READING

Jakie konto bankowe do 26. roku życia?

Jakie konto bankowe do 26. roku życia?

komputer

Konto w banku to coś, co pozwala nam błyskawicznie dokonywać płatności, zarówno przy pomocy przelewów, jak i przy użyciu powiązanej z nim karty płatniczej. Dzięki nowoczesnej bankowości internetowej oraz różnego rodzaju środkom płatniczym coraz rzadziej używamy gotówki, dotyczy to zarówno młodych, jak i dorosłych osób. Standardem staje się to, że ludzie, którzy osiągają pełnoletność, zakładają swoje własne rachunki w banku. Co oferują banki tak młodym klientom? Na co zwracać uwagę zakładając konto dla młodych?

Gdzie szukać konta bankowego do 26. roku życia?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, jaka jest różnica pomiędzy standardowym kontem osobistym, a kontem dla osób do 24. lub 26. (w zależności od banku) roku życia? Otóż jedyną różniącą są znacznie niższe opłaty lub zupełny ich brak w przypadku kont bankowych dla studentów. Druga wątpliwość, jaka pojawia się w tym temacie, to czy konta studenckie są przeznaczone wyłącznie dla młodzieży studiującej? Otóż nie, konto studenckie to nazwa, która ma sprawić, że łatwiej będzie dotrzeć do określonej grupy potencjalnych klientów. W rzeczywistości konto studenckie może założyć każda osoba, która nie ukończyła jeszcze 24. lub 26 roku życia.

Gdzie zatem szukać tego typu ofert? Praktycznie wszystkie banki działające na polskim rynku oferują rachunki dla młodych. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto przejrzeć konta bankowe w zestawieniu na www.bankier.pl. Dokonując wyboru, warto jednak zagłębić się w szczegóły, gdyż wbrew pozorom różnice pomiędzy poszczególnymi bankami mogą być spore.

Jakie konto bankowe do 26. roku życia?

Co brać pod uwagę podczas wybierania najlepszego konta studenckiego? Przede wszystkim chodzi tutaj o koszty związane z założeniem, oraz prowadzeniem konta. Opłaty mogą być związane także z użytkowaniem karty płatniczej. Najczęściej banki wymagają, aby użytkownik konta wykonał określoną ilość transakcji płatniczych przy użyciu karty w miesiącu, a wtedy opłata za nią nie jest pobierana. Dla młodych osób często istotną kwestią jest też możliwość wypłacania za darmo gotówki w bankomatach.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to, czy bank, którego ofertą jesteśmy zainteresowani, proponuje jakieś bonusy, np. w postaci rabatów w wybranych sklepach internetowych. Niektóre banki udostępniają również swoim młodym klientom dodatkowe funkcjonalności, takie jak kantor wymiany walut online, w którym kurs jest znacznie korzystniejszy niż w tradycyjnych kantorach.

Oczywiście porównaniu warto poddać całą tabelę opłat i prowizji, także w sytuacji, gdy korzystamy z podpowiedzi rankingu kont studenckich. Tylko wtedy mamy szansę na wyłapanie wszystkich różnić i właściwą ocenę dostępnych ofert.

Co powinno mieć konto bankowe do 26. roku życia?

Zdecydowana większość banków podąża za aktualnymi trendami i zapewnia swoim klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań w zakresie dokonywania płatności. Spróbujemy zatem prześledzić, co mają obecnie do zaoferowania popularne banki.

Przede wszystkim interesują nas płatności bezgotówkowe, które z roku na rok zyskują na popularności. Większość banków umożliwia dokonywanie płatności poprzez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Blik i HCE. Młodzi ludzie docenią zapewne również możliwość korzystania z portfeli elektronicznych typu Skrill, PayPal czy Neteller. Kolejną niezwykle ważną funkcjonalnością jest aplikacja mobilna. Każdy bank posiada nieco inną aplikację, dlatego warto sprawdzić, czy istnieje możliwość pobrania wersji demo, aby sprawdzić, czy jej sposób działania nam odpowiada.

Młode pokolenie przyzwyczajone jest do tego, że większość rzeczy robi przez internet, dlatego też opcja założenia konta bankowego w ten sposób jest dla niego dodatkowym atutem. Wiele banków daje obecnie taką możliwość, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, zrobić sobie „selfie” spełniające określone warunki i podpisać dostarczoną przez kuriera umowę.

Polecamy również zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas bank automatycznie przekształci nasze konto w zwykłe konto osobiste, gdy osiągniemy określony wiek. Jeśli tak, to należy sprawdzić, na jakich warunkach będziemy mogli dalej z niego korzystać.


  1. Młoda

    6 grudnia

    Takie z aplikacją mobilną! No i przede wszystkim z brakiem opłat. Myślę, że dla młodych osób super byłaby opcja z darmowymi wypłatami za granicą. Nie wiem jak wy, ale ja cenię też cashback. Lubię być nagradzana za zakupy. Zwłaszcza że tyle się wydaje w tych sklepach kasy…

  2. Danni

    25 marca

    Jak dla mnie też brak opłat jest najważniejszy, wszystko inne schodzi na dalszy plan 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.