READING

Czy warto kupować wkładki do drzwi renomowanych pr...

Czy warto kupować wkładki do drzwi renomowanych producentów? Czy tanie wkładki do drzwi są równie skuteczne?

czy tanie wkladki do drzwi sa skuteczne

Wkładka do drzwi stanowi najważniejszy element zamka i decyduje o jego skuteczności podczas próby włamania. Zastanawiasz się, czy tanie wkładki do drzwi zapewniają odpowiedni poziom zabezpieczenia przed sforsowaniem zamka? A może lepiej zdecydować się na zakup wkładki do drzwi jednego z renomowanych producentów? Podpowiemy Ci, co wziąć pod uwagę przy zakupie wkładki do zamka.

Czym są wkładki do drzwi?

Zamek w drzwiach to złożony mechanizm, który może składać się nawet z kilkunastu elementów. Najważniejszą jego część stanowi wkładka, do której wsuwa się klucz, aby otworzyć drzwi. Pozostałe elementy zamka to obudowa, rygle oraz klamka. Wkładka do drzwi ma kształt cylindra, który tworzą liczne zapadki. Nie jest integralną częścią zamka, dlatego można ją ławo wymienić, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednak pełni bardzo ważną funkcję w całej konstrukcji.

Jakie są rodzaje zamków do drzwi?

Istnieją dwie główne kategorie zamków do drzwi — wpuszczane oraz nawierzchniowe. Zamki wpuszczane montuje się wewnątrz skrzydła drzwiowego w specjalnej kasecie i po ich założeniu są zupełnie niewidoczne. Natomiast w zamku nawierzchniowym z jednej strony znajduje się zasuwka lub pokrętło, a z drugiej mechanizm zamykany na klucz. Jaki rodzaj zamka zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa? Modele zamków wpuszczanych, w których można zamontować antywłamaniowe wkładki, stanowią zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Odpowiednia wkładka do drzwi zewnętrznych sprawia, że znacznie trudniej jest rozszyfrować kombinację zapadek lub ją przewiercić.

Jak wybrać wkładkę do drzwi?

Jeśli zastanawiasz się, jaką wkładkę do drzwi zewnętrznych wybrać, to warto przed zakupem zapoznać się z jej klasą zabezpieczeń oraz posiadanymi certyfikatami. Klasa zabezpieczeń określa, jak szybko włamywacz może sforsować zamek. Najniższa klasa zabezpieczeń jest oznaczona cyfrą 1, a najwyższa to 6. Warto zdecydować się na wkładkę do drzwi wejściowych z odpowiednim atestem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, który określa stopień trwałości zamków do drzwi według normy PN-EN 12209:2005.

Dlaczego warto kupować wkładki do drzwi renomowanych producentów?

Wysokiej jakości wkładka do drzwi zewnętrznych stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Najlepiej zdecydować się na antywłamaniową wkładkę do drzwi wejściowych, aby mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie wejdzie do domu. Zamki bez atestu znacznie łatwiej jest przewiercić lub złamać kod klucza. Wkładki do drzwi renomowanych producentów — takich jak m.in. Gerda, LOB, Mul-T-Lock, Assa Abloy i Iseo — zazwyczaj posiadają od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów kombinacji kodu klucza. Dzięki temu ich podrobienie jest niemal niewykonalne.

Zamki z solidną wkładką patentową są również odporne na wiercenie i stosowaną przez włamywaczy metodę wywarzania zamków określaną bumpingiem. Odznaczają się również wyższą trwałością, więc mogą służyć domownikom przez wiele lat. Wysokiej klasy wkładki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych są także odporne na działanie rdzy.

Tanie wkładki do drzwi mogą okazać się nieskuteczne podczas próby włamania. Zatem lepiej wybrać antywłamaniową wkładkę do drzwi wejściowych, która posiada odpowiednie atesty i zabezpieczy Twój dom lub mieszkanie przed obrabowaniem.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.