READING

Ogłoszenia motoryzacyjne, czyli gdzie szukać używa...

Ogłoszenia motoryzacyjne, czyli gdzie szukać używane auto?

samochód mercedes

Rynek ogłoszeniowy kwitnie, sprzedajemy i wystawiamy prawie wszystko,co tylko da się wystawić. Często poprzez takie ogłoszenia wyszukujemy domów i mieszkań, różnych przedmiotów i urządzeń, a także używanych samochodów. W tym artykule przyjrzymy się właśnie portalom ogłoszeniowym o charakterze motoryzacyjnym.

Gdzie szukać ogłoszeń motoryzacyjnych?

Każdy, kto kiedyś poszukiwał swojego pierwszego auta z pewnością przeglądał wiele portali, a na każdym z nich można było znaleźć wiele różnych samochodów, wielu marek, w różnym stanie i do różnego przeznaczenia. Warto też pamiętać o tym, że ogłoszenia motoryzacyjne to nie tylko używane samochody osobowe (zobacz kategorie na www.sprzedajemy.pl/motoryzacja), ale także motory, samochody dostawcze, oraz wszelkiego rodzaju inne pojazdy, którymi można się przemieszczać.

Jakie portale ogłoszeniowe warto przejrzeć?

Jest ich naprawdę wiele i można by wymienić co najmniej kilkanaście. Warto jednak skupić się kilku, które cieszą się największą popularnością pod tym względem i powiedzieć o nich choć trochę więcej. Tu wymienimy takie portale i strony jak: otomoto.pl, moto.gratka.pl, sprzedajemy.pl, autotrader.pl oraz auto.pl. Dobrze jest się z nimi bliżej zapoznać.

Logo otomoto.pl

Otomoto.pl

Jest to portal w całości poświęcony ogłoszeniom motoryzacyjnym, gdzie można już na głównej strony dokonać wyboru odnośnie tego, jakiego pojazdu się poszukuje – nowego czy używanego, osobowego, a może dostawczego czy jednak motocyklu. Można ustalić markę, cenę, a nawet przebieg. Minus jest taki, że dla osoby indywidualnej wystawienie takiego ogłoszenia jest płatne, co dla wielu może być drobną niedogodnością.

Logo sprzedajemy.pl

Sprzedajemy.pl

Jest to darmowy serwis ogłoszeniowy, na którym można znaleźć wiele różnych kategorii, w tym także te dotyczące ogłoszeń motoryzacyjnych. Wchodząc w ten dział, można przesiać poszukiwania poprzez wybór typu pojazdu jaki poszukujemy (samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny budowlane, motocykle itp.). Wystawienie ogłoszenia jest darmowe, jednak jak ktoś chce może uiścić dopłatę, dzięki czemu nasze ogłoszenie będzie lepiej widoczne.

Logo moto gratka

Moto.Gratka.pl

Gratka to portal ogłoszeniowy znany chyba każdemu. Podobnie jak w przypadku poprzedniego portalu i tu można zamieszczać ogłoszenia dotyczące najróżniejszych działów, w tym także dziale motoryzacyjnym. Pojazdów można szukać poprzez wybór odpowiedniej kategorii i wpisanie modelu oraz ceny i przebiegu. Można bardzo dokładnie sprecyzować, czego szukamy. Tu również mamy do czynienia z dużą rozpiętością rodzajów pojazdów, gdzie obok aut osobowych można znaleźć też sprzęt wodny czy maszyny rolnicze.

Logo Autotrader.pl

AutoTrader.pl

Jest to portal poświęcony ogłoszeniom motoryzacyjnym. W odróżnieniu jednak od otomoto jest to całkiem darmowa strona i nawet nie trzeba się na nią rejestrować, żeby umieścić swoje ogłoszenie. Szukanie samochodu też nie jest trudne, mamy tu do wyboru samochody osobowe, dostawcze czy ciężarowe, a wszystkie informacje można wpisać w wyszukiwarkę, co znacznie ułatwia poszukiwania.

Logo auto.pl

Auto.pl

To szeroko pojęty portal motoryzacyjny, który oferuje pomoc przy kupnie i sprzedaży samochodów. Można tam znaleźć liczne ogłoszenia, a zamieszczenie własnego jest możliwe w sposób bezpłatny. Można tam również przeczytać poradnik podpowiadający jak kupować używane samochody, a przeglądając ogłoszenia można znaleźć pojazdy z bardzo wielu kategorii.


  1. fajter

    31 października

    otoMoto.pl i Sprzedajemy.pl rządzi ! jeden płatny ale najskuteczniejszy, drugi bezpłatny i lepszych nie trzeba! 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.