READING

Najbardziej popularne zawody wśród młodzieży ̵...

Najbardziej popularne zawody wśród młodzieży – gdzie pracują młodzi bez doświadczenia?

Dzisiaj coraz częściej młodzi ludzie szukają sobie zajęcia. Nie chcą tylko się uczyć, ale i pracować. Nie tylko po to, by zarabiać, ale i by zdobywać doświadczenie zawodowe. Jakie zawody są najbardziej popularne wśród młodzieży? Gdzie pracują nie mając doświadczenia?

Praca stała dla młodzieży

Wiele osób z pewnością zastanawia się, gdzie młodzi ludzie mogą w ogóle szukać zatrudnienia. Przecież oficjalnie mówi się o tym, że młodzież powinna się uczyć. Właśnie dlatego legalnie zatrudnienie można podjąć dopiero mając 16 lat. Okazuje się jednak, że dziś jest znacznie łatwiej o pracę dla młodzieży. Bez trudu mogą jej wyszukiwać korzystając z najlepiej sobie znanego źródła – internetu. Zarówno dorywcza, stała, jak i sezonowa praca dla młodych jest na www.praca.money.pl. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia zamieszczone w serwisie, by dowiedzieć się, gdzie młodzież może szukać zatrudnienia. Czy z tego korzystają? Oczywiście! Coraz więcej młodych osób odpowiada na ogłoszenia i podejmuje zatrudnienie. A gdzie? Jakie zawody wybiera?

Praca dorywcza dla młodzieży

Praca dorywcza, a więc od czasu do czasu, czyli jak jest zapotrzebowanie, jest idealna dla młodych osób. Dlaczego? Głównie z uwagi na to, że mogą się jej podjąć wtedy, gdy mają czas, potrzebują pieniędzy. Jakie zajęcia mają do dyspozycji? Najczęściej takie, które nie wymagają wiedzy i doświadczenia. Mowa o pracy podczas eventów takich jak targi, festiwale, koncerty, wystawy, duże miejskie wydarzenia. Modzi chętnie też podejmują się pracy podczas inwentaryzacji, liczą lub wykładają towar w sklepach. Dziewczyny często zgłaszają się do agencji hostess. Dzięki temu, jeśli pojawia się jakaś akcja promocyjna w marketach, eventy lub inne wydarzenia na których są potrzebne, mogą liczyć na dodatkowy zarobek. Zdarza się, że jako dorywcza praca traktowane jest zajmowanie się dziećmi. Nie chodzi o stałą opiekę, a zostawanie z dziećmi raz na jakiś czas, np. podczas wakacji czy weekendów.

Praca sezonowa dla młodych

Oczywiście młodzi ludzie decydują się też na pacę sezonową. Zwłaszcza w czasie wakacji. Mają ją do wyboru tak w kraju, jak i za granicą. Gdzie aplikują? W przypadku wyjazdów często jest to po prostu praca przy zbiorach. Zbierają truskawki, gruszki, ogórki, tulipany itp. Za granicą młodzież podejmuje również pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a nawet na słynnym „zmywaku„. Praca sezonowa to również opieka nad dziećmi w czasie wyjazdów. Młodzież decyduje się również na zajmowanie się osobami starszymi. O pracę sezonową młodzi mogą się starać również w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Zwłaszcza nad morzem potrzebni są pracownicy sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych.

Praca stała dla młodzieży

Jednak młodzi nie pracują tylko i wyłącznie wtedy, gdy mają trochę więcej wolnego czasu. Wielu z nich godzi naukę w szkole średniej i na uczelniach z pracą. A gdzie podejmują zatrudnienie? Najczęściej w pubach, kawiarniach, restauracjach, sklepach z odzieżą, drogeriach itp. Wybierają więc zajęcia, które nie wymagają wykształcenia, a jedynie przeszkolenia. Co więcej, są to stanowiska, które nie absorbują. Młodzież ma w tych pracach elastyczny grafik, więc bez trudu godzi pracę z nauką.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.