, bo taki jeden klucz łatwiej zgubić. Jeśli występuje takie prawdopodobieństwo, warto rozważyć również wkładki do drzwi wejściowych w systemie 2w1. Zestaw taki składa się z dwóch różnych kluczy. W wypadku zgubienia pierwotnego łatwo można daną wkładkę zakodować nowym kluczem. To rozwiązanie cechuje się wysokim poziomem zabezpieczenia drzwi wejściowych, oraz jest przy tym wygodne w użyciu.

Wkładka do drzwi wejściowych jest więc kluczowa do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Przy jej wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na to, które rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie dla naszego miejsca zamieszkania. Ponadto warto również sprawdzić, czy wkładka do drzwi posiada odpowiedni poziom zabezpieczeń oraz, czy spełnia określone normy europejskie.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.