READING

Czy warto kupić wkładkę do drzwi wejściowych 2w1?...

Czy warto kupić wkładkę do drzwi wejściowych 2w1?

drzwi wejściowe

Na rynku jest wiele produktów, mających na celu ułatwienie nam życia. Jednak nic nie wydaje się tak przekonujące, jak wizja zmiany zamka bez wymiany wkładki w przypadku sytuacji awaryjnej. Z wkładką do drzwi w systemie 2w1 jest to możliwe. Jednak pytanie, czy warto kupić wkładkę do drzwi wejściowych 2w1 i do kogo jest ona skierowana, najlepiej odpowiedzieć na to pytanie po bliższym przyjrzeniu się systemowi 1 klucza, który często występuje razem z systemem 2w1.

Czym jest wkładka do drzwi wejściowych 2w1?

Wkładka do drzwi wejściowych 2w1 to idealne rozwiązanie dla osób, które zawsze chcą się czuć bezpiecznie. Najlepiej sprawdzi się ona w momencie, kiedy przypadkowo zgubimy pierwotny klucz, np. do naszych drzwi wejściowych. Zazwyczaj konieczna byłaby wymiana wkładki na nową, co wiązałoby się z dodatkowym wydatkiem oraz z samym procesem wymiany.

Z wkładką 2w1 sytuacja ta może wyglądać znacznie lepiej. Otóż kiedy zdecydujemy się, aby do naszych wejściowych drzwi dobrać wkładkę 2w1, przy zakupie otrzymamy dwa zestawy kluczy. Zestaw pierwszy będzie naszym głównym sposobem korzystania z zamka. Jednak kiedy nastanie potrzeba zmiany zestawu kluczy, po ich zgubieniu lub koniecznej wymianie, wystarczy zakodować stary zamek nowym kluczem. Polega to na włożeniu do zamka klucza z drugiego zestawu i zwykłym przekręceniu go. Dzięki temu możemy dalej używać starego zamka, a wymienić wystarczy tylko klucze, które już mamy.

Jak dobrać wkładkę do zamka?

Nie da się ukryć, że wkładki 2w1 to rozwiązanie bardzo wygodne. Ich producenci również zwracają na to uwagę i często idą o krok dalej. Decydując się dobrać wkładkę do zamka, można więc spotkać się z dodatkową ofertą systemu jednego klucza. System ten często występuje już w pakiecie z wkładkami 2w1. Jest to rozwiązanie kierowane głównie do osób mieszkających w domach jednorodzinnych, gdzie na drodze do wyjścia pokonuje się o wiele więcej drzwi. System ten sprawdzi się również w firmach, gdzie kluczy do poszczególnych pomieszczeń musiałoby być jeszcze więcej.

Zastanawiając się jak dobrać wkładkę do zamka, należy więc przeanalizować konkretną sytuację, w której się znajdujemy. Wkładki 2w1 z systemem jednego klucza sprawdzą się więc najlepiej do drzwi wejściowych w większych gospodarstwach domowych oraz firmach. Z drugiej strony, osoba mieszkająca w bloku powinna się skupić na samej wkładce 2w1, bo nie skorzysta ona aż tak z systemu jednego klucza.

Jak bezpieczna jest wkładka 2w1 i system jednego klucza?

System jednego klucza może wydać się na początku nie do końca bezpieczny, ale to właśnie typ wkładki 2w1 sprawia, że bezpieczeństwo wzrasta diametralnie. Jest to połączenie wygody i bezpieczeństwa. W sytuacji awaryjnej, możliwości wkładki 2w1 pozwalają na zmianę ustawień zamków w całym gospodarstwie lub firmie. Bez niego utrata klucza systemowego oznaczałaby konieczność wymiany wszystkich pozostałych zamków, co byłoby kosztowne.

Dodatkowo tego typu wkładki do drzwi wejściowych cechują się najczęściej wysokimi standardami bezpieczeństwa. Wkładki 2w1 z systemem jednego klucza często są również tworzone na indywidualne zamówienie, co daje gwarancję unikalności i bezpieczeństwa.

Zastanawiając więc czy warto kupić wkładkę do drzwi wejściowych 2w1 należy wziąć pod uwagę wielkość gospodarstw domowego oraz oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Warto zastanowić się też czy mamy tendencję do gubienia kluczy. Jeśli taki przypadek miał miejsce w przeszłości, wkładka 2w1 może okazać się idealnym rozwiązaniem.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.