READING

7 niesamowitych porad życia codziennego

7 niesamowitych porad życia codziennego

Kobieta niosąca przekąski na tacy

Ten artykuł odmieni w jakimś stopniu twoje życie, oto 7 porad życia codziennego które przydadzą się każdemu z was.

1. Lody z nutellą

Jeśli kończy ci się nutella, bądź inny krem orzechowy, czy nawet czekoladowy, wsadź do niego kawałek lodów w kostce i zjedz po chwili jak zacznie się rozpuszczać, lody będą miały w sobie pyszne kawałki czekolady. Nutella się nie zmarnuje a na twojej twarzy pojawi się szeroki uśmiech.

2. Improwizowany wkład do zamrażarki

Jeśli nie masz w domu specjalnych wkładów do przenośnej zamrażarki/torby termalnej, a chcesz ze sobą wziąć coś co zachowa niską temperaturę, wsadź do woreczka strunowego gąbkę, nalej do niego wody, ściśnij kilka razy gąbkę żeby nabrała jak najwięcej wody, wylej to co zostało, wypuść powietrze i zamknij. Wsadź do zamrażarki na jakiś czas i wkład do zamrażarki domowej roboty jest gotowy! Działa wyśmienicie. 🙂

3. Hurtowe mycie owoców

Jeśli musisz umyć dużą ilość owoców lub warzyw, a nie chcesz tracić czasu i masz pod ręką dostępną zmywarkę, rozłóż je na półeczkach równomiernie, zamknij i odpal program płukania. Po kilku minutach owoce będą czyste, a ty możesz spożytkować ten czas na robienie innych rzeczy.

Owoc ananasu zanurzony głęboko w wodzie

4. Duże zakupy

Przy robieniu dużych zakupów pewnie nie jeden z nas spotkał się z problemem wnoszenia dużej ilości siatek za jednym razem. Warto przed takimi zakupami umieścić w bagażniku szeroki kosz na bieliznę w którym zmieści się sporo siatek. Ułatwi nam to dotransportowanie go do domu, nie będziemy zmuszeni wykonywać kilka kursów tam i z powrotem.

5. Sposób na popcorn

Przy robieniu w mikrofalówce popcornu, zawsze kilka ziarenek zostanie w stanie surowym, jak wysypie się wszystko na talerz, czasem wpadają w popcorn i utrudnia nam to jego spożywanie. Jak tego uniknąć? W każdym opakowaniu popcornu jest dziura która zabezpiecza opakowanie przed ewentualną eksplozją, umieść opakowanie nad drugą miską, z dziurą skierowaną w dół i potrząsaj przez kilkanaście sekund, wszystkie ziarna wypadną a popcorn będzie gotowy do podania!

Miska wypełniona po brzegi popcornem

6. Improwizowana lampa

Jeśli wysiadł ci prąd, bądź jesteś pod namiotem i potrzebujesz większej ilości światła, a latarka nie wystarcza, użyj butelki wody, bądź pełnego białego baniaka, przymocuj do niego latarkę (jeśli masz czołówkę to przyczep ją paskiem, jeśli latarkę innego typu użyj taśmy bądź gumki do włosów) Taki zbiornik zapewni dość intensywne światło skierowane w każdą stronę.

7. Cebula, pot i łzy

Cięcie cebuli wiąże się z pieczeniem oczu, łzami i nieprzyjemnym uczuciem kręcenia w nosie. Jak tego uniknąć? Przed cięciem cebuli zacznij żuć gumę miętową. Dzięki temu te właściwości cebuli nie będą ciebie dotyczyć, możesz ją wąchać nawet z bliskiej odległości i nie zrobi to na tobie większego wrażenia.


  1. Płaczliwa

    2 marca

    O tej gumie podczas krojenia cebuli nie pomyślałam, na pewno wypróbuję 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.