READING

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – dlaczeg...

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – dlaczego warto z niego korzystać?

Mężczyzna pracujący przy laptopie

Czy wiesz, że w sieci znaleźć możesz narzędzie, dzięki któremu kupisz tańsze ubezpieczenie? Nie pozwól, by aktualne promocje przeszły Ci koło nosa. Nie płać prowizji agentowi. Nie przepłacaj za swoje OC i AC. Skorzystaj z zaawansowanego kalkulatora ubezpieczenia pojazdu i przebieraj w najkorzystniejszych na rynku ofertach. Wyjaśnimy Ci, jak to zrobić i dlaczego warto.

Kalkulator jako formularz

Kalkulator ubezpieczeń od strony użytkownika to tak naprawdę formularz do wypełnienia. W jego polach wpisujesz dane dotyczące Ciebie (jako ubezpieczającego) oraz dane dotyczące Twojego auta. Zostaniesz więc poproszony o podanie takich informacji, jak np. Twój wiek i miejsce zamieszkania, rok uzyskania prawa jazdy, model auta czy pojemność silnika.

Proste pytania

Jeśli w przeszłości ubezpieczałeś już swój samochód, będziesz wiedział, jakich pytań spodziewać się w formularzu kalkulatora. Jeśli nie – nic nie szkodzi, żadne z nich nie powinno sprawić Ci problemu.

Kalkulator jako zaawansowane narzędzie

Od strony ubezpieczyciela kalkulator to zaawansowane narzędzie, które na podstawie podanych przez Ciebie informacji przedstawi Ci ofertę (lub wiele ofert) wybranej polisy lub pakietu OC/AC.

Rodzaje kalkulatorów

Kalkulatory występują w dwóch wersjach – na stronach poszczególnych ubezpieczycieli, lub też na osobnych stronach, gdzie pełnią dodatkowo rolę porównywarek ubezpieczeń (https://kalkulator-ac-oc.pl/).

Kalkulator ubezpieczenia pojazdu na stronie TU

W przypadku kalkulatorów na stronie ubezpieczyciela, po wypełnieniu formularza otrzymasz ofertę jednej tylko polisy. Aby dowiedzieć się, co mogą Ci zaproponować inne TU, na ich witrynach będziesz musiał wypełnić podobny formularz. Ma to więc sens tylko wówczas, jeśli rozważasz wykupienie ubezpieczenia w co najwyżej kilku TU. Jeśli chciałbyś przeanalizować więcej ofert, straciłbyś bardzo dużo czasu. Chyba że…

Kalkulator ubezpieczenia auta jako porównywarka

Dzięki temu narzędziu, po jednorazowym wypełnieniu pól formularza, otrzymasz co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście ofert polisy od różnych ubezpieczycieli. Każda z nich będzie dodatkowo szyta na miarę. Kalkulator wykorzysta wszystkie informacje, jakie podałeś i dostosuje ofertę pod Twój indywidualny przypadek.

Oszczędność czasu i najbardziej aktualne oferty

Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia pojazdu nie tylko oszczędzisz mnóstwo czasu, ale również otrzymasz listę najbardziej atrakcyjnych ofert. Dane o nich zaciągane są przez narzędzie na bieżąco, a Ty natychmiast się o nich dowiadujesz.

Mężczyzna przy biurku

Osobna witryna kalkulatora-porównywarki

Z oczywistych względów kalkulator-porównywarka nie jest umieszczany na stronie ubezpieczyciela, a na osobnej witrynie. Żaden z ubezpieczycieli nie chciałby przecież, żebyś dowiedział się o tańszych ofertach konkurencji, na dodatek na jego stronie internetowej…

Kalkulator ubezpieczeń – dlaczego warto?

Większość ubezpieczycieli promuje osoby, które decydują się na zakup polisy nie u agenta czy w siedzibie TU, ale online.

Wojenka cenowa

Celowo nie nazywamy tego wojną, bo ta w przeszłości miała miejsce już kilkakrotnie i doprowadziła do poważnych problemów finansowych części towarzystw ubezpieczeniowych. Mimo to cena wciąż pozostaje jednym z lepszych narzędzi w walce o klienta. Korzystając z kalkulatora-porównywarki szybko dowiesz się o najnowszych promocjach, które przygotowały wybrane TU. I nader często będą to właśnie promocje cenowe.

Brak pośredników

Na niższe ceny liczyć możesz również dlatego, że ani Ty, ani towarzystwo ubezpieczeniowe, nie płacicie prowizji agentowi. Umowę ubezpieczenia zawierasz w tym przypadku bezpośrednio z wybranym TU.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.