READING

Płyty tarasowe odpowiednie nie tylko na taras! Gdz...

Płyty tarasowe odpowiednie nie tylko na taras! Gdzie jeszcze sprawdzą się płyty tarasowe?

taras

Płyty tarasowe to świetna alternatywa dla innych materiałów, które można zastosować to utwardzania nawierzchni na zewnątrz. Można je wykorzystać nie tylko na tarasach, ale w wielu innych miejscach. Jakie są zalety płyt tarasowych, gdzie znajdują zastosowanie , dlaczego w niektórych przypadkach są lepszym wyborem niż np. kostka brukowa? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

Gdzie kupić płyty tarasowe?

Jeśli szukasz czegoś absolutnie wyjątkowego do swojego ogrodu lub na taras, chcesz stworzyć niestandardową aranżację, której częścią będzie podłoga, to koniecznie weź pod uwagę płyty tarasowe. Zapewniają one znacznie szersze pole manewru, niż inne materiały, których można użyć do utwardzania nawierzchni. Warto zorientować się jakie są możliwości przeglądając strony internetowe producentów, płyty tarasowe wybierzesz na kostbet.pl.

Gdzie warto wykorzystać płyty tarasowe?

Płyty tarasowe to nie tylko, jak sama nazwa wskazuje, dobry materiał na taras. Można je wykorzystać również w ogrodach, na podjazdach, a także w miejscach użyteczności publicznej, takich jak np. reprezentatywne place. Płyty tarasowe mogą bez problemu zastąpić gres, kostkę brukową, drewno, mogą również stać się ozdobą schodów. Jak widać ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Coraz częściej na wykorzystanie płyt tarasowych decydują się osoby szukające materiału, którym można wyłożyć powierzchnię wokół basenu w ogrodzie. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie ich do stworzenia utwardzonej ścieżki wokół domu.

Jakie są rodzaje płyt tarasowych?Co warto o nich wiedzieć?

Ogromną zaletą płyt tarasowych jest ich różnorodność. Dostępne są zarówno różne rozmiary, jak i kształty, co może być zaskoczeniem dla osób, które kojarzą płyty tarasowe wyłącznie z dużymi kwadratami. Ogromny wybór nie dotyczy jednak wyłącznie rozmiarów, ale również kolorów. Prawdziwym hitem są płyty tarasowe z nadrukiem, dzięki którym możemy sprawić, że nasz taras będzie przypominał plażę lub taflę wody. Zróżnicowana jest również faktura płyt, a to wszystko pozwala stworzyć niesamowite aranżacje.

Decydując się na zakup płyt tarasowych warto wiedzieć, że nie zmieniają one swoich właściwości ani koloru pod wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto można je wykorzystać zarówno w przypadku tarasów zadaszonych, jak i niezadaszonych, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemu.

Jeśli chodzi o warunki, jakie trzeba spełnić przy montażu płyt tarasowych, to warto pamiętać o tym, że nawierzchnia, którą stworzą będzie nieprzepuszczalna. Oznacza to, że konieczne jest zachowanie spadku, dzięki któremu będzie mogła odpływać woda. Poza tym płyty mogą się mocno nagrzewać od słońca, dlatego chodzenie po nich na boso latem może być utrudnione. Warto także pamiętać o tym, że płyty tarasowe powinny być kładzione na idealnie równym podłożu. Wytrzymałość płyt tarasowych jest mniejsza niż np. kostki brukowej i warto mieć to na uwadze.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.