READING

Apartament w centrum Zakopanego – zalety, al...

Apartament w centrum Zakopanego – zalety, ale i wady!

Apartament w Zakopanem

Wybierając apartament w Zakopanem zastanawiamy się jaki będzie dla nas najlepszy. Pierwsza myśl to: „powinien być w centrum”, jak najbliżej atrakcji, które oferuje nam śródmieście tej podhalańskiej stolicy. A później zaczynamy się wahać. Czy apartament w centrum to dobry pomysł? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Planując pobyt w Zakopanem, ustalamy termin, szukamy atrakcji, z których będziemy chcieli skorzystać i przeglądamy oferty noclegowe. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo propozycji o różnych standardach i cechach. Jeśli jedziemy z dziećmi lub z grupą znajomych, myślimy o apartamencie. Takie miejsce będzie idealne, pomieści wszystkich bez problemu, zapewni wszystkie wygody i miłą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Lokalizacja apartamentu w ścisłym centrum Zakopanego, w pobliżu pięknych Krupówek i całej bazy atrakcji turystycznych jest bardzo dużym atutem. I na szczęście takich miejsc jest wiele. Noclegi w tak zwanej ofercie Zakopane Centrum to takie apartamenty jak Cytrynowy (visitzakopane.pl/apartamenty,apid,44,t,apartament-cytrynowy-zakopane-centrum.html), Olimp, Aquapark Lux czy Queen i wiele, wiele innych. Ci, którzy lubią gdy ciągle coś się dzieje i chcą być blisko źródła wydarzeń, będą się bardzo dobrze czuli mieszkając w centrum Zakopanego. Czy jednak jest to lokalizacja dla każdego? Śródmieścia mają wiele zalet, ale bardziej spokojni turyści mogą znaleźć też parę wad.

podobny temat:  Jak nabrać sił? 6 sposobów na walkę z wyczerpaniem

Zalety apartamentu położonego w centrum Zakopanego

Przede wszystkim, co oczywiste, umiejscowienie noclegu w ścisłym centrum stolicy Tatr jest bardzo korzystne ze względu na bliską odległość od newralgicznych punktów, tak ważnych dla turystów: restauracji, sklepów, aptek, gabinetów lekarskich, centrum informacji turystycznej, poczty i przede wszystkim wspaniałych atrakcji, które właśnie przyciągają tysiące osób w każdym sezonie. Słynne Krupówki niedaleko od apartamentu to gratka dla rozrywkowych i ciekawych świata podróżników. W centrum odbywa się mnóstwo imprez, cały czas coś się dzieje i można chłonąć atmosferę góralskiej kultury. Spośród najważniejszych miejsc w centrum można wymienić Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, uroczy Dworzec Tatrzański, czy piękny kościół parafialny pw. Świętej Rodziny w stylu neoromańskim.

podobny temat:  Gdzie na rower w Katowicach i okolicach - trasy rowerowe na Śląsku

Ośnieżony Apartament Cytrynowy w Zakopanem

Wady położenia apartamentu w śródmieściu zakopiańskiej stolicy

Jeśli chodzi o wady, to usytuowanie miejsca pobytu w ścisłym centrum, może być męczące. Mnóstwo ludzi, gwar, krzyki i śmiechy mogą irytować. Czasem też mogą docierać do nas niezbyt ciekawe zapachy, jak to w centrum. Cały czas jest ruch wokół nas i może być ciężko odpocząć w takiej atmosferze, szczególnie jak lubi się ciszę i spokój. Wydaje się także, że jeśli będziemy mieszkać podczas naszego wyjazdu w centrum miasta, to nie zobaczymy z naszych okien pięknych, górskich widoków.

Apartamenty w centrum Zakopanego wcale nie muszą mieć wad

Pomimo powyższych spostrzeżeń, istnieją apartamenty mieszczące się z ścisłym centrum Zakopanego, a jednak bez tych wszystkich niedogodności. Zazwyczaj znajdują się one na spokojnych, urokliwych uliczkach, w odpowiedniej odległości od Krupówek. Nie są one zbyt daleko, ani zbyt blisko, dlatego hałasy, zapachy i tłumy turystów nie będą nas irytować podczas naszego wypoczynku. Do tego za oknami np. wcześniej wspomnianego Apartamentu Cytrynowego, roztacza się piękna panorama Tatr, więc nie stracimy także i tego.

podobny temat:  Na co dobre jest siemię lniane? Jak je przyrządzać?

Widok na góry z tarasu Apartamentu Cytrynowego

Podsumowując, jeśli dobrze wybierzemy apartament w centrum Zakopanego, to wad nie uświadczymy i jednocześnie będziemy mogli być w pobliżu najważniejszych miejsc tej podhalańskiej stolicy.


podobne treści

  1. ada

    3 października

    A nie przeszkadzają Wam korki? Ja tam czasami wolę jakiś pensjonacik na uboczu, byleby się potem nie przedzierać przez trzy godziny. A Zakopane w sezonie to chyba najbardziej zakorkowane miasto :/

  2. Turysta

    5 października

    Jak byłem kiedyś to mnie nic nie przeszkadzało, cały czas byłem na grzańcu, więc było super 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.