READING

Gdzie jechać jesienią na weekend? 4 pomysły

Gdzie jechać jesienią na weekend? 4 pomysły

Jesienne wycieczki samochodem

Nie zaplanowałaś jeszcze jesiennych weekendów. Chciałabyś gdzieś wyjechać, ale wahasz się, bo wydaje Ci się, że może pogoda się nie uda, będzie za zimno. Nic bardziej mylnego. Doceń, tą klimatyczną porę roku, kto wie może zrozumiesz znaczenie słowa złota jesień. Poznaj nowe miejsca, nie czekając na lato!

1. Weekend w Bartnym

Przenieś się na weekend w rejony zamieszkiwane w przeszłości przez Łemków. Spędź czas na łonie natury z dala od zgiełku miasta. Zaplanuj wcześniej trasę śladami przeszłości, w okolicy są stare wojenne cmentarze, cerkiew. Spróbuj lokalnych produktów, polecamy pyszne sery, miody.
Na noc zatrzymaj się w klimatycznym schronisku PTTK, gdzie koniecznie zamów pierogi.
Bacówka położona jest w lesie, co daje możliwość obcowania z przyrodą od rana do wieczora. Zrelaksuj się w miejscu, gdzie zasięg telefonii komórkowej jest tylko w niektórych miejscach.

Cerkiew drewniana w Beskidzie Niskim

2. Jesienny weekend w Sandomierzu

Nie trzeba być fanem Ojca Mateusza żeby mieć ochotę spędzić czas w tym mieście. Miasto położone na siedmiu wzgórzach, z tego względu czasami nazywane małym Rzymem. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Wybierz się na spacer po okolicy, odkryj podziemną trasę turystyczną, odwiedź ważne zabytki sakralne i świeckie takie jak: Zespół Klasztorny Dominikanów, Bazylikę Katedralną, ratusz, Zamek Kazimierzowski.
Miłośnicy przyrody również będą zadowoleni przechadzając się Wąwozem świętej Królowej Jadwigi, ścieżkami Gór Pieprzowych.

Rynek w Sandomierzu

3. Kurozwęki

Jeżeli jesteście miłośnikami historii i przyrody, zapraszamy w podróż do wsi Kurozwęki, położonej w województwie świętokrzyskim. Wpisz do swojej nawigacji adres Zamkowa 3 i kieruj się w stronę Zespołu Pałacowego. Jeżeli jeszcze tam nie byłeś to wiedz, że został on zbudowany w połowie XIV wieku, przez lata przezywał liczne modernizacje i historyczne zawieruchy. Ostatecznie w 1991 roku, zdewastowany, został zwrócony spadkobiercom ostatnich właścicieli. Od tego czasu jest stopniowo odnawiany i w XXI wieku możemy już skorzystać z jego usług jako hotelu oraz zwiedzać poznając bogatą historię tego miejsca. Dodatkowo właściciele prowadzą hodowlę bizonów. Safari Bizon, to jedna z atrakcji tego miejsca. Jadąc specjalnym wozem, mamy możliwość zobaczyć je z bezpiecznej odległości, aa w punkcie gastronomicznym spróbować wyrobów z ich mięsa. Mają naprawdę wyjątkowy smak.

Zamek w Kurozwękach w świętokrzyskim

4. Międzybrodzie Żywieckie

Jesteś zarówno miłośnikiem gór jak i jezior, to miejsce będzie dla Ciebie idealne. Oferta miejsc noclegowych oraz punktów gastronomicznych jest imponująca. Wybierz się na spacer po okolicy, poznaj lokalne wyroby. Znajdź czas aby spędzić czas nad jeziorem. Później koniecznie wybierz się na górę Żar, jest to droga dosyć męcząca, ale warta włożonego wysiłku. Wspaniały widok na całą okolicę. Mnóstwo turystów spotyka się tutaj aby obejrzeć zachód lub wschód słońca. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu Elektrowni szczytowo – pompowej, istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Jesień w górach


  1. Antek

    13 listopada

    Marzę o Sandomierzu! Koniecznie muszą się wybrać. Co tam, warto zobaczyć?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.