READING

Jak pomóc dziecku w Afryce? Adopcja, 1%, czy spons...

Jak pomóc dziecku w Afryce? Adopcja, 1%, czy sponsorowanie?

Dziecko murzyńskie na tle globu

Pewnie nieraz zastanawiasz się, co zrobić, by Twoje życie nabrało sensu, by „humanitaryzm” nie był tylko pojęciem bez znaczenia. Wiesz ile dzieci w Somalii, Kenii, Sudanie, Nepalu czy innych częściach Afryki cierpi z powodu głodu? Głodujące dzieci w Afryce można nazwać „plagą XXI wieku”, ich liczba wciąż rośnie w zastraszającym tempie. Bez artykułów spożywczych, środków higienicznych, lekarza, edukacji, perspektyw na przyszłość – taki jest los najmłodszych istot z Czarnego Lądu. Jeśli nie chcesz przejść obojętnie wobec tego problemu, poznaj pomysły na pomoc dzieciom w Afryce.

Wspieraj akcje

Wpłacając pewną kwotę na konto akcji humanitarnych np. Polskiej Akcji Humanitarnej, pomagasz na wielu płaszczyznach : część kwoty fundacja przeznaczają na budowę studni w Afryce, część na edukację a część na pożywienie. Polska Akcja Humanitarna została założona przez Janinę Ochojską w 1992 roku, przyświeca jej cel, by w czasie klęsk żywiołowych dostarczać pożywienie na tereny, które najbardziej ucierpiały, wspierać edukację i budować studnie.

podobny temat:  Jak nabrać sił? 6 sposobów na walkę z wyczerpaniem

Młodzi mieszkańcy Czarnego Lądu oprócz głodu, borykają się także z brakiem edukacji i ogólnym zaniedbaniem jeśli chodzi o środki higieniczne. Organizowana przez PAH pomoc polega także na wspieraniu istniejących szkół i budowie nowych, finansowaniu wyprawek dla dzieci. Istnieje jeszcze wiele innych fundacji i stowarzyszeń zajmujących się problemem dzieci w krajach Trzeciego Świata, możesz więc poszukać na ich stronie internetowej akcji, które aktualnie organizują i poświęcić na ten cel pieniądze, które przekażesz przelewem bankowym.

Afrykański chłopiec ze smutną miną

Istnieje jeszcze wiele innych fundacji i stowarzyszeń zajmujących się problemem dzieci w krajach Trzeciego Świata, możesz więc poszukać na ich stronie internetowej akcji, które aktualnie organizują i poświęcić na ten cel pieniądze, które przekażesz przelewem bankowym.

Adoptuj dziecko

Nie musisz wcale wyjechać do Afryki, by adoptować murzyńskie dziecko. Możesz stać się wirtualnym rodzicem, wystarczy, że będziesz co jakiś czas przekazywać pewną kwotę na jedzenie, edukację i ubranie dla „Twojego” dziecka. Możesz to zrobić przez konkretną fundację np. Oriońską Fundację Czyńmy Dobro lub poprzez Diakonię Misyjną Ruchu Światło Życie. Wirtualna adopcja może okazać się dla Ciebie niesamowitym przeżyciem, zwłaszcza jeśli postanowisz odwiedzić „swoje” dziecko w Afryce.

podobny temat:  Sklep z zabawkami dla dzieci online - TOP5 najpopularniejszych!

Sponsoruj i partneruj

Jeśli jesteś osobą wpływową, która posiada swoją własną markę lub firmę o szerokim zasięgu, możesz stać się sponsorem akcji, której celem będzie np. budowa studni w Sudanie czy Nepalu. Przypomnij sobie akcję, którą organizowała Polska Akcja Humanitarna wraz z marką Bioway, miała ona na celu budowę studni w Sudanie Południowym.

Dzieci z Afryki w różowych koszulkach

Przekaż 1% podatku

Wystarczy, że wypełniasz roczny PIT i zaznaczysz, by 1% Twojego podatku został przekazany według wytycznych fundacji bądź organizacji, którą wybierzesz. Zapoznając się ze statystykami zobaczysz ile możesz zrobić dla wsparcia dzieci w Afryce przekazując 1% podatku. Jest to kwota, która dla Ciebie nic nie będzie znaczyła, ale jeśli zbierzesz większą ilość osób (np. przez portale społecznościowe), jesteś w stanie uratować kilkanaście istnień.

podobny temat:  Jak pokonać nieśmiałość u dziecka?

Prawdopodobnie nie uda Ci się sprawić, by świat stał się lepszy, ale Twój wkład w to, by ulżyć w cierpieniu, może stać się pomocny. Nawet jeśli Twoje datki i poświęcenie okażą się kroplą w morzu potrzeb dzieci z Afryki, będziesz mieć poczucie, że coś w swoim życiu zrobiłeś mimo wszędzie obecnego kryzysu wartości humanitarnych.


podobne treści

  1. Zaintersowany_pomocą

    30 listopada

    Warto popierać takie akcje bo można komuś dzieciom w potrzebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.