READING

Trasy narciarskie i piesze w Szczyrku, jakie dobre...

Trasy narciarskie i piesze w Szczyrku, jakie dobre również dla dzieci?

Góry Szczyrk

Szczyrk znany jest głównie jako kurort narciarski, jednak świetnie sprawdzi się również latem. Nie brakuje tam ciekawych górskich szlaków o różnym stopniu trudności, coś dla siebie znajdą w Szczyrku nawet najmłodsi podróżnicy. A na które trasy narciarskie i piesze warto się tam zdecydować? I które z nich sprawdzą się dla dzieci?

Szczyrk stoki narciarskie

Choć Szczyrk to miasto chętnie odwiedzane o każdej porze roku, zimą wręcz pęka w szwach. Narciarzy przyciągają tu głównie dobrze przygotowane stoki, na których mogą pojeździć zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Nie brakuje też dobrych restauracji, noclegów i wypożyczalni sprzętu.

Do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Szczyrku należy Beskid Sport Arena, Szczyrk Mountain Resort czy Biały Krzyż. Ponadto dwa pierwsze współpracują ze sobą, dzięki czemu klienci tych ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu. Wyciągi Beskid Sport Arena w Szczyrku to również łatwe trasy dla dzieci i dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Na jednej z nich znajduje się tunel o długości 50 m, będący dodatkową atrakcją dla świeżo upieczonych narciarzy.

podobny temat:  Jak upiec chleb? 3 metody pieczenia zdrowego, domowego chleba

Piesze szlaki turystyczne

Szczyrk to również idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Cudne widoki i niezbyt wysokie szczyty zachęcają do rodzinnych wycieczek. A które trasy z pewnością trzeba tam przejść? Jakie górskie szlaki turystyczne w Szczyrku wybrać? Piesze wycieczki po Szczyrku warto rozpocząć od wejścia na Skrzyczne czy Klimczok. Do miejsc, które z pewnością warto jeszcze zdobyć, należy Przełęcz Salmopolska i Malinów, a także Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonka. Ta ostatnia to głęboka przełęcz między Szczyrkiem a Brenną, z której można przejść czerwonym szlakiem na Klimczok (co zajmuje około 1 h 15 minut) lub na Malinowską Skałę, a potem Skrzyczne (około 5,5 h).

Wielbiciele długich, górskich wędrówek mogą wybrać się również na malowniczy szlak Stanisława Huli w Szczyrku, który zaczyna się w centrum miasta i prowadzi przez Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Malinową Skałę, Przełęcz Salmopolską, Kotarz, Przełęcz Karkoszczonkę i Klimczok. Cała trasa ma długość około 31 kilometrów, więc najlepiej podzielić ją na kilka części, szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę z dziećmi.

podobny temat:  Jak przyrządzić tartę? Kilka smacznych pomysłów

Pętla Szczyrkowska

Alternatywą dla długich, pieszych wycieczek może być Pętla Szczyrkowska, czyli rodzinna trasa rekreacyjna kolejkami górskimi. Podczas podróży turyści muszą pokonać niecałe 6 km kolejkami górskimi, dwa kilometry pieszo przez Szczyrk i kolejne dwa widokową granią, zdobywając przy tym Skrzyczne. Swoją przygodę z Pętlą Szczyrkowską można zacząć w dwóch miejscach – przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort lub dolnej stacji kolei kanapowej COS OPO Szczyrk na Skrzyczne. Pętla Szczyrkowska to świetne rozwiązanie dla dzieci, które lubią górskie wycieczki, ale niekoniecznie te długie i męczące…


podobne treści

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.