Jak zabić nudę w domu? 5 sposobów

Tarcza zegara

Nuda to chyba coś, z czym każdy z nas się spotkał. Siedzimy w domu, nie mamy albo gdzie wyjść, albo co zrobić. Dopada nas nuda, znużenie, senność, a czasem nawet frustracja. Coś by się przecież zrobiło, ale nie ma co! Dzień wolny, całkowicie bez obowiązków sprawia, że nagle odnajdujemy w sobie chęci do działania, tylko nie wiemy jak je spożytkować. Warto jednak się nad tym bardziej zastanowić i sprawić, by wcale tak nudno i źle nie było.

1. Poczytaj książkę

To chyba jedno z najbardziej podstawowych form rozrywki, choć teraz w dobie komputerów i telewizji może wydawać się przestarzały i… nudny. Nic jednak bardziej mylnego, a dobra książka potrafi wciągnąć nas w swój świat nawet na ładnych kilka godzin i ani się obejrzymy, kiedy nastanie już wieczór. Oczywiście jest to opcja dla tych, którzy lubią czytać, albo dla tych, którym akurat padł internet. Jeżeli nie chcesz czytać książki, można sięgnąć po gazety, albo zacząć rozwiązywać krzyżówki i inne łamigłówki, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na nasz rozwój umysłowy.

podobny temat:  Jak osiągnąć spokój ducha? 4 sprawdzone sposoby

Osoba czytająca książkę na leżąco

2. Posiedź przy komputerze

Obecnie jest to czynność, bez której mało kto może się obejść. Komputer i internet może dać nam wiele możliwości. Jedną z nich są gry, ale nie tylko. Można też poczytać ciekawe strony, obejrzeć jakiś program czy film. To także szukanie różnych informacji i wiadomości ze świata, jak również kontakt ze znajomymi przez komunikatory. Można też zająć się własnymi pasjami, pisać, tworzyć, zająć się grafiką. Ciekawych programów komputerowych jest naprawdę wiele i wbrew pozorom może to być czas bardzo dobrze wykorzystany. Jednak jeżeli naprawdę nie mamy już co robić na komputerze, wtedy…

3. Zrób porządki domowe

Gdy jest naprawdę nudno i nie ma, co robić, można pomyśleć o sprzątaniu, porządkowaniu czy innych pracach domowych, które zazwyczaj w normalnych warunkach odkłada się na potem, bo nie ma na nie czasu. Zajmiesz się jedną rzeczą, nagle znajdzie się coś innego i tak może zlecieć nawet pół dnia. Tu sprzątnie się kurz, tam przemyje podłogę, nagle przypominamy sobie o zepsutej półce, którą trzeba naprawić bądź innej drobnostce, na którą nie zwracało się wcześniej uwagi. My się czymś zajmiemy, a jednocześnie wyniknie z tego wiele pozytywnych korzyści.

podobny temat:  Jak zostać copywriterem? 6 porad jak pisać kreatywne teksty

Mop myjący podłogę

4. Wyjdź z domu

To zawsze jest dobra opcja. Jeżeli naprawdę nie mamy co robić w domu i żadna czynność, którą moglibyśmy wykonywać nie ciągnie nas do siebie, warto pomyśleć o opuszczeniu czterech ścian i wyjście na spacer do parku, albo wyciągnięcie roweru i zrobienie sobie małej wycieczki po mieście. Można także umówić się na spotkanie ze znajomymi, a wtedy już na pewno na nudę nie będzie można narzekać. Inną opcją jest także pójście na zakupy, przy czym można się wybrać do jakiegoś bardziej odległego sklepu, który będzie wymagał od nas sporego spaceru.

5. Poćwicz

Jeżeli naprawdę nie chce ci się wychodzić, albo pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, wtedy warto pomyśleć o ćwiczeniach fizycznych, które łatwo można wykonywać będąc w domu. W ten sposób nie tylko dobrze spożytkujemy czas wolny, ale również w znacznym stopniu przyczynimy się do poprawny naszej kondycji fizycznej.

podobny temat:  Ekranizacje gier komputerowych. Filmy oparte na grach komputerowych

podobne treści

 1. Ada

  27 września

  U mnie najlepiej sprawdza się oglądanie filmów albo czytanie książki.

 2. Mioslav

  5 października

  Na nudę nigdy nie stosuję pracy, pozostałe sposoby są do zaakceptowania.

 3. Hatifnat

  7 października

  Ja nie mam czasu na nudę. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio się w ogóle nudziłem, ale to musiało być lata temu. Mam ostatnio tak mało wolnego czasu, że jak już się trafia, wykorzystuję go w stu procentach i nic mi nie zostaje, żeby się nudzić.

 4. Kukułeczka

  10 października

  Ja kiedy się nudzę to najczęściej biorę się za sprzątanie, a jeśli nawet już mam posprzątane to robię porządki np. w ciuchach, w szufladach i tego typu rzeczy które skutecznie zajmują mi czas.

 5. Gość co zawsze się nudzi

  10 maja

  Ja nigdy, ale to nigdy nie sprzątam na nudę, bo wtedy to nie jest dzień wolny. U mnie najlepiej sprawdza się komputer 🙂

 6. Rzadko się nudzê a jak już się zdarzy to najchètniej czytam książkę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.