READING

Jakie wkładki do drzwi wewnętrznych? Jaki zamek do...

Jakie wkładki do drzwi wewnętrznych? Jaki zamek do drzwi pokojowych sprawdzi się najlepiej?

jakie wkladki do drzwi wewnwtrznych

Zamek w drzwiach powinien być wytrzymały, a także umożliwiać sprawne i płynne otwierane oraz zamykanie drzwi. Jaką wkładkę do drzwi wybrać? Jaki rodzaj zamku najlepiej sprawdzi się w przypadku drzwi do pokoju? Podpowiemy Ci, na jaki typ wkładki do zamku warto się zdecydować.

Na jaki typ wkładki do drzwi wewnętrznych się zdecydować?

Zastanawiasz, jaką wkładkę do zamka warto zastosować w drzwiach wewnętrznych? Wyróżnia się trzy rodzaje wkładek do drzwi. Pierwszym z nich jest wkładka jednostronna, która umożliwia otwarcie drzwi tylko z jednej strony. Jednak raczej nie stosuje się tego rodzaju wkładki w drzwiach wewnątrz mieszkania lub domu, ponieważ taki zamek może utrudniać szybkie opuszczenie budynku podczas wystąpienia pożaru lub wycieku gazu. Drugi rodzaj to wkładka dwustronna pozwalająca otworzyć drzwi przy pomocy klucza z jednej i drugiej strony drzwi. Natomiast trzeci typ stanowi dwustronna wkładka z gałką, która również umożliwia otwarcie drzwi z obu stron, jednak wewnątrz zamiast zamka znajduje się gałka. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwustronnej wkładki bębenkowej do drzwi wewnętrznych.

Jak działają wkładki bębenkowe?

Działanie mechanizmu dwustronnej wkładki bębenkowej opiera się na blokowaniu przez kołeczki obrotu bębenka oraz uniesieniu ich na odpowiednią wysokość. Obracanie się klucza w zamku sprawia, że bębenek się przesuwa i wprawia w ruch zapadkę odpowiedzialną za pracę zamka wpuszczanego. Użycie niewłaściwego klucza uniemożliwia przemieszczanie się mechanizmu zamku, ponieważ kołki blokują bębenek.

Jaki zamek do drzwi pokojowych?

Drzwi pokojowe są dosyć często otwierane i równie często zamykane, dlatego warto zdecydować na wkładkę do zamku, dzięki której cały mechanizm będzie sprawnie i bez bezproblemowo działał. Jaki zamek do drzwi pokojowych wybrać? W pokoju najlepiej sprawdzi się dwustronna wkładka bębenkowa zamykana na klucz, która odznacza się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia i posiada solidną konstrukcję.

Jaki zamek sprawdzi się w drzwiach łazienkowych?

Zastanawiasz się, jaką zastosować wkładkę do zamka w drzwiach łazienkowych? Rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku tego pomieszczenia, jest wkładka dwustronna z gałką. Zamontowanie tego rodzaju zamka zapewni osobom korzystającym z łazienki odpowiednią prywatność i komfort. Stanowi również bardzo wygodną alternatywę dla zamka z kluczem.

Jaki zamek do drzwi w salonie sąsiadującym z garażem?

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, w którym jedno z pomieszczeń, np. salon sąsiaduje z garażem, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w drzwiach wkładki patentowej. Dzięki temu uchronisz swój dom przed wizytą nieproszonych gości. Wkładki patentowe zazwyczaj są dostępne w dwóch wariantach — jednostronnym i dwustronnym.

Wkładki dwustronne posiądą szerokie możliwości zastosowania zarówno w drzwiach zewnętrznych, jak i drzwiach znajdujących się wewnątrz budynku. Stanowią również bardzo solidne rozwiązanie na wiele lat.


  1. stefaniaa

    8 marca

    ostatnio wymieniałam drzwi wewnętrzne w mieszkaniu i wybrałam takie z dwustronną wkładką bębenkowa zamykaną na klucz. Wszystko działa sprawnie i prezentuje się nienagannie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.