READING

Jak wybierać dobrą kawę w sklepie online?

Jak wybierać dobrą kawę w sklepie online?

kawa ze sklepu online

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Dobra kawa pobudza, oferuje pełnię smaku i poprawia nastrój. A jak wybrać dobrą kawę w sklepie online?

Dobra kawa – co to znaczy?

W świecie miłośników kawy szacuje się, że jest jej niemal 100 odmian. Prawdopodobnie kojarzysz dwa rodzaje ziaren – arabikę i robustę. Arabika to około 70 – 80 procent wszystkich kaw na rynku, ona też uznawana jest za kawę wyższej jakości ze względu na swój goryczkowaty smak i pełniejszy aromat. Jednak robusta również ma swoje plusy – posiada m. in więcej kofeiny.

Tak naprawdę określenie „dobra kawa” zależy jednak od wielu czynników. Istnieją mieszanki arabiki i robusty wysokiej jakości, najlepszą jednaką kawą, jaką możemy wybrać jest tak zwana kawa specialty, czyli ziarna, które w ocenie kawowych specjalistów uzyskały ponad 80 punktów na 100. Za pomocą tej skali bada się wszystkie etapy produkcji kawy. Kawa specialty musi pochodzić z możliwie ekologicznych upraw, mieć odpowiednią świeżość ziaren oraz palenia. Jej smak powinien być pełny z wyczuwalną nutą słodyczy. Taka kawa będzie odpowiednio skatalogowana w każdym dobrym sklepie internetowym. Kawa w sklepie online javacoffee.pl również opisana jest w odpowiednio przejrzysty i klarowny sposób – zaglądając tam, bez wątpienia znajdziesz swój ulubiony rodzaj.

Gdzie kupować dobrą kawę?

Dobrej kawy, a w szczególności kawy specialty, próżno jest szukać w zwykłym sklepie. Kawy paczkowane mają zazwyczaj nieokreślony czas palenia, trudno jest także zweryfikować jakość czy kolor ziaren. Kawa specialty powinna trafić do klienta możliwie w najkrótszym czasie od momentu wypalenia (maksymalnie 2 – 4 tygodni). Również na podstawie koloru ziaren możemy określić stopień ich wypalenia – choć nie zawsze, czasem jaśniej palone ziarna będą miały większą moc od tych ciemniejszych, wszystko bowiem zależy od gatunku kawy.

Jakby na to nie patrzeć, najlepiej jest kupić kawę w palarni lub specjalistycznym sklepie z kawą. W profesjonalnych sklepach będziesz mieć gwarancję, że wybrana przez Ciebie kawa spełnia wszystkie odpowiednie standardy.

Dobra kawa w sklepie online

Profesjonalne sklepy z kawą mają również swoje miejsca w sieci. Niektóre z nich istnieją tylko w Internecie, inne mają punkty stacjonarne, w których również możesz zapoznać się z ofertą. Jeśli jednak chcesz kupić kawę online, bez wychodzenia z domu, wybierz renomowany sklep, który sprzedaje dobrą kawę, a każdy rodzaj jest w nim dokładnie opisany. Sklepy, które oferują kawę specialty na pewno będą posiadać w ofercie sprawdzone i dobre rodzaje kawy. Możesz na początku zamówić mniejszą ilość, aby wypróbować, który rodzaj najbardziej Ci smakuje. Dobrą opcją jest także subskrypcja kawowa, która pozwoli Ci cieszyć się ulubioną kawą dostarczaną co miesiąc prosto do domu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.