READING

Co kupić dziecku na chrzest? 5 pomysłów na prezent...

Co kupić dziecku na chrzest? 5 pomysłów na prezenty i pamiątki

Matka trzyma dziecko do chrztu

Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka na chrzest? Nie dawaj mu rzeczy, o których po kilku latach zapomni. Podaruj dziecku coś, co pozostanie dla niego pamiątką na całe życie lub ofiaruj mu po prostu coś praktycznego.

1. Ponadczasowa porcelana

Obdarowując dziecko kompletem porcelany, masz pewność, ze po kilku latach będzie go oglądało, a może nawet stanie się on jego skarbem. Kiedy tylko maluch zrozumie, że naczyń nie wolno zrzucać ze stołu, będzie zadowolony z takiego prezentu. Obecnie producenci prześcigają się w pomysłach na motywy ozdabiające porcelanową wyprawkę. Wybór jakiejś zabawnej postaci z kreskówek może jednak okazać się nietrafiony, ponieważ dziecko wciąż rośnie i zmienia się także jego gust. To, co było dobre dla 2-latka, może już nie zadowolić 8-latka. Przy wyborze kieruj się raczej ponadczasowością wzoru, ewentualnie weź pod uwagę płeć dziecka.

Żółty, porcelanowy czajniczek dziecięcy stoi na filiżance

2. Życzenie na całe życie

Jeśli chcesz podarować dziecku coś naprawdę oryginalnego, dobrym pomysłem będzie zawieszona na łańcuszku ozdoba czyli kula, w której jest zwinięty malutki rulonik z życzeniem, przewiązany kolorową wstążeczką. Wybierając tego rodzaju prezent, masz pewność, że będzie to dla dziecka pamiątka na całe życie. Pamiątka, zwana bańką my wish może podziałać także jak swego rodzaju dobre zaklęcie na przyszłość- obdarowujesz przecież malucha swoimi najlepszymi intencjami i życzeniami.

3. Praktyka w ekskluzywnym wydaniu

Jeśli jesteś osobą praktyczną i lubisz obdarowywać takimi prezentami, dobrym pomysłem będzie skompletowanie wyprawki dla niemowlaka. Kocyk czy fotelik samochodowy spełnią dobrze swoją funkcję i na pewno przydadzą się niemowlakowi, a także ucieszą jego rodziców. Wprawdzie maluch nie odczuje od razu korzyści z obdarowania takimi akcesoriami, ale ich praktyczność znacznie ułatwi mu pierwsze miesiące życia.

Białe dziecięce buciki na dłoni

4. Kuferek pełen skarbów

Decydując się na zakup kuferka na pamiątki, weź pod uwagę, że po latach dziecko samo przejmie nad nimi pieczę. Początkowo rodzice będą uzupełniać skrzynię różnego rodzaju bibelotami, później dziecko samo odkryje, jakie to niezwykłe uczucie przechowywać w jednym miejscu wszystkie skarby z dawnych lat. Kuferek możesz nabyć w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

5. Klasyczna biżuteria lub stylowy album

Biżuteria, którą zdecydujesz się podarować dziecku na chrzest, może mieć charakter stylowy lub klasyczny. Przewidywanie gustu dziecka minie się jednak tutaj z celem. Złote ozdoby mogą mieć oryginalny design, zarówno jeśli będzie to medalik, jak i delikatny łańcuszek. Chłopiec na pewno po latach ucieszy się z albumu w eleganckiej oprawie. Przechowa w nim zdjęcia, które będzie mógł podziwiać nawet jako dorosły mężczyzna.

Chrzest jest wyjątkową uroczystością, więc nie obdarowuj dziecka czymś, co nie przyniesie mu żadnego pożytku, czymś co świadczy o konsumpcjonizmie lub jest chwilową modą. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz ofiarować dziecku słodycze lub jakieś śmieszne gadżety, ale czy taka ważna chwila w jego życiu, jaką jest chrzest, nie wymaga odrobiny refleksji? Podaruj dziecku coś od serca, wykaż się ciekawą inicjatywą i dobrą intencją.


  1. Kiedyś_mama

    30 listopada

    Chrzest to jeden z najważniejszych momentów życiu dziecko i od rodziców zależy jego poprawne przygotwanie.

  2. Iza

    27 stycznia

    Moim zdaniem warto się skupić na prezentach, które zostaną na lata. Dlatego też ja kupiłam swojemu dziecku kalendarz, który znalazłam na allegro. 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.