READING

Usuwanie rys na aucie – warto zrobić profesj...

Usuwanie rys na aucie – warto zrobić profesjonalnie!

usuwanie rys na lakierze

Kiedy kupujesz swój samochód cieszysz się i masz do tego prawo. Swoje pieniądze zainwestowałeś dobrze. Twoje auto jest praktyczne i pomoże Ci w wielu sytuacjach. Jesteś również zadowolony z jego wyglądu. Lakier lśni tak mocno, że możesz się w nim przejrzeć. Niestety, deszcz, sól drogowa i zwykłe użytkowanie sprawia, że karoseria Twojego auta przestaje zachwycać. Z nami dowiesz się jak usunąć drobne rysy i zabezpieczyć auto przed nowymi.

1. Jak powstają rysy?

To tylko pozornie proste pytanie. Myślisz sobie pewnie, że jeśli będziesz uważał i zawsze parkował w swoim garażu, to na pewno żadna rysa nie pojawi się na karoserii Twojego samochodu. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikuje Twoje założenia. Przyłóż głowę do swojego samochodu i sprawdź, jak drobne rysy zdobią lakier. Skąd się to wzięło?

podobny temat:  Jak spełniać marzenia? 5 sposobów, by urzeczywistnić plany

Czynniki atmosferyczne, jak słońce czy kwaśny deszcz są ciągłym zagrożeniem dla Twojego samochodu. Osłabiają siłę Twojego lakieru. Kiedy czyścisz swój samochód domowymi sposobami wytwarzasz kolejne rysy. Warto więc zadbać o usuwanie rys i korektę lakieru warto wykonać u specjalistów (np. caressence.pl/uslugi/detailing-zewnetrzny/korekta-lakieru), ponieważ w ten sposób nie tylko zostaną usunięte stare rysy, lecz również wzmocniona zostanie zewnętrzna warstwa Twojego lakieru, dzięki czemu nowe nie powstaną już tak szybko.

2. Profesjonalne czyszczenie

Zanim specjaliści zajmą się usuwaniem wszystkich rys na karoserii Twojego samochodu, konieczne jest prawidłowe oczyszczenie całej powierzchni auta. Używane są w tym specjalne środku, które pomogą usunąć wszelkie zanieczyszczenia, jak smoła czy osady z drzew, których w domowych warunkach nie sposób się pozbyć bez naruszenia struktury lakieru.

podobny temat:  Rzeczy, które warto zrobić w wakacje

3. Usuwanie rys

Kiedy samochód jest już całkowicie czysty, specjaliści przystępują do usuwania rys i wszelkich zmatowień, które pojawiły się na lakierze na samochodu w trakcie jego użytkowania. Zwykle proces opiera się na dokładnym polerowaniu z użyciem profesjonalnych środków, które odnowią zewnętrzną warstwę lakieru. Dzięki temu nie wystąpią różnice w kolorze lub grubości lakieru, co ma miejsce przy stosowaniu domowych sposobów.

4. Jak zabezpieczyć lakier przed nowymi rysami?

Dla swojego samochodu i swojego portfela na pewno chcesz jak najlepiej. W profesjonalnym warsztacie Twój lakier powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed powstawaniem kolejnych rys, które mogłyby szpecić Twoje auto i obniżać jego rynkową wartość.

Najlepszym rozwiązaniem są powłoki ceramiczne, które w najbardziej trwały sposób zabezpieczają karoserię Twojego samochodu przed mikrozarysowaniami i promieniami słonecznymi. W specjalistycznych serwisach samochód zostanie również zabezpieczona warstwą hydrofobową, dzięki której lakier nabierze właściwości samoczyszczenia, która sprawi, że mycie samochodu stanie się prawdziwą przyjemnością.

podobny temat:  Jak budować pewność siebie u dziecka? Sprawdzone sposoby

Taki zabieg zapewni również wyjątkowy blask Twojej karoserii, która będzie się prezentować świetnie. Warto zadbać o lakier w profesjonalny sposób, ponieważ zostanie on wtedy zabezpieczony na dłuższy czas, a jego wartość rynkowa pozostanie na wysokim poziomie.


podobne treści

  1. Doświadczony kierowca

    1 grudnia

    Rysy na samochodzie to wbrew pozorom trudna sprawa i lepiej to zlecić profesjonalistom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.