READING

Co to jest pojemnik KLT? Zalety pojemników automot...

Co to jest pojemnik KLT? Zalety pojemników automotive

Pojemnik KLT

Pojemniki KLT to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki wzmocnionej konstrukcji są bardzo wytrzymałe, przeznaczone są do wielokrotnego użytku. A kiedy ich zakup będzie najlepszym wyborem?

Pojemniki KLT – co to jest, czym się charakteryzują?

Pojemniki KLT to rodzaj skrzynek transportowych, które najczęściej wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak ze względu na ich wysoką wytrzymałość i bezpieczeństwo stosowania, również i w innych branżach znajdują zastosowanie. Pojemnik KLT opisuje szczegółowo producent – firma bekuplast.com, my chcielibyśmy wspomnieć o najważniejszych informacjach na ich temat.

To, co wyróżnia pojemniki KLT, to zgodne z normami wymiary, które przystosowane są do rozmiarów palet. Dzięki temu można zoptymalizować łańcuch logistyczny między producentem samochodów, a dostawcami. Co więcej, skrzynki te nadają się zarówno do obsługi automatycznej, jak i ręcznej. Ponadto ważne jest, aby spełniały wymagania VDA – Verband der Automobilindustrie, czyli stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego.

Zalety i wykorzystanie pojemników automotive

Ten rodzaj pojemników powinien być wykonany z kopolimeru polipropyleny, który jest tworzywem trwałym, odpornym na promieniowanie UV, a jednocześnie prostym w czyszczeniu. Dodatkowo polipropylen jest lekki i odporny na wchłanianie wody. To sprawia, że pojemniki te można przechowywać w każdych warunkach.

Mogą też występować w różnych wersjach. Zwykle posiadają uchwyty na ręce oraz na etykiety, mogą być wyposażone w pokrywy. Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki KLT z własnością przewodzenia ładunków elektrostatycznych, które w w ofercie mają niektórzy producenci. Ponadto najbardziej popularne są modele VDA-R-KLT, które posiadają stabilne, zespolone dno oraz VDS-RL-KLT, które różnią się tym, że są wyposażone w otwory odpływowe.

A do czego zwykle wykorzystywane są skrzynki transportowe w automotive? Przede wszystkim do przewozu niedużych części, szczególnie tych, które nie wymagają pakowania jednostkowego. W praktyce jednak okazuje się, że nie tylko przemysł motoryzacyjny wykorzystuje te pojemniki.

Warto też wspomnieć, że pojemniki KLT powinny podlegać recyklingowi – można dopytać się producenta, jak przebiega ta procedura.

Skrzynki transportowe stosowane w przemyśle motoryzacyjnym

Dlaczego stosowanie pojemników KLT podczas transportu może mieć tak duże znaczenie? Ponieważ dzięki temu, że posiadają one ujednolicone wymiary i kształty, są uniwersalne. W przypadku, w którym konieczny byłby przeładunek towaru do innego środka transportu, nie występują problemy podczas ich przenoszenia – to zasługa tego, że dostosowywane są do standardowych palet.

Te cechy skrzynek transportowych sprawiają również, że mogą być one wykorzystywane w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych. A kiedy będą najlepszym wyborem? Zawsze wtedy, gdy liczy się wytrzymałość i funkcjonalność opakowań, a także gdy dąży się do zwiększenia efektywności produkcji, magazynowania czy przewozu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.