READING

Co warto zobaczyć w Warszawie? Nietypowe miejsca w...

Co warto zobaczyć w Warszawie? Nietypowe miejsca w Warszawie

Pomnik warszawskiej syrenki

Przewodniki opisujące rozmaite atrakcje w Warszawie dosłownie pękają w szwach. W stolicy gdzie się nie obejrzeć na każdym kroku można spotkać muzea, zabytki, galerie oraz mnóstwo innych urokliwych miejsc. Jednak są i tacy, którzy chcieliby zobaczyć Warszawę od „innej” strony. Dlatego w poniższym artykule prezentujemy nietypowe i oryginalne atrakcje w stolicy Polski.

Muzeum Neonów

Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie zobaczyć można reklamy i napisy świetlne z różnych miejsc kraju, które kiedyś zdobiły dworce, sklepy oraz zakłady przemysłowe. Większość z nich pochodzi z czasów PRL. Obok każdego neonu znajdziemy jego historyczne zdjęcie z pierwotnej lokalizacji oraz krótki opis. Muzeum może pochwalić się imponującą liczbą świetlistych neonów, gdyż aktualnie liczy ich ponad sto i stale przybywa nowych egzemplarzy.

Targ staroci na Kole

Przez jednych to miejsce nazywane jest „Skupiskiem nikomu do niczego niepotrzebnych przedmiotów” lub „Kopalnią skarbów”. Jakby go nie nazywać, ważne jest to, że tutaj każdy miłośnik staroci, antyków i innego rodzaju perełek, będzie się czuł jak w raju. A znaleźć tu można dosłownie wszystko, od pocztówek, orderów, starych monet po karty telefoniczne, porcelanę, obrazy, antyczne meble, militaria i na sprzęcie RTV kończąc. Sami sprzedający to nie tylko amatorzy, którzy pozbywają się starych gratów ze strychu, ale wytrawni kupcy znający wartość sprzedawanych przedmiotów. To jedna z największych giełd staroci w kraju.

Kampinowski Park Narodowy

To tzw. zielone płuca Warszawy, czyli ogromny park sąsiadujący z granicami stolicy. Kampinowskie lasy stanowią obszary bagienne i wydmowe, które powstały w wyniku przemieszczania się lodowca. Można tu znaleźć zróżnicowaną i atrakcyjną trasę widokową. Najlepiej przemieszczać się po parku na rowerach, gdyż większość szlaków nie jest przystosowana do pieszych spacerów. Zatem każdy miłośnik kolarstwa powinien koniecznie przyjechać w to miejsce.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Jeden z trzech warszawskich kopców utworzonych z gruzów zniszczonego podczas powstania miasta. Znajduje się on na Dolnym Mokotowie, obok którego kilkanaście lat temu postawiono dodatkowo pomnik – symbol Polski Walczącej. Co roku, 1 sierpnia na kopcu odbywają się uroczystości i zapalane jest ognisko, które płonie aż do 3 października, czyli do dnia zakończenia powstania. Nad płomieniem czuwają przez ten czas strażnicy miejscy.

Antykwariat „Bareja Klub”

Idealne miejsce dla miłośników PRL. Tutaj znaleźć można całe mnóstwo artykułów, bibelotów, książek, urządzeń gospodarstwa domowego oraz wiele innych charakterystycznych dla tego okresu przedmiotów. Wchodząc do tego antykwariatu, można się poczuć jak w wehikule czasu, który przenosi nas 30 lat wstecz i wczuć się w atmosferę tamtych realiów.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.