READING

Jakie są najskuteczniejsze rytuały relaksacyjne?

Jakie są najskuteczniejsze rytuały relaksacyjne?

kobieta leżąca w spa
Praca i codzienne obowiązki to duże obciążenie dla organizmu. Aby być wydajnym zawodowo i cieszyć się z uroków życia rodzinnego, zadbaj o dobrą kondycję psychofizyczną. Jej utrzymanie nie będzie możliwe bez odpowiedniej regeneracji i relaksu, który pozwoli odpocząć twoim napiętym mięśniom i zatrzyma rozbiegane myśli. Sprawdź, jakie są najskuteczniejsze rytuały relaksacyjne.

Zabiegi w SPA

Zmęczone mięśnie potrzebują nie tylko odpoczynku, lecz również odpowiedniego wsparcia. Dlatego regularne odwiedzanie gabinetu SPA może przynieść ci wiele korzyści. Do rytuałów, które warto praktykować regularnie, należy relaksacyjny masaż całego ciała lub jego wybranych partii. Od czasu do czasu możesz skorzystać także z innych metod, takich jak masaż gorącymi kamieniami, który stanowi doskonałe urozmaicenie tradycyjnej techniki. Niektóre gabinety oferują również masaże według dalekowschodnich praktyk – są one nieco intensywniejsze, jednak przynoszą bardzo dobre efekty.

Idealnym sposobem na relaks jest również kapsuła floatingowa, czyli niewielka przestrzeń wypełniona wodą o leczniczych właściwościach. Przez 45 lub 60 minut swobodnie unosisz się na wodzie i pozostajesz odizolowany od dźwięków dochodzących z zewnątrz. W tym czasie twoje mięśnie intensywnie się regenerują, a ty możesz uspokoić myśli, lub zasnąć, jeśli odczuwasz taką potrzebę.

Ćwiczenia oddechowe i medytacja

Prawidłowa technika oddychania ma znaczenie nie tylko w sporcie. Głębokie oddychanie przeponą dotlenia twój organizm i sprawia, że jego komórki funkcjonują lepiej. Ćwiczenia oddechowe są bardzo proste, nie wymagają dodatkowego sprzętu i można wykonywać je w domu, np. przed pójściem spać. Do tego możesz dodać muzykę relaksacyjną, która pomoże uspokoić myśli. Warto też wykorzystać pozycje praktykowane w jodze, które pomogą w rozciągnięciu zmęczonych mięśni. 

Techniki oddechowe mogą – chociaż oczywiście nie muszą – wiązać się z medytacją. Najprościej mówiąc, polega ona na skoncentrowaniu myśli wokół pozytywnych, budujących emocji, takich jak wdzięczność czy miłość. W sieci znajdziesz wielu instruktorów, którzy podpowiedzą ci, w jaki sposób medytować, aby zapewnić odpowiednią dawkę relaksu dla ciała i umysłu.

Aromatyczna kąpiel i ulubiona rozrywka

Wieczór to doskonała pora na kąpiel z dodatkiem olejków zapachowych. Możesz zażywać jej bez ograniczeń w zaciszu własnego domu. Dodaj do tego ulubioną muzykę lub włącz audiobooka, dzięki któremu zapewnisz relaks swojemu umysłowi. Pamiętaj też, że każdy z nas ma swój idealny przepis na odpoczynek. Dla jednych może to być godzina w wannie z hydromasażem, podczas gdy inni odpoczywają w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych na siłowni, podczas biegu lub jazdy na rowerze. O tym, że dany rytuał relaksacyjny się sprawdza, będzie świadczyło twoje samopoczucie oraz poziom energii do wykonywania codziennych obowiązków.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.