READING

Jak ubrać się do teatru? Dobór stroju na wydarzeni...

Jak ubrać się do teatru? Dobór stroju na wydarzenie kulturalne

Dziewczyna w naszyjniku z pereł na tle teatru

Planujesz wyjście do teatru, ale nie wiesz jak się ubrać? Są dwie szkoły mówiące o tym, jaki strój należy włożyć na tę okazję: tradycyjny elegancki ubiór lub swobodną, wygodną „kreację”. Od Ciebie zależy, która koncepcja jest Ci bliższa.Kiedy wybierasz się do teatru miej na uwadze fakt, żeby mimo panującej obecnie swobody, Twój strój nie był zbyt wyzywający lub pretensjonalny. Aktorom należy się szacunek okazany przez ubiór widza, dlatego wszelkiego rodzaju ekstrawagancje zostaw sobie na wyjście ze znajomymi do pubu.

Strój codzienny odłóż na bok

Przede wszystkim wyjście do teatru jest wydarzeniem kulturalnym, dlatego nawet jeśli nie zdecydujesz się na strój galowy, nie będzie Ci wypadało pójść w codziennym ubraniu. Pomyśl zresztą, jak będziesz wyglądać w wytartych dżinsach i swetrze do kolan przy ludziach siedzących obok, ubranych nieco bardziej wytwornie? W przypadku mężczyzn warto wybrać klasyczne spodnie z kantem, pastelową lub białą koszule i marynarkę. Kobiety mogą sobie pozwolić na więcej eksperymentów, spódnica z żakietem i szpilki będą tu jednak jak najbardziej na miejscu.

podobny temat:  5 najważniejszych zasad savoir-vivre'u

Kobieta w krótkiej, czarnej sukience, z boku liście

Kieruj się elegancją

Zestawienie bluzy dresowej i eleganckich spodni nie będzie dobrym pomysłem na strój do teatru. Wybierz raczej gustowny komplet lub- jeśli masz zamiar zestawić ze sobą różne faktury tkanin- dobierz kolory tak, by do siebie pasowały. Nie zestawiaj krzykliwej bluzki o oryginalnym fasonie ze spodniami lub spódnicą w kwiaty. Taki strój sprawi, że będziesz wyglądać jak paw, a chodzi przecież o to, by aktorzy przyciągali spojrzenia widzów, a nie Ty. Klasyczna ołówkowa spódnica np. w kolorze czarnym lub granatowym będzie dobrze wyglądała z jasną bluzka i pastelowym żakietem. Do tego możesz zrobić mocniejszy makijaż i założyć dyskretną biżuterię.

Dziewczyna w czerwonym kapeluszu z kolia na szyi

Pamiętaj jednak o zasadzie umiaru – zbyt duża kolia na Twojej szyi lub zbyt szeroka i do tego błyszcząca bransoleta nie będą przejawem elegancji, natomiast mogą być uznane za ekstrawagancję, która będzie nie na miejscu.

podobny temat:  5 najważniejszych zasad savoir-vivre'u

Dostosuj charakter stroju do rodzaju przedstawienia

Jeśli wybierasz się na klasyczne przedstawienie, obowiązują Cię zasady savoir-vivre, takie jak przy eleganckim wydarzeniu kulturalnym. Natomiast planując wyjście do teatru muzycznego, możesz postawić na większą swobodę i luz. Nie oznacza to jednak, że przyjście w stroju sportowym będzie na miejscu. Włóż bardziej eleganckie spodnie i wygodną bluzkę np. tunikę z ciekawym wzorem. Niech aktorzy poczują, że podoba Ci się klimat ich występu.

Nie zapomnij o dobrych manierach

W złym guście będzie jeśli założysz sukienkę z ogromnym dekoltem lub gołymi plecami – taka kreacja jest dobra na bal lub na scenę, natomiast teatr jest miejscem, gdzie dyskrecja jest mile widziana. Postaw na stonowany strój i bogatsze dodatki lub elegancki ubiór i skromniejszą biżuterię. Niech wszystko dobrze ze sobą zagra, ponieważ to zasada, która decyduje o dobrym wyglądzie.

podobny temat:  5 najważniejszych zasad savoir-vivre'u

Obecnie, jak podkreślają aktorzy, ważne jest to, by przyjść do teatru schludnie ubranym. Żyjemy w trudnych czasach, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na wyszukany strój galowy. Minęły już epoki, kiedy mężczyźni zakładali fraki i smokingi, a kobiety najlepsze krynoliny. Dzisiaj przychodząc do teatru w stroju skromnym, ale schludnym, także okażesz artystom swój szacunek.


podobne treści

  1. pełna krasy

    27 września

    Nie wyobrażam sobie, żeby pójść do teatru w byle czym, więc przynajmniej minimum elegancji jest wymagane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.